O czym chcesz poczytać na blogach?

Wymiana rozrządu

Silnik Opla | Just another WordPress.com site

więcej niż 2 zawory na jeden cylinder. Poprzez zwiększenie ilości zaworów uzyskujemy lepsze doprowadzenie mieszanki lub powietrza oraz znacznie szybsze odprowadzenie spalin, co w efekcie prowadzi do poprawienia osiągów silnika i zmniejszenia zużycia paliwa.

Obsługa układu rozrządu

W najczęściej stosowanych układach napędzanych paskiem zębatym ważne jest aby dopilnować wymiany paska po określonym przez producenta przebiegu. W przeciwnym wypadku może dojść do zerwania paska i w konsekwencji do uszkodzenia silnika i kosztownej naprawy. Wiele silników produkowanych jest jako bezkolizyjne tzn. że po zerwaniu paska rozrządu tłok nie uderzy w zawory. Można.

Punto II FL - jak kupiłem i jak jeździłem

Był pokonywany w większości na ssaniu, co dosyć mocno podbiło średnie spalanie benzyny no i dało taki wynik jak wyszedł. Biorąc jednakże pod uwagę sytuację taki wynik trzeba brać w nawias, a przynajmniej wtryskiwacze i pompa mogły sobie dłużej popracować.
Z rzeczy dodatkowych warto wymienić przegląd techniczny auta, wymagany przy przebiegu 80 000 km, wykonany wspólnymi siłami Ładniejszej Połowy i załogi AC Victoria w Lubinie, jako że Punkt Odstraszania Klienta w Głogowie tejże firmy był akurat nieczynny (urlopy), więc trzeba było się tarabanić do miedziowej stolicy. Chłopaki w warsztacie zrobili co mieli zrobić, wymienili co mieli wymienić, kasy wzięli w cholerę i tylko mam nadzieję że w trąbę nie zrobili – przynajmniej z racji tego, iż wymianie podlegał pasek rozrządu, tudzież została wykonana regulacja zaworów. Pasek rozrządu – wiadomo, nic przyjemnego gdy pierdyknie, mimo iż ośmiozaworowiec ponoć bezkolizyjny jest, zawory z kolei przy LPG to ważna rzecz i trzeba o nie dbać. Jeżeli chłopaki zrobili nas w trąbę to pal diabli kasę, ale.

Oleje przemysłowe

Z silnikiem Diesla zaobserwujemy nadmierne dymienie podczas rozruchu i przyspieszania, trudności z rozruchem, należy przypuszczać, że zużyte są drogie elementy układu wtryskowego. Koszty regeneracji lub wymiany mogą sięgać kilku tysięcy złotych .

Równie drogą naprawą będzie wymiana turbosprężarki, zarówno w samochodach z silnikiem benzynowym, jak i wysokoprężnym. Usterkę turbosprężarki trudniej też zdiagnozować podczas jazdy próbnej czy prostego przeglądu.

Zaniedbania w naprawach mogą mieć fatalne skutki. Usterki wielu elementów w samochodzie mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Eksploatacja samochodu z niesprawnymi amortyzatorami, luzami w układzie kierowniczym, niesprawnym układem hamulcowym (np. niewymienionym na czas płynem hamulcowym) grozi wypadkiem.
Natomiast pozorne oszczędności na wymianie elementów rozrządu, takich jak pasek, napinacz czy często pomijana pompa wody, doprowadzą do zniszczenia drogich elementów mechanicznych silnika, a więc tłoków, zaworów i wałka rozrządu.

Ważny w pracy samochodu jest dobry olej samochodowy.

Smary techniczne

Świateł. Wymień przepalone żarówki, ustaw prawidłowo reflektory, wyczyścić je.

Obowiązkowo należy sprawdzić stan wycieraczek. Powinny być czyste i dobrze przylegać do szyby.

Na częste opady oraz osadzanie się soli pomoże dobre ustawienie spryskiwaczy oraz wymiana płynu na zimowy – dobry płyn powinien wytrzymywać temperatury do-25 st. C.

Warto nasmarować zamki i uszczelki w drzwiach, w ten sposób unikniemy problemów z porannym otwieraniem drzwi do naszych pojazdów.

Już przy temperaturze minus 10 st. C.Się olej półsyntetyczny w obiegu silnika jest zjawiskiem niby w największym stopniu zwyczajnym także normalnym, którego nie sposób ustrzec się. Oleje mażą takie szczegóły jak na przykład tłoki, pierścienie tłokowe, gładzie cylindrów, indywidualne składniki rozrządu także łożyska. Wskutek odpowiedniej konstrukcji tłoków plus pierścieni olej dostaje się na nawierzchnię gładzi wałka, który z wyjątkiem funkcji smarującej pełni dodatkowo rolę uszelniającą pośrodku tłokiem a wałkiem. W trakcie suwu roboty, kiedy to tłok rusza się w.

maraton-balaton.blog

Cel: zakupy m.in. artykułów spożywczych 
2  czerwca
Zdarzenie: misja specjalna dla Karola G.
Cel: wymiana waluty, zakup części zamiennych do bolidu, załatwienie przewodników 
3 czerwca (dzień wyjazdu)
Zdarzenie: Wizyta bolidu w ASO („Grzelak Garaże” ul. Rzodkiewki)
Cel: przetoczenie krwi oraz wymiana płuc bolidu. Pasek rozrządu niestety się nie kupił, a filtra paliwa i paska klinowego nie chciało nam się zmieniać.

skomentuj (0)

Rozdział 1 (Warszawa, Cieszyn, Praga) 2010-06-05 16:04:54

oleje i smary

Pompowtryskiwacz jako element dość czuły na paliwo i olej silnikowy wymaga specjalnej uwagi. Jest on smarowany i chłodzony olejem, a przy wytwarzaniu dużego ciśnienia paliwa  i jednocześnie przy niewielkim ruchu dźwigni potrzebuje optymalnego smarowania wałka rozrządu i rolki . W związku z tym Volkswagen  zaleca do tego typu silników oleje posiadające aprobatę/spełniające normę VW 505.01, VW 506.01 lub 507.00.
Przykład olejów do silników diesla z pompowtryskiem dostępnych w Polsce:
dla VW 505.01 – olej do silników diesla wyposażonych w pompowtryskiwacze o standardowym interwale wymiany.
- BP Visco 5000 C 5w40
- Castrol Edge Turbo Diesel 5w40
- Gulf Formula ULE 5w40 / Gulf Formula ULE 5w30
- Havoline Ultra S 5w40
- K2 Texar Ultra 100% Synthetic 5w40
- Lotos Quazar 5w40 / Lotos Quazar 5w30
- Millers Oils.

miejsce ciszy


Dzisiaj zadzwonił Pan Grzesio (czarodziej-mechanik) i powiedział: No, uszczeleczka zrobiona, głowica zplanowana, kanały poprzepychane, wszystko gra i śpiewa - pięknie, cieszę się ile? Na co Pan Grzesio mówi: ale, mamy jeszcze jeden mały problemik... jest rozwalona pompa wodna... i naderwany pas rozrządu... trzeba to zrobić bo szlag trafi wszystko co teraz mamy dopieszczone... Troszkę mniej wesołym głosem pytam ILE? Pan Grzesio liczy i mówi, no, jak dla Ciebie to wymianę wpuszczę w koszty czyli minus 300 PLN, ale ta więc to co mamy na teraz to 950 PLN. Aha, a pompa i pasek? pytam. Tak, tego nie liczyłem, zrobimy za frikoale części muszę kupić... razem to da jakieś 1600 PLN... Już się nie uśmiecham tylko jęczę w słuchawkę: że co??? Jeszcze krótka wymiana zdań z Panem Grzesiem i kończymy rozmaiwać. Mam być przed 6 po Renie... odda mi ją za 1500... Mam nadzieje, że nic więcej nie będzie się pieprzyć przez najbliższy czas bo chyba się potnę. Aha, szukam chętnych na napad na bank! Tyle a propo Reni.
W robocie sajgon - standard... Jutro.