O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wyliczenie

Wybiórczy Poznań


Link Komentarze (1) »
czwartek, 12 października 2006
Kto jest ojcem?!

Długo nas nie było, bo mieliśmy sporo „papierowej roboty” :-) Nie jest to może najlepsze usprawiedliwienie, ale - z drugiej strony - lepiej raz nic nie napisać na blogu niż potem za to przepraszać.

Coś o tym wie prezydent Ryszard Grobelny. „Pragnę Cię serdecznie przeprosić za nieprawdziwe informacje dotyczące Twojej działalności poselskiej, które umieściłem w swoim blogu” - napisał prezydent do kandydata PiS Jacka Tomczaka, kajając się za błędne wyliczenia, dotyczące zaangażowania posła PiS na rzecz Poznania i Wielkopolski (zapewne pod wpływem naszego tekstu, w którym „skorygowaliśmy” wyliczenia sztabu Grobelnego - wyszło na korzyśc Tomczaka :-)

Mało tego! W prezydenckich przeprosinach jest też sformułowanie „wobec osoby, która przekazała mi przytoczone w blogu informacje, wyciągnąłem surowe konsekwencje”. A to stawia pod znakiem zapytania ojcostwo bloga Grobelnego. Bo jak to w końcu jest? Pisze sam? Pisze coś, czego nie sprawdził? A może pisze ktoś inny? Jakaś np. wróżka Wanda? (poseł Dzikowski będzie wiedział o kogo chodzi ) :-)

Grobelny ma za swoje! Chciał uderzyć w obu posłów, którym zamarzył się jego.

Pepsieliot's Blog | Obyczaje Pepsi Eliot :)

Może kształtować się na poziomie 46, a nawet 50%.

Utrata masy ciała na surowej wegańskiej diecie następuje głównie dlatego, że ludzie nie wytwarzają enzymu celulazy niezbędnego do trawienia celulozy co pozwoliłoby im na wykorzystanie błonnika jako znaczącego źródła energii.
Ponieważ gotowanie zagęszcza pożywienie , a jak widać witarianie muszą na prawdę dużo jeść, szczególnie objętościowo, ze względu na niską gęstość pożywienia właśnie, dobrze rozumiemy teraz stwierdzenie Kaczora prawie Donalda, że bez blendera i wysoko kalorycznych bananów ani rusz.
Ale dlaczego odsyłają witarian na stronę Dona? Owszem Don robi za nich trudne wyliczenia z kalkulatorem. Ale też pisze pod spodem.
Wysłali mnie na stronę Dona, więc czytam.

Don cd
Kto jest na toksycznej diecie? No Kto?
Witarianie, twierdzą, że jedzenie tylko surowego pożywienia służy również detoksykacji organizmu. Najwyraźniej nie wiedzą, że poprzez unikanie mięsa zawierającego witaminę B12, osiągają wysoki poziom homocysteiny we krwi, silnego toksycznego ubocznego produktu metabolizmu białek.
Więc jeśli naprawdę chcesz detoksykacji idź stek mi tu zjedz.
Koniec wizyty u Dona.
Na marginesie mało konfidencjonalny net wyjawił mi bez skrupułów, że ostatnio Don miał jakąś wpadkę z dietą paleo, więc.

Blog Krzysztofa Majorka

Dostały bardzo mocny argument, który umożliwił przeniesienie handlu na znacznie wyższe poziomy. Chodzi konkretnie o nową propozycję podatku od kopalin, opublikowaną przez ministerstwo finansów (projekt ustawy znajduje się pod adresem: http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/18603/20121/20122/dokument20054.pdf?lastUpdateDay=02.01.12&lastUpdateHour=1:32&userLogged=false&date=poniedzia%C5%82ek%2C+2+stycze%C5%84+) Nowa ustawa zmienia sposób wyliczania podatku w taki sposób by złagodzić wpływ potęgi użytej we wzorze. Dodatkowo zmniejszony został negatywny efektw przypadku spadku cen miedzi.

Pierwsza tabela prezentuje symulację nowego wzoru na wysokość podatku. Tabela nr. 2 prezentuje te same wyliczenia przy założeniu poprzedniego wzoru.

Tabela nr. 1 - nowy wzór podatku.

 

 Tabela nr. 2 - stary wzór podatku.

 

Dla lepszego oglądu sytuacji warto zobaczyć jak prezentują się powyższe wykliczenia na wykresach. 

 

Wykres nr. 1 - nowy wzór wyliczania podatku

 

Wykres nr. 1 - stary wzór wyliczania podatku

 

Od razu widać, że podatek został bardzo złagodzony w przypadku znacznego wzrostu cen surowca, co z pewnością jest bardzo pozytywną informacją. Niestety przy obecnych poziomach różnica jest dość symboliczna, a dodatkowo ministerstwo finansów upiera się, by podatek od wydobycia nie.

Co z tą szkołą?

I spraw, które bynajmniej nie przybliżają nas do sedna edukacji, przeciwnie – przenoszą nas w obszary licznych iluzji i złudzeń, fundując nam tym samym tematy zastępcze, ale też skutecznie zacierając obraz samego szkolnictwa.

Na pytanie: jaki jest zatem stan czy obraz dzisiejszej edukacji, przedstawiany za pomocą rozmaitych punktacji i średnich ocen, odpowiadam: nie jest on ani dobry, ani zły, ten obraz jest po prostu – fałszywy!

Oczywiście, kształceniu muszą towarzyszyć jakieś systemy oceniania czy zaliczania, a uzyskiwane wyniki muszą z kolei służyć rozmaitym klasyfikacjom (promowaniu), a przy tym opisowi efektów nauczania, problem jednak w tym, że stosowane do tych celów skale ocen i punktowe wyliczenia bierzemy za obiektywne kryteria i narzędzia, a powstające w ten sposób opisy, w tym rankingi szkół, bierzemy za stan faktyczny edukacji – za całą prawdę o niej.

Tymczasem rzeczywistość edukacyjna pełna jest raczej znaków zapytania:

Jeżeli – przykładowo – na świadectwach mamy oceny dobre i bardzo dobre, zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych, zarówno z przedmiotów przyrodniczych, jak i społecznych czy artystycznych, to co w gruncie rzeczy mówią nam takie świadectwa o naszych uczniach? Że mamy do czynienia z geniuszami? Z wyjątkowo zdolnymi młodymi ludźmi? Że zapowiadają się na równie dobrych filologów, historyków, jak i fizyków czy matematyków?.

Żona Zarobiona

Go mieć.
Ale jak tu się nie wkurzać, skoro w środę człowiek czyta, że jest gorszą matką, bo daje paszę zamiast własne cycki do ssania, a po południu dowiaduje się, że jest tą matką kompletnie podła i niezorganizowaną, skoro tej paszy nawet nie umie sobie załatwić. No to załatwiłam, a w zasadzie dobrzy ludzie pomogli i jest. Z Koluszek.


Codziennie od samego rana jakiś koszmarny dzień świra.

by Ju 2011-05-26 22:27:36
skomentuj (1)


103
Ulka skończyła sto dni. Dokładnie 103. Kto mi powie, KIEDY TO MINĘŁO?
Do wakacji zostało 2 i pół tygodnia.
Potem dwa i pół miesiąca wakacji.

Cudnie wyglądają te wyliczenia.

Przez to sto dni zmieniło się moje podejście do życia. Zamknęłam się i chyba wyrzuciłam klucz. Idę go poszukać. Jak znajdę, to znów będę pisać. I może znów polubię tłumy.

Od dziś już definitywnie nie karmię naturalnie. Dziś o świcie moja córka mnie obraziła. Ja jej cycka do ust a ona, bach, odruch wymiotny. No żesz, pomyślałam, bez przesady, żeby rzygać na widok nagiej piersi mojej? No to sobie radź, skoro taka jesteś dorosła. Od dziś tylko pyszny Nutramigen, a ja znów mogę jeść wszystko. I pomysleć, że warzywa są teraz niedozwolone przez jakąś germańską epidemię. Przerzucę się na ciastka. A odchudzę się, jak już pomidory.

dwie-rzeki-z-odnoga.blog

Na tyle, że kazał zostać w łóżku i stamtąd nie wychodzić, rzucając przez ramię coś o grypie.
Niestety ten dowcipniś nie wiedział, że gonił mnie termin. W zasadzie nie była to żadna nowość, bo gonił mnie od tygodnia, ale dzięki pracowitości i wzorowej postawie niektórych współpracowników groziło mi niedopełnienie terminu realizacji. Rzucając więc w pracy kurwami pod adresem co niektórych jastrzębi firmy, zabrałem się do intensywnej pracy. Żeby nakreślić Państwu dramatyzm sytuacji, to napomknę, że projekt dotyczy Zarządzania Zasobami Ludzkimi, opiewa na okrągłą sumę trzech milionów na okres dwóch lat. Ten miły i przyjemny proceder wymagał dopracowania takich małych szczegółów jak wyliczenia VATu od każdego jebanego krzesła i zestawu komputerowego, wyliczenia co do grosza wkładu partnerów i rozbicia ich na lata i takie tam pierdy. Nie mówiąc o pensjach wszystkich zainteresowanych czy nie w mojej cudnej firmie. Cały pic polegał nie na tym, że jest tego śmiecia tak dużo, ale na tym, że ja za to odpowiadam głową i jak coś jebnie (niechby choć jeden pierdolony VAT od jednego pierdolonego krzesła się nie zgadzał) to wszystko leży. No i git, tak zmotywowany siadam przed komputerem starając się nie paść trupem ani nie zarazić dzielnej koleżanki z biurka obok, która w odruchu samobójczym zgodziła się mi pomóc. Byłoby nawet miło, gdyby nie mała ironia pod postacią kolejnego jastrzębia.

Wokowe opowieści

- autor: arbil 24 Październik, 2007 at 14:47
Odpowiedz
 • arbil, S- to nie średnica , tylko powierzchnia otworu, popatrz uważnie na formuły. W twoim przypadku S1-1.02 S2-4.9 masz moc 13.5 kW przy sprawności,jaką miał palnik do modyfikacji(zazwyczaj ok. 60%). Możemy powiedzieć że im więcej masz żółtych płomieni tym mniejszą masz sprawność


  Odpowiedz
 • “gena” racja, nie wiem dlaczego nie zauważyłem że to powierzchnia hihi, przecież jasno napisane jest “czarno na białym”


  Odpowiedz
 • z tymi wyliczeniami pobawię się wieczorem, a teraz coś co mnie zaniepokoiło i sprawdziłem ,.

 • Wyliczenie wynagrodzenia

  kalkulatory.ownlog.com

  Jak wybrać najtańsze OC?

  06.04.2012 :: 15:46 Komentuj (0)

  Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców. Od stycznia 2012 weszły nowe, wyższe kary za nieposiadanie ważnej polisy ubezpieczeniowej, maksymalna wysokość kary wynosi już dwukrotność średniego wynagrodzenia brutto w Polsce czyli 3 000 zł. Skąd te podwyżki? Państwo próbuje w ten sposób walczyć z kierowcami, którzy jeżdżą bez ubezpieczenia, a spowodowawszy wypadek, za nieraz olbrzymie szkody, muszą płacić z własnej kieszeni.  Ubezpieczyć się trzeba, pytanie tylko gdzie i za ile? Kierowco, czy jesteś zadowolony z własnego OC? Masz pewność,.


  Jak więc w krótkich czasie zestawić ze sobą wszystkie oferty OC? Warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC, który znajdziemy w internecie. Po uzupełnieniu wszelkich niezbędnych do wykonania kalkulacji obliczeń, kalkulator OC sam przeliczy nam wysokość składki i pokaże w wynikach. Należy pamiętać aby w wyliczeniu podać dokładne dane dotyczące samochodu, bo inaczej wyliczenie nie będzie dokładne!

  Jadę na wakacje, co z ubezpieczeniem?

  10.04.2012 :: 08:53 Komentuj (0)

  Wreszcie człowiek trochę odpocznie. Nie jestem jednak z tych, którzy mając wolne oglądają telewizję albo grają non stop w Battlefield 3. Uwielbiam aktywnie spędzać czas na powietrzu, więc wypad na snowboard.

  odszkodowania-powypadkowe.mblog.pl - mBlog

  skomentuj (4)
  Zgadzając się na ugodę z towarzystwem ubezpieczeniowym w sprawie wypłaty odszkodowania powypadkowego nie bierzmy pod uwagę tylko proponowanej kwoty zadośćuczynienia ale też upewnijmy się czy nasze ustępstwa nie są zbyt daleko idące w innych kwestiach między innymi odsetek oraz zwroty wynagrodzenia naszego pełnomocnika procesowego. Mając tylko przed oczami kwotę proponowanego zadośćuczynienia i nie rozważając innych ewentualnych świadczeń czy też zwrotu wynagrodzenia adwokata może to się okazać tak zwanym ,,strzałem w stopę czy w kolano,,. W szczególności gdy honorarium adwokata czy radcy prawnego obejmowałoby nie tylko wynagrodzenie wynikające z.
  Uzyskanego odszkodowania jest znaczny a w ugodzie zrzekniemy się aby towarzystwo ubezpieczeniowe zwróciło nam honorarium pełnomocnika to będzie wręcz ,,strzał w głowę,, a nie tylko. Ogólnie biorą musimy podliczyć jaką kwotę odszkodowania dostaniemy ,,na czysto,, podpisując ugodę o zadośćuczynienie z towarzystwem ubezpieczeniowym. Po wyliczeniu ewentualnych zysków i strat możemy zadecydować czy proponowana ugoda z zakładem ubezpieczeniowym jest dla nas korzystna czy też warto ryzykować i czekać na wyrok sądu. Jednak nigdy nie wiemy jaką decyzję podejmie sąd w sprawie naszego odszkodowania. Bywają sytuację gdzie odnosimy wrażenia ze sędzia jest nam przychylny i życzliwy a wyrok okazuję.