O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyoming

Memory of Matthew Shepard

Switzerland, podróżując z rodzicami po Europie i ucząc się języków obcych. Po powrocie do Ameryki uczył się w Catawba College i Casper College. Z rodzinnego domu wyniósł wychowanie chrześcijańskie – był członkiem i ministrantem Kościoła Episkopalnego św. Marka w Casper. Grał w amatorskim teatrze Casper College i Stage III Theater. Uprawiał pływanie, piłkę nożną, biegi, narciarstwo i trekking.

Rozpoczął studia na Uniwersytecie Wyoming w Laramie wybierając wydział politologii i stosunków międzynarodowych. Był aktywny politycznie i społecznie – jako przedstawiciel studentów został wybrany do Rady Ochrony Środowiska stanu Wyoming.

Śmierć

Matthew Sheparda wywabili z baru przy uniwersyteckim kampusie, krótko po północy 7 października 1998 roku, 22-letni Aaron McKinney i 21-letni Arthur Henderson. Obaj umówili się na spotkanie, mówiąc Matthew, że są gejami. Został uprowadzony i wywieziony w odludne tereny Sherman Hills na wschód od miasta. Tam, po przywiązaniu do ogrodzenia, był bity i torturowany. Oprawcy pozostawili go na ogrodzeniu związanego, by umarł. Nocą temperatura w okolicy spadła do blisko zera stopni.

18 godzin od uprowadzenia Sheparda znalazł przypadkowo przejeżdżający rowerzysta, który początkowo wziął go za stracha na.

''That I'll never let you go''. - Onet.pl Blog


2010
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień


01 marca 2011
Rozdział 55 (+16)
Wyoming. Tak, jestem w Wyoming. Nie wytrzymałam. Co prawda nie jestem jeszcze z Justinem, ale od tego aż zrobię mu piękną niespodzianką dzielą nas tylko chwile. Co prawda nigdy nie byłam w Wyoming, ale miejsce to wywarło na mnie pozytywne wrażenie. Zdecydowanie różniło się od Atlanty. Wsiadłam do jednego z autobusów i opierając się czołem o szybę wyczekiwałam momentu aż w końcu dojadę na miejsce. Do tego jednak było jeszcze daleko. Po niekończącej się podróży wysiadłam na jakimś odludziu ściskając w ręce kartkę z dokładnym adresem, który dostałam od Kennego. Było już ciemno i zimno. Do tego wiał silny wiatr co utrudniało mi sprawę w orientacji.

torla - kamienna wioska

, na terenie przyszłego stanu Floryda. Paradoks? Nie – historia dyplomacji. Dziwne – piszemy o Teksasie, a zacząć musimy od … Napoleona. To właśnie cesarz uznał, iż ciosem dla Anglii będzie wzmocnienie Stanów Zjednoczonych, "tej rosnącej potęgi". I sprzedał Luizjanę w kwietniu 1803 roku za 80 milionów franków: 60 dla rządu francuskiego, 20 dla obywateli francuskich zamieszkujących w Ameryce. Transakcja objęła ziemie należące dziś do 12 stanów położonych nad Mississipi, od dzisiejszej Luizjany, po Wyoming i Oklahomę. Ale Amerykanom było mało. USA zaczęły zgłaszać pretensje do Florydy Zachodniej (Floryda była wtedy własnością Hiszpanii) aż do rzeki Perdido twierdząc (wbrew faktom), że jest to fragment Luizjany i objęta została traktatem z 1803 r. Kiedy ten sposób zawiódł prezydent Madison usiłował wykorzystać fakt, ze na Florydzie mieszkało sporo Amerykanów. Wysłano więc agentów, którzy mieli podburzyć osadników amerykańskich i wywołać ruch separatystyczny. W 1810 osadnicy ci ogłosili Florydę Zachodnią terytorium wolnym i niepodległym, wtedy.

piekny jest ten swiat

http://www.pbase.com/sherryl/image/31543884


Prawdziwym bogactwem Parku jest jdenak fauna: można spotkać pieski preriowe,

 

 

osły (niezwykle przyjazne zwierzęta :) ),

 

 

sarny

 

antylopy "widłorogi",

 

oraz, oczywiście, bizony

 

chodzące nawet wśród domków campingowych

 

15:24, cassandra.p
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 września 2009
Medicine Bow Mountains

Medicine Bow Mountains należą do pasma Gór Skalistych, ale leżą na granicy Kolorado i Wyoming. W praktyce oznacza to +/- pół dnia jazdy samochodem od PN Gór Skalistych. Ale warto :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie. - Onet.pl Blog

`menu.
`bohaterowie.
`historia.
- 00. '...to ty musisz chronić was oboje' -

- 01. 'Chcemy Ci pomóc' -


Idaho Falls, Wyoming
30 kwietnia 2010


nenneke - rzecz o książkach

Komentarze (2) »
sobota, 13 sierpnia 2011
Dolina umarłych - Tess Gerritsen

 

"Dolina umarłych" to na szczęście czysty gatunkowo kryminał, bez nutki romansowej. Nazwisko Gerritsen gwarantuje dobrą lekturę, co po raz kolejny udowodniła.

Coś przerażającego wydarzyło się w opuszczonej przez ludzi wiosce Królestwo Boże ukrytej w przysypanej śniegiem dolinie w stanie Wyoming. Jej mieszkańcy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu, porzucając domy i samochody - dwanaście identycznych domostw i nietknięte posiłki na stołach. Doktor Maura Isles, jadąca ze znajomymi do Wyoming na konferencję patologów, trafia tu przypadkiem, gdy jej samochód wypada z drogi podczas śnieżycy. I znika bez śladu. Kilka dni później auto z czterema spalonymi ciałami zostaje odnalezione na wiejskiej drodze. Policja uważa, że są wśród nich szczątki Maury. Detektyw Jane Rizzoli nie wierzy w śmierć przyjaciółki, prowadzi własne śledztwo. Czy zniknięcie doktor Isles ma związek z serią zbrodni popełnionych wcześniej w tej.