O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyobraźnia

Rozmowa z Życiem - Onet.pl Blog

2011
Wyobraźnia

  Po pierwsze, jak macie trochę przyzwoitości to ludzie!, wchodźcie na te stornę i podpisujcie się! Pokażmy że internauci mają największą władze...

 

http://www.facebook.com/pudelek  i na tablicy będzie o petycji na rzecz zwierząt! roześljcie gdzie się da, pomagajmy!!!

 

 

Przechodząc do dzisiejszego tematu, wyobraźnia, chyba najlepsze co się człowiekowi udało, bo tak w sumie to czy mamy ograniczoną wyobraźnię?

 

,,Ludzie, których sobie wyobrażasz, potrafią tak doskonale słuchać.''

 

Tak. O wyobraźni można pisać godzinami. Każdy sobie coś wyobraża, w każdej chwili. Nie można opisać wyobraźni, to jest nie pojęte. Przecież możemy wyobrazić sobie wszystko. Wszystko to co mogło być w przeszłości, to co teraz dzieje się na drugim krańcu świata i to co będzie. I tym się zajmiemy: co będzie?

 

Każdy WYOBRAŻA sobie to.

Keep silence

Otwieram gazety, włączam telewizor, słyszę smutne historie bliskich mi osób. Nadzieja przychodzi, kiedy patrzę na roześmiane twarze ludzi dookoła. I myślę: jak szybko radość może zastąpić rozpacz. Jak dramat przeradza się w euforię. Jak w ciągu krótkiego czasu zmienia się całe nasze życie. Kiedyś wydawało mi się, że nieszczęścia istnieją tylko w gazetach, telewizji, gdzies daleko, poza nami. Są jednak bliżej niż nam się wydaje. Chciałoby się zrobić tak wiele, ale czasem tak niewiele potrafimy. Na świecie nie istnieje jedynie zło. Ale czy jest wystarczająco dużo dobra, by otrzeć łzy?

skomentuj (2)

Wyobraźnia 2006-07-14 12:35:29

Wyobraźnia pozwala nam widzieć świat taki, jakim chcielibyśmy go widzić. Wyobraźnia idzie ręka w rękę z naszą pomysłowością, zmysłem estetycznym i artystycznym, konwencją twórczą i zdolnościami projektowania różnych przedmiotów. Czym byłby świat bez wyobraźni? Nie wyobrażam sobie takiego świata. No właśnie. Nie wyobrażam sobie. Pewne rzeczy są dla nas trudne do wyobrażenia . Myślę, że wyobraźnia opiera się bardzo mocno na naszej wiedzy i poznaniu świata, w którym żyjemy. Bo wyobrażając sobie coś nie musimy wcale tworzyć zuepłnie nowych elementów. Opieramy się i porównujemy świat wyobrażony do świata, w którym żyjemy. Czy to znaczy, że świat wyobraźni jest osobnym światem, do którego przenosimy się w kilka.

..::: {PRZEPISKI GRUBEJ BABY !!} :::...

Surówę , to nie daję rady ....No nie ..TO JEST AUTENTYCZNE ZDJĘCIE MOJEGO DZISIEJSZEGO OBIADU ..POSYPAŁAM GO PARMEZANEM I DORZUCIŁAM KECZUPKU ;-)) TO SZARE MIĘDZY LIŚĆMI SZPINAKU , TO SOS GRZYBOWY ...Wiecie jakie to dobre ..2008-01-10 13:22:28


skomentuj (3)
dylematów grubej książka jedzeniowa..rzecz się ma o tym co żreć już PO operacyjnym zmniejszeniu żołądka żeby znowu dupsko nie urosło ..;-))

Występują moje własne przepisy , czasem zasłyszane zmodernizowane , przerobione i ZAWSZE odchudzone ale smaczliwe ! ...Jedno jest pewne ! Ja to wszystko jadłam i żyję ! Zaleca się dowolne zastępowanie produktów , wyobraźnia i wena kulinarna są wskazane i mile widziane !!SAŁATKA Z INDYKIEM I CAMEMBERTEM ;-)


      Właściwie do powyższej sałatki można by było dorzucić pare innych składników ale jak wiecie, z ilością nie poszaleję , więc myślę , że jak na zielsku są dwie , trzy rzeczy , no max cztery , to świat ! Możecie sobie modernizować .Ostatnio , jak zauważyłyście , żywię się szpinakiem ale zapewne gdybym miała wór kiełków , to bym też je tydzień żarła .U Nas są taaakie wielkie paki zieleniny , a nie ma mi kto pomóc w jej zjedzeniu ;-(         SAŁATKA.

kenzolee.

::

wy.obraź.nie...

Albert Einstein powiedział kiedyś, że „wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”. Miał rację. To właśnie dzięki niej stał się autorem wielkich teorii, które zmieniły oblicze współczesnego świata, dzięki którym świat okazał się jeszcze bardziej niesamowitym i magicznym miejscem. Mimo że teorie Einsteina dotyczyły fizyki, matematyki, nie użył on jednak w swoich opisach ani jednego wzoru. Niczego nie wyliczał. O wszystkim powiedziała mu jego wyobraźnia. Dzięki niej stał się największym poetą wśród bezdusznych (?) naukowców.

Wyobraźnia jest czymś wspaniałym, niezwykłym. Dodaje życiu blasku, rozjaśnia je. Nadaje mu sens. Dzięki wyobraźni jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy niemożliwych, będących poza naszym zasięgiem. To ona daje nadzieję. To do niej uciekamy się, kiedy rzeczywistość nas rozczarowuje. Zamykamy oczy i nagle jesteśmy gdzieś daleko, na zielonej trawie, wśród szumiących drzew, śpiewających ptaków, pod pięknym rozgwieżdżonym niebem. Możemy porozmawiać z osobą za którą tęsknimy, której nam brak. Dzięki wyobraźni na parę chwil możemy stać się kimś innym, lepszym, mądrzejszym, odważniejszym, ciekawszym. To ona potrafi dodać nam sił, wzmocnić nas, zmotywować. Dzięki temu nasze marzenia mają szansę stać się realną,.

Kącik +18

  • Dodaj komentarz do wpisu „Wszechstronność”
 • niedziela, 12 lutego 2012
  • Wyobraźnia, nie zawsze dobra

   Wyobraźnia jest kluczem do niemal wszystkiego.  Wyobraź sobie, jak surowo, było w średniowieczu, jakie wojny są w Afganistanie...
   A teraz wyobraź sobie sytuację.
   sytuacja 1, kiedy ty ulagła/y

 • rakietka89 blog

  Stwierdziłam, że przyda mi się takie "otrzeźwienie"
  więc zrobiłam sobie spacerek... godzine i 20 minut szłam...
  czy coś pomogło;/
  niewiele;/
  to nie rower...

  Tylko w pewnym momencie, idąc i tak myśląc doszłam do wniosku...
  takie jakby oświecenie (i jak ironia przechodziłam wtedy przez osiedle Oświecenia;p)
  Stwierdziłam... że musze nabrać dystansu...
  Nabrać dystansu do samej siebie...
  Czemu tak nagle mi się to wzieło w głowie...
  Nie mam pojęcia...
  Takie nagłe oświecenie
  a dystans do siebie...
  Chyba, nie nawet nie chyba
  Jestem dla siebie zbyt ostra, zbyt dużo wymagam, zbyt się wszystkim przejmuje, zbyt wszystko przeżywam, zbyt mnie ponosi wyobraźnia.
  Za bardzo patrze na świat pesymistycznie...
  Fakt, studia;/
  zawaliłam sprawe
  zawaliłam coś nad czym tam pracowałam... tyle poświęciłam, żeby się tam dostać...
  a teraz powtarzam rok;/
  to jest moja osobista porazka;/
  I choć staram się tego nie okazywać, to jest mi źle...
  Czuje się samotna, opuszczona, i taka zdołowana...

  Kiedyś chciałam chwile mieć "oddechu" od ludzi, od Konrada, od Aśki z Pawłem, od moich współlokatorów
  Chciałam mieć czasem wolny wieczór dla siebie, tak nic nie robić, pobyć sama z sobą
  Konrada się pozbyłam ;p, Aśka zgłupiała z miłości, i teraz jakoś  żadko wychodze do ludzi...
  I zaczyna mi to.

  Historia, poezja, książka. - bloog.pl

   

  Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

   

  Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

   

  Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

   

  Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

   

  Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie.

   

  Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.

   

  Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka.

   

  Aby ukarać mnie za moją pogardę dla autorytetów, Los sprawił, że sam stałem.