O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyliczenie wynagrodzenia

odszkodowania-powypadkowe.mblog.pl - mBlog

skomentuj (4)
Zgadzając się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym w sprawie wypłaty odszkodowania powypadkowego nie bierzmy pod uwagę tylko proponowanej kwoty zadośćuczynienia ale też upewnijmy się czy nasze ustępstwa nie są zbyt daleko idące w innych kwestiach między innymi odsetek oraz zwroty wynagrodzenia naszego pełnomocnika procesowego. Mając tylko przed oczami kwotę proponowanego zadośćuczynienia i nie rozważając innych ewentualnych świadczeń czy też zwrotu wynagrodzenia adwokata może to się okazać tak zwanym ,,strzałem w stopę czy w kolano,,. W szczególności gdy honorarium adwokata czy radcy prawnego obejmowałoby nie tylko wynagrodzenie wynikające z.
Uzyskanego odszkodowania jest znaczny a w ugodzie zrzekniemy się aby towarzystwo ubezpieczeniowe zwróciło nam honorarium pełnomocnika to będzie wręcz ,,strzał w głowę,, a nie tylko. Ogólnie biorą musimy podliczyć jaką kwotę odszkodowania dostaniemy ,,na czysto,, podpisując ugodę o zadośćuczynienie z towarzystwem ubezpieczeniowym. Po wyliczeniu ewentualnych zysków i strat możemy zadecydować czy proponowana ugoda z zakładem ubezpieczeniowym jest dla nas korzystna czy też warto ryzykować i czekać na wyrok sądu. Jednak nigdy nie wiemy jaką decyzję podejmie sąd w sprawie naszego odszkodowania. Bywają sytuację gdzie odnosimy wrażenia ze sędzia jest nam przychylny i życzliwy a wyrok okazuję.

kalkulatory.ownlog.com

Jak wybrać najtańsze OC?

06.04.2012 :: 15:46 Komentuj (0)

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców. Od stycznia 2012 weszły nowe, wyższe kary za nieposiadanie ważnej polisy ubezpieczeniowej, maksymalna wysokość kary wynosi już dwukrotność średniego wynagrodzenia brutto w Polsce czyli 3 000 zł. Skąd te podwyżki? Państwo próbuje w ten sposób walczyć z kierowcami, którzy jeżdżą bez ubezpieczenia, a spowodowawszy wypadek, za nieraz olbrzymie szkody, muszą płacić z własnej kieszeni.Ubezpieczyć się trzeba, pytanie tylko gdzie i za ile? Kierowco, czy jesteś zadowolony z własnego OC? Masz pewność,.


Jak więc w krótkich czasie zestawić ze sobą wszystkie oferty OC? Warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC, który znajdziemy w internecie. Po uzupełnieniu wszelkich niezbędnych do wykonania kalkulacji obliczeń, kalkulator OC sam przeliczy nam wysokość składki i pokaże w wynikach. Należy pamiętać aby w wyliczeniu podać dokładne dane dotyczące samochodu, bo inaczej wyliczenie nie będzie dokładne!

Jadę na wakacje, co z ubezpieczeniem?

10.04.2012 :: 08:53 Komentuj (0)

Wreszcie człowiek trochę odpocznie. Nie jestem jednak z tych, którzy mając wolne oglądają telewizję albo grają non stop w Battlefield 3. Uwielbiam aktywnie spędzać czas na powietrzu, więc wypad na snowboard.

Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej - Droga do Finałów - Onet.pl Blog

Sposób na podniesienie poziomu gry naszej reprezentacji.

Fakty są następujące: w styczniu 2002 roku (a więc 7 lat temu, gdy Orange stał się głównym sponsorem reprezentacji) w oficjalnym rankingu FIFA Polska zajmowała 33 miejsce. W aktualnym rankingu z pazdziernika 2009 jest to miejsce 56 (tuż za Burkina Faso). Szczytowym momentem był wrzesień 2007 (16 miejsce). Po wyliczeniu średniej pozycji jaką nasz reprezentacja zajmowała w tym rankingu w czasie od stycznia 2002 do września 2009 okazuje się, że byliśmy notowani srednio na... 32 miejscu. W tym samym czasie kraje startujące z podobnego poziomu co nasz (Czechy, Chorwacja, Rosja) dotarły odpowiednio do 2, 5 i 6 miejsca! Warto dodac, że w pierwszej edycji tego rankingu (sierpien '93) Chorwacja.3 piłkarskie Oskary Canal+. Jest autorem kilku książek, związanych z tematyką sportową. Ale mimo wszystko czy to mu się uda?

Przecież wszyscy wiemy jak PZPN funkcjonuje i co tam się wyczynia. Lato i jego towarzysze złamali wszelkie zasady przyzwoitego rządzenia tym związkiem. Fakty mówią same za siebie. Kolesiostwo, korupcja, układy, wysokie premie i wynagrodzenia (Lato zarabia 50 000 zł/msc.) to tylko niektóre procedery uprawiane przez ten związek. Do tej pory bronił ich statut PZPN. Teraz dołączył do nich jeszcze Atlas. Robi się na prawdę ciekawie.

Jednak coraz większy szum medialny robi próba bojkotu meczu Polska - Słowacja, organizowana przez kibiców z całego kraju. Organizatorzy zapewniają, że protest wymierzony.

Cień - Fullmetal Alchemist fanfiction - Onet.pl Blog

Uniósł brwi. Kolejne luki w obrazie sytuacji wypełniały się wiadomościami.
    - Dlatego o nic nie pytaliście? Bo Fritz kazał wam tylko mnie dorwać, ale nie wyciągać ode mnie żadnych ważnych informacji na jego temat, żeby nie trafiły one do Halcrowa?
    - Dokładnie.
    - I się na to zgodziliście?
    - A czemu mielibyśmy odrzucić taką ofertę? Wynagrodzenie małe nie było. Słuchaj, nas naprawdę nie obchodzi to, kim jest Fritz, jakie ma plany wobec tego kraju i dlaczego Armia, mimo swojej potęgi, jeszcze nie postanowiła zmieść go z powierzchni ziemi. W tym wszystkim ktoś taki jak ty nie był w ogóle warty naszej uwagi w stopniu innym, niż ten narzucany przez zlecenie.
    Ingerencja Fritza w działania wojska zaszła.Kartkę.
    „Znajdź Greeda. Nie szukaj Rusteel”.
    - Drań – powtórzył pułkownik i pokręcił głową. - Dość jasny przekaz. A drugi poziom?
    - To już kwestia interpretacji. Można dzięki niej potwierdzić informacje zawarte w samym kodzie i ewentualnie wyciągnąć jakieś dodatkowe wskazówki. „Znajda alchemika, duch i zjawa” to wyliczenie, wskazujące na to, że celem jest grupa, więc z Greedem jest ktoś jeszcze. Ed mi o tym wspominał, chodzi najprawdopodobniej o Wratha i Lust. Wzmianka o „agresorze” to potwierdzenie, że byli oni naszymi wrogami, ale słowo „ewolucja” oznacza, że się zmienili. Przymiotnik „miejski” to podpowiedź gdzie ich szukać: właśnie w mieście.