O czym chcesz poczytać na blogach?

Wykwity

Opryszczka – przyczyny, objawy i leczenie

Pęcherze mogą również pojawić się na pośladkach i w okolicach genitalów. Dotyczy to również ud, waginy, penisa, odbytu ale może też pojawić się na całym ciele.

Wirus Herpes simplex może również wpłynąć na noworodka, który został zainfekowany podczas porodu. Może to mieć katastrofalne konsekwencje. Ryzyko przekazania dziecki zakażenia może być zmniejszone odpowiednim “zaplanowaniem” porodu.

Po zainfekowaniu, pierwsze sympotomy pojawiają się po kilku dniach lub tygodniach od uprawiania seksu z kimś zarażonym drugim typem wirusa. Pierwszy wysyp jest zazwyczaj najpoważniejszy i trwa najdłużej. Poważne wykwity mogą jednak pojawić się także później.

Po pierwszym wykwicie, wirus opryszczki narządów płciowych umiejscawia się w nerwach pod powierzchnią skóry i przchodzi w stan uśpienia. Podczas tego okresu wrus niedaje objawów i pozostaje nieaktywny aczkolwiek nadal można go przekazać innej osobie.

Podczas gdy objawy opryszczki u kobiet są dość typowe to można je pomylić z objawami innych chorób. Dlatego warto po pierwszych objawach wykonać test na obecność wirusa. Test na przeciwciała wirusa opryszczki czy test PCR krwi powinien być jednak przeprowadzony przez doświadczonego lekarza.

kitkat blog

Robi minki, strzela fochy, wydaje nieartykułowane dźwięki, różnorakie grrru i miau.
Powyższy tekst nie jest odkrywczy, poetycki, wstrząsający i ciekawy. Chcę tylko powiedzieć, że nawet puszysta kotka z małym rozumkiem może nadać sens życiu. Chociażby zapomnianemu starcowi. Bo taka mała kotka myśli i czuje. Nierzadko chce nam coś powiedzieć. Wtedy słyszę ciche auau, miau lub graaau. I wtedy wiem, że kiedy cały świat krzyczy, że mnie nienawidzi, to ona jest ze mną.
2006-03-05 23:41:14 skomentuj (4)


HI HI HI, OŁ BEJBE, WIOSNA IDZIE! TJ. UCZY SIĘ JEŹDZIĆ NA ROLKACH
Ostatni mój wykwit na umyśle pozostał na pulpicie komputera M. Dodam, jak go zdobędę.
Teraz mam inny wykwit na umyśle - jest nim wielki, czerwony guz. Otworzyłam szafę, powiesiłam bluzkę, zamknęłam drzwiczki i na głowie wylądował mi ciężki głośnik od wieży, po czym wbił się w ścianę, a za nim z szafy runął drewniany podest od głośnika. Miłe. Nie jestem sama w swoich dolegliwościach - w ścianie jest dziura. Mam zwolnienie z wf-u na 2 tygodnie i pocieszenie od lekarza, że ból ten może potrwać jeszcze kilka tygodni.
Skoro nabrzmiała mi głowa, mam więcej pomysłów i pasji. Mam chęć do działania przedmaturalnego, moc kreacyjną i.

Wieczna dziewczynka

Się na podleśnej łące, a to dzika kaczka mi uciekła ze stawu. Zalew radości i wszędzie budzącego się życia kojąco wpływał na moją duszę i nagle ogarnięte jakąś słabością ciało. Ładowałam baterie, ale w końcu trzeba było to wszystko zostawić i wrócić do miasta.
Tym, którym mój zachwyt wyda się zbyt egzaltowany wyjaśniam, że przez ostanie kilka lat raczej niczemu takiemu się nie poddawałam, nie miałam na to czasu, ani możliwości, więc teraz bez zastanawiania poddałam się mu chętnie.
Zachwyt trwał całą powrotną drogę, która 10 dni wcześniej zdradzała już oznaki zmian, ale ten wykwit soczystej zieleni wszędzie, te ukwiecone i zazielenione drzewa i krzewy, które najbiedniejszemu i najbardziej zaniedbanemu obejściu widocznemu z okien pociągu przydawały uroku wymarzonej ostoi, miłościwie zakrywając wszystkie zadrapania i śmieci, wydawały się prawie nierealne, tak diametralnie różniły się od stanu poprzedniego.
Niestety miastu nawet zielone i ukwiecone nie pomaga. Niby nie powinnam narzekać. Widzę dużo zieleni z jednego okna, dużo z drugiego, a i z trzeciego też sporo jej widać, poza tym piękne zachody słońca, pola obok, park o kilkanaście kroków, za nim znowu pola, ogródki działkowe.

. HIPOCHONDRYK .

W dojrzałości i szczęściu.

W głupocie swej sądzimy, ze to już koniec naszej męki poszukiwań i nic tylko szczęście nas czeka. Wtedy staje się coś strasznego! Nasza nowa, zgubiono-odnaleziona połóweczka przyzwyczajona do kosmetycznych pestycydów i nawilżaczy zaczyna potajemnie z nas wysysać życiodajne soki, by zachować swą mętną wiarę w powstrzymanie czasu. My stajemy się cichsi, nasze portfele chudsze, nasza skórka szara, a ogonek nam usycha, zielony listek to tylko wspomnienie. One pęcznieją, a gdy zobaczą na swej skórce choćby mały objaw wykwitu lub rysy wpadają w białą gorączkę i o wszystko winią nas.

I jak tu nie być egoistą, chociaż w stosunku do pomarańczy... (pomarańcze i klementynki, klementynki i pomarańcze..la..la..la)..

Harimat.

09:37, harimat
Link Dodaj komentarz »