O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyrobienie paszportu

Kocham moje życie odkąd Ciebie mam córeczko.. - Onet.pl Blog

Dziś pojechaliśmy do konsulatu w Manchesterze, byliśmy we dwoje.. no i wiecie co/? zupelnie inny facet. Wesoły, non-stop coś do mnie mówił, śmiał się, żartował... no i co, można? można.. tylko dlaczego w domu taki nie jest... no ale to tyle na ten temat.

A więc dziś mieliśmy wizytę w konsulacie w sprawie paszportu naszej córci. I jestem taka wkurzona, że szok. Po koniec tego tyg. B. zaczyna swój 3 tyg urlop i mielismy jechać do PL, no ale juz w maju dzwoniłam do ambasady i najbliższy termin spotkania był właśnie na dziś!!!! to raz, a dwa chodziło o to, że nie mam polskiego aktu urodzenia Martyni, więc nikt mi nie przyjmie po raz.
Może ma pęcherz przeziębiony, bo to samo miała ze swoją córcią. No i nie wiem. A to że raz zwróciła, to nie sądzę by było z zatrucia, bo jadła wszystko świeże, normalne.... Myślę sobie, że może to było z gorączki, albo nie wiem już co.. Dobrze, że szybko minęło.
W ogóle, to nie pisałam Wam jaki mamy problem z wyrobieniem paszportu małej. Data ważności pierwszego minęła 13 kwietnia. No i szperając w necie nagle dowiedziałam się, że do wyrobienia drugiego paszportu potrzebny jest polski akt urodzenia dziecka. A ja nie mam! no to zadzwoniłam do ambasady i pytam czy to prawda, bo  w pierwszym miałam ang. A pani na mnie z krzykiem, ze po to.

macierzyństwo 40 latki - Onet.pl Blog

Na wakacje za granicę. Mimo że mamy Unię Europejską trzeba wyrobić Zuzi paszport. To w sumie jest oczywiste, bo jakiś dokument mieć musi. Tyle się słyszy obecnie o porywanych i wywożonych dzieciach, że jest to jak najbardziej słuszne. Nie mam też nic przeciwko zgłoszeniu się obojga rodziców wraz z maluchem do urzędu w celu wyrobienia paszportu.
     Osobny rozdział jednak stanowi zrobienie zdjęcia u fotografa...
Bo każdy wie, że zdjęcie paszportowe to nie byle co i trzeba je wykonać według ściśle określonych standardów.
     Nasza córcia uwielbia aparat fotograficzny i od razu buzia jej się uśmiecha do zdjęcia,.

magnes blog

Za malo zarabiam...
pobyt rodziny u mnie, pobyt moj w pl. nie moge tu byc, bo szarpie mna poczucie winy. ze za malo rozmow, uwagi, fajnosci...
chce wracac.
i jestem splukana...
skomentuj (1)


2005-07-21 08:45:44
siodmy koktail
pani w okienku przyjmujaca wnioski o wydanie paszportu kazala mi przetlumaczyc legitymacje niemiecka. na legitymacji jest moje imie i nazwisko, data urodzenia, miasto, w ktorym sie ucze i daty waznosci legitymacji. nie bardzo wiedzialam jak to przetlumaczyc.... kierownik natomiast polecil mi wyrobic aisec, bo to miedzynarodowa legitka. jak mu zwrocilam uwage, ze raczej upowaznia do znizek w muzeach, anie do wyrobienia paszportu, nazwal mnie gowniarzem i stwierdzil, ze zabieram jego cenny czas. ze przyjechalam z niemiec i sobie mysle, ze bedzie tak jak chce. coz... chce, zeby mnie traktowali normalnie, a nie wyjatkowo. nie w ten sposob.

uwierz, gdybym jeszcze umial sie smiac,
to bym chcial umrzec tu ze smiechu i to nie raz...
.

szufladkowiec.blog

Płacić. Na szczęście moi Rodzice jednak doceniali potrzeby dziecka i kupowali mi daną rzecz sami. Ostatnio raz widziałam go przez 5 minut (zanim wyszłam do Kościoła) na swoim Bierzmowaniu. Mądrzy jesteście, to wiecie ile lat temu. O tym, że mam brata powiedział mi, gdy x lat temu dzwoniłam do niego, bo potrzebowałam jego podpisu do wyrobienia paszportu... Wiec generalnie widzicie, że relacja córka -ojciec nie istniała. 

 

Aż tu nagle po mojej wizycie mój ex ojciec próbuje być człowiekiem idealnym. Sztucznie. Na kilometr przez skórę wyczuwam jego niby milutkie złośliwości, próby narzucania mi swojego zdania i nagłe sztuczne zainteresowanie mną i.

Please, be my guest...

(swiadczy o tym loczba osob na miejsce na studiach) dlatego rzad podwyzsza im te nauke skutecznie utrudniajac tym samym.
skutek 1: emigracja
skutek skutku 1: brakuje ludzi do pracy
skutek skutku 2: ludzie nie pracuja, nie ma zysku z nich

Wniosek: trzeba dzialac!
Leszek i Jarek wymyslili, aby podwoic cene za wyrobienie paszportu i zmienic w nim doslownie wszystko poczynajac od zdjecia i mm w nim az po literki.

Maxymalnie rozbroilo mnie apelowanie oraz istna propaganda w odezwie do narodu pod haslem: WRACAJCIE!

Odpowiedzialabym im: DO CZEGO?

Z Polski robi sie Kuba.
Pierwsza dama zastanawia sie pewnie: Ciekawe czy.