O czym chcesz poczytać na blogach?

Wynalazki

Krykiel

Od pewnego czasu zastanawiam się cz ludzkość kiedyś będzie mogła odbywać dłuższe podróże w kosmosie, może nie na marsa ale o wiele dalej. Ciekawi mnie to o tyle że nie mam chorego zmysłu „fantastyki naukowej”, raczej patrzę na możliwości realne naszego świata. Co prawda mamy już silniki jonowe, ale te dzisiejsze nie nadają się do rozpędzania większych statków, mamy pola elektro-magnetyczne (chyba tak się zwą) które potrafią wysadzić pocisk przed celem, choć nie działają jeszcze na temperaturę. Można by było tak wymieniać i wymieniać, bo tak naprawdę mamy już wszystko co umożliwi nam podróże w kosmosie, problem jest taki że owe wynalazki powinny jeszcze zostać dopracowane. Jestem ciekawy, co byśmy znaleźli w kosmosie, na innych planetach. Nawet gdyby jakaś nadawała się do życia to na pewno nie za długo byśmy tam pożyli, no bo bakterie i wirusy, o których istnieniu nie mamy pojęcia, bo zwierzęta których nie znamy, bo promieniowanie, bo za zimno, bo za mokro itd. Oczywiście dopóki nigdzie nie polecimy, nie będziemy mogli wiedzieć czy mamy racje, a może spotkamy kosmicznych Jedi którzy myślami budują domy lub prymitywnych neandertalczyków którzy jeszcze nie opanowali ognia. Kosmos jest wielki ale nie zapominajmy że bałagan jaki mamy wokół siebie jest jeszcze większy.

Well-dressed mind

 • Skocz do kalendarza
 • Skocz do wyszukiwarki
 • Skocz do kategorii
 • Skocz do listy ostatnich wpisów
 • Skocz do zakładek

Well-dressed mind

Wpisy

 • piątek, 28 października 2011
  • Potrzeba matką wynalazku

   Ten wynalazek wygląda na dzieło desperatki, która zmuszona jest często poruszać się trasą ul. Sienna - Teatr Bagatela*. No przyznajcie, czy to nie jest genialny patent? Chyba każda z nas utrzymuje co najmniej jednego szewca z liczną rodziną, dając mu ciągle zarobić na naprawie zdartych obcasów. Mój Pan Adam już nie wygłasza kazań na temat koślawego chodzenia ("Pani to chyba chodzić nie umi."), marnej jakości obuwia ("Za moich czasów buty nie były takie liche."), no i jakości chodników, dróg i autostrad, który to marny stan jest ewidentnym świadectwem nieudolności i/lub złodziejstwa rządzącej PO. Odwiedzam Pana Adama częściej niż własną babcię, więc na mój widok wywraca już tylko oczami i.

RAZEM RAŹNIEJ

RAZEM RAŹNIEJ

EKONOMIA + EKOLOGIA --- KOOPERACJA i rachunek jest prosty: same czyste zyski !
Archiwum
Czerwiec 2011
Październik 2011
Listopad 2011
Grudzień 2011
Styczeń 2012
Luty 2012
Marzec 2012
Ostatnie wpisy
 • i
 • Polskie pomysły, które ...
 • Rewolucyjny polski wynalazek
 • Polak odkrył, że Ziemia ma ...
 • Polak, któremu kłaniał się ...
 • skontaktuj się z nami
 • Ten polski wynalazek może ...
 • Polski wynalazek ochroni cię ...
 • 16-latek z Polski mistrzem ...
 • Ekonomia Społeczna
Zakładki:
KONTAKT
Napisz do nas

Mój blog | Kolejna witryna sieci „WordPress.com”

Sztuk. Strzelał nabojem 9×19 mm Parabellum, posiadał magazynek na 8 naboi. Działał na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, strzelanie odbywało się z zamka zamkniętego, mechanizm spustowy bez samonapinania. Szczegółowy opis budowy i działania można znaleźć w [9].

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

coś z zupełnie innej beczki

Ze świetnie zaprojektowanymi wszelkimi zakamarkami i mechanizmami peronu kolejowego, a w szczególności z końcową częścią filmu gdzie przedstawiany jest początek kina. Po kilku słabszych filmach, oczywiście moim zdaniem Scorsese nakręcił świetny film, który szkoda ominąć w natłoku śmieciowego kina.

Kategorie:film Tagi: Hugo i jego wynalazek, John Logan, Martin Scorsese

dootka's blog

Braciszka (ej to ja lepsze wymówki mam ;p).. więc same baby były ;)) a co ;] i tak bez facetów sobie poradziłyśmy ;pp no nie wspomne o tym że połowa klasy ma DOŁA z powodu odwołania dyskoteki ale dupa. Ja tam tak sobie sie tym przejmuje. No teraz mam dobry humor bo jjem zupke w stylu 5 minut ;)) wczoraj byłam w stadnine i lada dzień Kalipso się oźrebi ;)) czekamy czekamy :D:D uuu no i najważniejsza kurde sprawa ;PP za 6 dni są maj berfdej :D:D haha ale bajer :D:D najprawdopodobniej bede wtedy w stadnince.. nie ma co KUL :D:Da ja chyba jestem chora :/ ale dupa humor dobry mam ;) to dam może wiersza albo coś i błenos diaz ;*

"Miłość jest największym wynalazkiem istot ludzkich (...). To taki wielki wynalazek, który człowiek wprowadził w życie, lecz potem ten wynalazek stał się silny i bystry na tyle, że wymknął mu się z rąk i teraz idzie swoją drogą."


C(8)mments.

about me

piękna i wspaniała. nic dodać, nic ująć ;)

book

Look // Add

archive

12;april
march
february
january
11;december
november
october
september
august
july
june
may
april
march
february
january
10;december
november
october
september
august
july
june
may
april
march