O czym chcesz poczytać na blogach?

Wypracowanie maturalne

Człowiek boi się czasu...strona główna
2009-05-02 11:50:16
Urodziny w trakcie sezonu maturalnego powinny być zbanowane
Śniło mi się, że wypracowanie maturalne z języka polskiego polegało na zanalizowaniu i zinterpretowaniu gaimanowskiego "To inni". Co prawda sen minął zanim porządnie rozpisałam się o kontekstach, Sartrze i innych bzdurach, niemniej jednak piękna to była wizja.

Poza tym, zgodnie z tezą mojej M., uważam, że matura powinna być w zimie. No bo jak tu się.
I innych imprez? No nie można. Ale nic to, coś się wymyśli, jak zawsze. Byle do 6. maja, potem będzie już z górki.


skomentuj (4)


2009-05-13 13:34:53
19 and life (you got it), 19 and life to go!
Zdałam ostatni egzamin, ustny polski (20/20 pkt.), w drodze powrotnej wyrzuciłam niewygodne maturalne szpilki, kupiłam kwiaty i Martini. W domu podziękowałam rodzicom, którzy są nie do zdarcia w kwesti wspierania mnie wtedy, gdy najbardziej tego potrzebuję. A teraz zaczynam wakacje. 4,5 - miesięczne wakacje. Wakacje mojego życia, jak przypuszczam.

skomentuj (2)
beattriz.blog


zaczal sie tydzien szkoly wiec zaczyna sie tez rowniez zakuwanie..w srode milam pisac prace klasowa z polaka..ale nam przeniosla..na szczescie..zostala mi tylko fiza..hmm..a dzisiaj czym sie zajme?
czytaniem Makbeta;/
fuck...
Hm..musze sie zastanowic..nad wyborem tematu do obracownia...na j.polski...mam 3 tematy...z ktorych mam wybrac 1 i napisac wypracowania maturalne..czujecie..jestem w 1 klasie LO a juz mam sie przygotowywac do matury..moja siora jest w 4 i ma to samo co ja...ahh...
oki musze sie za siebie wziasc..zauwazylam ze pisze strasznie chaotyczne notki..czasami sa pozbawione sensu..oki ide..zaraz mam koniec lekcjii..;pp wreszczie..;]]]
skomentuj (1)
2004-02-23 21:05:26 >>.

welcome lazy day...

Wieczór", "dzień dobry" czy "dobry wieczór"?!
Pani profesor przekazała mi wesołą nowinę brzmiącą w skrócie: dostałaś piękną książkę prof. Miodka jako wyróżnienie w konkursie "poprawna polszczyzna", odbierzesz ją podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Poza tym pięknym komunikatem usłyszałam jeszcze mnóstwo innych rzeczy, np. wypracowanie maturalne podane jako przykładowa odpowiedź nie było pisane z klucza, a sam klucz wciąż jest tajemnicą egzaminatorów (w tym pani N. :)). Kto jak kto, ale pani N. ma gadane.

Albo jeszcze jeden telefon od M. Doszło do pewnego głupiego nieporozumienia i - zupełnie niepotrzebnie - kolega M. podjeżdżał właśnie do mojej "rezydencji"... Tymczasem.

Wasza ulubiona gejówka :P

Lipiec 2006

::strona główna::


Zakopana
Mam tyle wolnego czasu. Powinnam pouczyć się historii.
Albo poczytać jakieś książki, które mogłabym wykorzystać w pracy maturalnej.
I jeszcze dwa wypracowania maturalne z polaka do napisania.
Na własną prośbę.

Aśka powiedziała pewnego dnia: "Ależ Urszulo! Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!".

Powinnam też się odchudzać.
Albo przynajmniej udawać, że się odchudzam.
Albo przynajmniej się w ogóle tym przejąć.
A tak w ogóle to nie powinnam.

eowyna.mylog

Metafizyczna.

Czy miłość może być prozaczna? Pewnie dla samych kochających nie. Szkoda, bo ja tak to widzę.
Miłość codzienna, ale odkrywana na nowo- to może i owszem, posiada jakiś cień poetyki. Ale miłość boleśnie codzienna, miłość spowszedniała?
Zresztą, co ja mogę o tym wiedzieć.

Wiem tylko, że wypracowania maturalne to nie jest moja ulubiona forma wypowiedzi. Co to to nie!

Pozdrawiam:)
beznamiętnie i bez polotu. Lubię te wyrazy, one brzmią.

Eowyna
komentarze [8]

Ku pokrzepieniu serc... >> poniedziałek, 16 kwietnia 2007 22:24:37
Autobiografia w pięciu krótkich rozdziałach
/z tomiku Portii Nelson"Na mojej drodze jest.

aguleczka blog

:) polubial mnie chyba :D hehe... doslownie uciekalismy przed nim ;] oczywiscie tylko dzieki moim pieknym unikom udalo sie nam go zgubil :] se se se :) Spowrotem szlo sie mi jakos szybciej... ale nie bylo tak wesolo jak w druga strone :( poklocilismy sie ale bogu dzieki malutko... :) Jak wrocilismy na osiedle strasznie mi sie nie chcialo isc do domu :D a jutro mam wypracowanie maturalne na polskim :D haha zobaczymy jak mi pojdzie :] a poza tym baba z biologii bedzie pytac z fotosyntezy... BLEEE tak mi sie chce uczyc ze HEJ :D wole sobie przypomniec jak bylo na spacerq z moim Kochanym Glupekiem :) a nie sleczec nad ksiazkami :] oj wakacje mi w glowie :] Dobra koniec... :]
Hehe wczoraj bylo zebranie w mojej skzole :] jakos nigdy nie balam.