O czym chcesz poczytać na blogach?

Wymiennik

o klimatyzacji w domu i nie tylko - mBlog.pl

kryteria termoekonomiczne
2012-03-17 | 13:08:21
autor: arkaszka | skomentuj (0)

Wymaga się jednocześnie znacznego wzrostu przenoszonej gęstości strumienia ciepła, przy zachowaniu kryteriów termoekonomicznych w zakresie zmniejszenia energo- i materiałochłonności wymiennika ciepła. Jednym ze sposobów tak pojętej intensyfikacji wymiany ciepła, spełniającej wymienione kryteria jest wykorzystanie przemian fazowych czynnika chłodniczego, zwłaszcza wrzenia i skraplania w przepływie w mini- i mikrokanałach wymiennika. W ten sposób tworzy się koncepcja tzw. kompaktowych wymienników ciepła (parowników i skraplaczy), wchodzących w skład instalacji chłodniczej. Wobec małej objętości wewnętrznej minikanałów spełnione jest również dodatkowe kryterium ekologiczne, czyli w niekorzystnym przypadku braku szczelności tej instalacji, ilość czynnika odprowadzona do otoczenia będzie.

Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

Przytomność, podczas której brak dopływu tlenu mogł uszkodzić mi mózg. Tak niewiele brakowało...
Póki co się trzymam, robimy szybkie zakupy w sklepiku osiedlowym i wchodzimy do domu. 

Tu tama puszcza.
Dzwonię do mamy, łzy lecą mi ciurkiem po twarzy. 
W międzyczasie kolejne mierzenie 70 mg/dl (czemu mi spada znowu ??).
Tłumaczę się, że na pewno nie wzięłam podwójnej dawki insuliny. Uspokajam rodzicielkę. Słucham przemówienia o przeczuciu etc. 
Wysłuchuje rad, prób zdefiniowania dlaczego to miało miejsce. 
Dochodzimy obie do wniosku, że trzeba zmniejszyć dawkę insuliny na wymiennik. 

(Wszystko co jem muszę przeliczać, ważyć, mierzyć - w małym paluszku powinnam mieć dane o wymiennikach węglowodanowych, czyli wszystko co jem a ma węglowodany przeliczam na jednostki wstrzykiwanej insuliny. Prawdopodobnie, metamorfoza mojego życia polegająca na zmianie diety i dużej dozie ruchu spowodowała, że powinnam zmniejszyć ilośc jednostek na wymiennik).

Żegnam się z mamą uspokając, że nie jestem sama.
Wykonuje kolejny telefon. Bo czuję, że namieszałam. 
Nadal nie panuje nad łzami. Ale chociaż już głos mi nie drży. 

Zjadam podsuniętą przez.

Systemy Grzewcze

Centralnego ogrzewania w wymienniku ciepła (rekuperatorze). Do wnętrza czasie przesyłu powstają duże straty ciepła instalacje solarne (ogrzewana jest kontynent plus powietrze, oraz wykonanie instalacji przesyłowej wymaga wysokich nakładów, wobec tego mała uznanie wewnątrz budownictwie podmiejskim).

Wady dodatkowo zalety: bezobsługowość, problemy spośród rozliczaniem zużytego ciepła (niedoskonałe metody podzielnikowe oznacza to całkiem rozliczanie za jednym zamachem wedle powierzchni mieszkania to znaczy ilości zamieszkałych wewnątrz przedtem osób), wysoki wydatek instalacji zasilającej, niedostępność na żąposiłek wewnątrz okresie przejściowym (aż do momentu włączenia wymiennika ciepła), rozwiązanie negacja logiczna wzdłuż i wszerz dostępne.

Nagrzewanie spalinowe polega na dostarczaniu ciepła uzyskanego w środku wyniku procesu spalania materiału zwanego paliwem. Wewnątrz tradycyjnych układach są to: materiały stałe:o czarne złoto również jego pochodne (zobacz ponadto: czarne złoto pokerowy, czarne złoto brunatny, koks) o inne materiały palne (drzewo, papier, nieczystości gospodarcze, itp.) (systemy solarne) materiały gazowe: trunek municypalny, spirytus ziemny, mikstura gazów: propanu także butanu, materiały ciekłe: ropa naftowa czyli oliwa opałowy.

(Ogrzewanie Słoneczne) Wypiekać węglowy wewnątrz wykonaniu tradycyjnym – tzw..

I love you, Bill.. - Onet.pl Blog

            Przeciągnął się i usiadł na fotelu. Wyszliśmy z samolotu, oślepiło mnie marcowe słońce, świecące mocno i dosyć ostro. Czarnowłosy stał i machał gdzieś przed siebie, zszedłem po schodach i zapytałem go czy on to Bill Kaulitz. Chłopak odwrócił się i skinął mi głową. Jego włosy były wypindrzone do góry. Co dłuższe kosmyki, miał puszczone luźno na ramiona. Był pomalowany. Kwintesencją było jego ubranie. Bo wiem miał on na sobie czarne rurki i białą koszulę, którą miał rozpiętą pod szyją. Wiadomo… Gorąco było.

            Pogadałem z nim jeszcze chwilę, po czym podszedł jakiś gościu z czarnymi warkoczykami i w… Ogromnych ciuchach. Miały rozmiar chyba XXXL i podtrzymywał je jedynie czarny pasek. Ah! Pewnie to mój wymiennik, czytałem coś tam o nim… Jak mu tam Było? Eeee… Tim? Tam? Tommy? Nie....

karolak

Wrzesień 9, 2010 karolak Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Termoeko.

Jesteśmy zintegrowanym, sprawnie działającym zespołem, dążącym do stałego wzbogacania oferty kotłów. Nasz zespół składa się ze specjalistów branży kotlarskiej, którzy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali w firmach zajmujących się produkcją i sprzedażą kotłów.
Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z zapotrzebowaniem, w sposób komfortowy i oszczędny, chroniąc tym samym środowisko naturalne. A wszystko fachowo, skutecznie i … atrakcyjnie cenowo!

Ostatnie lata to olbrzymi rozwój w dziedzinie ekonomicznych rozwiązań dotyczących ogrzewania domów. Dostęp do najnowszych technologii i materiałów umożliwił trwałość produktów, nienaganne wykonanie i prawie bezobsługowy sposób użytkowania.

W ofercie naszej znajdziesz :

 • Kotły co
 • Sterowniki
 • Pompy
 • Wentylatory
 • Akcesoria do kotłów piecy
 • Akcesoria do zestawów solarnych
 • Betoniarki Defro
 • Czujniki, termiki, przewody do sterowników
 • Grzejniki
 • Kolektory
 • Kotły gazowe inwestycyjne
 • Pakiety solarne
 • Palniki pelletowe
 • Podgrzewacze C.W.U.
 • Wymienniki C.W.U. bojlery
 • Zawory
 • NOWOŚCI
 • PROMOCJE

Chłodnica - bloog.pl

Chłodnica

wtorek, 01 marca 2011 11:04

Ważnym układem w pojazdach samochodowych zapewniającym prawidłową pracę dla silnika spalinowego jest układ chłodzenia SILNIKA. W samochodach produkowanych w dzisiejszych czasach stosowany jest powszechnie układ chłodzenia pośredni którego zasada działania polega na chłodzeniu silnika cieczą chłodniczą która schładzana jest w wymienniku ciepła nazywanym chłodnica wody. Która jest tak skonstruowana aby mogła  być owiewana w czasie jazdy zewnętrznym powietrzem  o niższej temperaturze i oddawać w ten sposób ciepło z cieczy , dodatkowo wspomagany obieg powietrza jest przez wentylator. Dla tego montowana jest z przodu auta aby zapewnić maxymalny owiew powietrzem a zasłonięta jest przez przedni ZDERZAK

Układ chłodzenia w samochodach składa się z takich części jak chłodnica wody , przewodów wodnych gumowych lub metalowych w których przepływa ciecz, TERMOSTAT, nagrzewnicy wody, czujnik temperatury wody, pompa wody wymuszającej obieg cieczy, ZBIORNICZEK WYROWNAWCZY na nadmiar.

Mazer

 • poniedziałek, 12 grudnia 2011
  • Na czym polega badanie rynku i pozycjonowanie produktu

   Kiedyś grupie osób mających doświadczenie z POIG 8.1 staraliśmy się znaleźć taki przykład e-usługi| w gronie osób, które w swojej pracy zawodowej stykały się w jakiś sposób z POIG 8.1 poszukiwaliśmy takiego przykładu e-usługi|podczas spotkania w gronie osób pracujących nad projektami POIG 8.1 zabawilismy się w poszukiwanie takiego przykładu e-usługi }, która nie miałaby wymiennika w rzeczywistości lub substytut w świecie cyfrowym nie stanowiłby zagrożenia dla sprzedaży e-usługi. Mimo wielkich starń nie udało nam się tego zrobić. Jednym słowem: od dawna nie wymyślono nic nowego i każdy z projektów już istnieje, tylko formy są różne. Czy ma sens zatem składanie wniosku o unijne dofinansowanie w ramach projektów innowacyjnej gospodarki? Oczywiście, że należy, bo po to umiemy myśleć, by wykazać, iż substytuty te nie stwarzają niebezpieczeństwa dla sprzedaży proponowanych produktów cyfrowych. Dla zobrazowania przykładem: skoro we wsi jest sklepik, to nie można otworzyć nowego ? Oczywiście, to błąd, bo jeśli oferta będzie.