O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyłudzenie

MOSINA

02.02. 2012 - ogłoszenie nominacji Jury z poszczególnych kategorii tematycznych
14.02.2012 - wyświetlenie zwycięzcy Bloga Blogerów

16.02.2012 – Gala

Tagi: blog roku 2011
11:35, fakty.mosina
Link Komentarze (2) »
środa, 04 stycznia 2012
BURMISTRZ PRZESTĘPCĄ!?
Głos Wielkopolski opublikował tekst mówiący o tym, że leszczyńska prokuratura bada sprawę wyłudzenia subwencji oświatowej przez gminę Mosina. Burmistrz Zofia Springer nie wie o co chodzi.
Czytaj dalej...

Tagi: burmistrz Skarb Państwa wyłudzenie
00:21, fakty.mosina

my way

Na pytanie...? Boisz się. Wiem to. Twój lęk jest widoczny, pod przykrywką zwyczajności. Chcesz umrzeć, lecz najpierw pozabijać wszystkich w twoim otoczeniu. Pytałam cię, czy mnie też chcesz zabić, z nadzieją że nadal masz do mnie szacunek... Zgasiłeś ją tą odpowiedzią. "Tak..." twe słowo echem rozbrzmiewa w mojej głowie.
Choć wiem, że tego nie zrobisz. Jesteś świetnym aktorem...
Potrafisz stworzyć iluzję człowieka innego niż jesteś. I dobrze ci się to udaje. Ale wiem, jaki naprawdę jesteś... Widziałam przez krótką chwilę prawdę. Zanikła wkrótce gdy uświadomiłeś sobie, że dowiedziałam się o tej iluzji... To tylko iluzja... To iluzja. Czy to iluzja?
komentarze [0]

Tytuł: Wskazówki na wyłudzenie kieszonkowych od rodziców
Pisała: Guss
O godzinie: 19:40 >> piątek, 1 lutego 2008 19:53:51
Ponieważ nie chcę zanudzać was moim filozofowaniem
Oto kilka nowo poznanych sposobów na wyłudzenie od rodziców zelgłych kieszonkowych. A jeżeli nie poskutkują - macie prawo mieć do mnie pretensje...

1. Grzecznie poproś i obiecuj w zamian jakieś poświęcenie - na przykład mycie naczyń przez 2 tygodnie, wyprowadzanie psa lub sprzątanie. Oczywiście płatne z góry...

2. Wpadnij w łaski rodziców. Bądź dla nich aniołem, aż wkrótce sami uświadomią sobie swój nietakt i wręczą ci kieszonkowe z zaliczką ;)

3. Nie narzucaj się. Po prostu bądź sobą, od czasu.

powiem-wam-cos.blog

Że nagle komuś zachciało się Cię uszczęśliwić.
I nici z Twojej martyrologii.

Pociąg, na który tak uparcie czekasz, dalej się nie pojawia. Czym wypełnić czekanie? Zapalić? Przejść się? Zrobić mały rachunek sumienia? Pomarzyć o pięknej kobiecie? Hmm...Przed Tobą jeszcze rozdział pt. „Jutro”. Otwierasz książkę i...i widzisz puste strony. Kartki barwią Twoje źrenice na biało. Totalna konsternacja. A potem irytacja. Co to ma być? Myślisz sobie, że system znowu Cię oszukał i za sprawą miło wyglądającej agentki udającej sprzedawczynię w księgarni wciśnięto Ci kolejny wadliwy towar, bogacąc się jednocześnie o Twoje marne oszczędności. Odruchowo myślisz kogo zaskarżyć i co napisać w pozwie o wyłudzenie.

Ze złości ciskasz swoim bagażem. Ostrożnie. To najcenniejsze, co masz. Spójrz jeszcze raz w tę książkę, czy puste strony nic ci nie mówią? A może znowu liczysz na to, że ktoś pomyśli za Ciebie. Niezapisane strony rozdziału pt. „Jutro” czekają aż je wypełnisz. Są po to, by Twoja ręka nakreśliła na nich część dalszą, dokończyła tę opowieść. W końcu to Twoja opowieść. Jesteś po to by tworzyć własną historię, kreować własną legendę. Martwić mógłbyś się wtedy, gdyby okazało się, że kartki te są już zapisane, że ktoś już zaplanował Twoje życie w najdrobniejszych szczegółach i nie masz w tej kwestii nic do powiedzenia. Żyjąc w wolnym świecie byłbyś.

project- wildlife

in Indie i projekt ASHA, Zrealizowane projekty

Do Agry dojechałam pociągiem już po zmierzchu. Ten sam schemat powtarzał się później wielokrotnie. Najpierw targuję się z taksówkarzem i udowadniam mu, że te 50 km, za które chce wyciągnąć ode mnie zdecydowanie wygórowaną sumkę, to według mapy zaledwie 1 km. Co z tego wynika? Mapa na pewno kłamie, Hindus nigdy. Po półgodzinnych negocjacjach zostajemy “przyjaciółmi” i “my friend” zawozi mnie jednak do hotelu po wyjątkowej cenie- i to rzekomo tylko dla mnie Pogubiłam się trochę wśród tych nowych znajomości, które w większości miały na celu wyłudzenie ode mnie jak największej ilości pieniędzy. Nauczyłam się jednak przyjmować z uśmiechem i lekkim przymrużeniem oka te wszystkie opowieści o spalonym hotelu, zawalonym dworcu czy festiwalu, który blokuje jedyną drogę. Hindusi mają kłamstwo we krwi, o taaak- można to albo zaakceptować i dać się wciągnąć w tę grę słów lub lepiej w ogóle nie zapuszczać się na półwysep indyjski Ich ziemia- ich zasady.

Jeden z siedmiu cudów świata- imponujący grobowiec Taj Mahal.

Jako że ruch drogowy jest zamknięty wokół samego Taj, co ma niby chronić zabytek, musiałam wysiąść wcześniej i dalej błąkałam się.

może być gorzej - manifest pesymistyczny - Onet.pl Blog

Tymczasem na raty

   No i... , Kochani Moi, dawno dawno temu pewna uboga kobieta wyszła z M4 wziąwszy tobołek na kiju i podążyła ku przeznaczeniu. Drogę jej wskazywała kartka formatu A4 nieraz brana przez przypadkowych a niewiarygodnych świadków za mapę, w rzeczywistości będąca spisem prac na miarę Asterixa i Obelixa. - Jak wędkarzom, ryby w rękach, tak i mnie - nieco rozrosło się porównanie, bo ledwie 12 z 27 możliwych punktów programu dotyczyło wspomnianej kobieciny. Może być gorzej - Hiob z pewnością snuł się jeszcze z wytycznymi na dwie strony, by udowodnić ZUS-owi swoją niewinność i niezasadność podejrzeń o bezprawne wyłudzenie zasiłków pogrzebowych i L4 na leczenie rzekomego trądu. To oczywiste, że proces Józefa K. na prawdę odbył się z jedynie słusznego powództwa ZUS-u, a "Archipelag Gułag" w rzeczywistości stworzyli ochotnicy, dobrowolnie godzący się na pracę w szarej strefie, by ZUS-owi umknąć za granicę. -  Podążyła więc ku przeznaczeniu z "Wykazem dokumentów niezbędnych przy rozpatrywaniu wniosków o zawarcie układu ratalnego".

   Niejeden zadumałby się nad jej prostoduszną ofiarnością, skromnością, czy nieśmiałością, która nie pozwoliła jej nawet marzyć o umorzeniu. I byłby w błędzie. Marzyła, lecz czujne jak czekiści ZUSKI (że użyję celnego nicka komentatorki) od razu rozwiały złudzenia, ze.

zjadacz chleba - Onet.pl Blog


 Luty
 Styczeń
2010
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
Statystyka
Ilość wejść: 4270
Komentarzy: 117


30 lipca 2011
Gdzie my zmierzamy?
Oto jest pytanie.Minister Klich powinien się poddać do dymisji w 2010 zaraz po pogrzebie ofiar katastrofy smoleńskiej.Po wyborach dowiemy się o stanie państwa.Gdyby PiS przejął rządy natychmiast trzeba utworzyć komisje sejmową ds wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej,ds niegospodarnego rządzenia Premiera Tuska.Pan Kalisz za wyłudzenie pieniędzy podatników w wyjaśnianiu samobójstwa malwersantki Blidy powinien.

Cała prawda ! - Onet.pl Blog

Witam mam do was pytanie , powiedzcie mi co sadzicie o :

-Wojnach na Świecie 
-Wojnach religijnych 
-Przemocy 
-Podziały muzyczne 
Chciał bym znać wasze zdanie o tym . Ja osobiście nie jestem zwolennikiem wojen jak i wojen religijnych , stwierdzam ,że życie jest zbyt krótkie by kłócić się o błahe rzeczy jakimi są wyznania religijne . To jest tak jak byś np spotkał/ła jakiegoś mężczyznę w sklepie który stwierdza,że mleko jest dobre a zarazem ktoś inny powie że jest ohydne i jakoś normalnie do tego podchodzą. Czemu tak nie może być z poglądami religijnymi ? Ktoś wieży w Chrześcijaństwo a ktoś uważa że to skorumpowana działalność która ma na działaniu wyłudzenie pieniędzy od ludzi którzy w to wierzą. Ja osobiście jestem Chrześcijanem może dlatego ,że wychowałem się w chrześcijańskiej rodzinie ale powiem tak szczerze nie podoba mi się to jak Księdza traktują swoich parafian. Teraz pokazałem wam przykład "wkładania wszystkich do jednego worka" .Dawno temu byłem w takiej miejscowości jak Bukowina Tatrzańska i byłem na niedzielnej modlitwie w kościele i ksiądz który prowadził mszę wręcz kazał płacić mieszkańcom pieniądze za uczęszczanie do Kościoła.W tak małym miasteczku jak by ktoś nie zapłacił to od razu chodziły by plotki o nim po całym mieście  jaki to on nie jest i czemu on nie płaci ?! Niektórzy dzięki takim zdarzeniom wrzucają wszystkich ksiedzy.