O czym chcesz poczytać na blogach?

Wydarzenia kulturalne

Myśli Współczesnego Polaka - mBlog

Do następnej wsi, jak McCartney i Jackson w teledysku "Say, say, say". Nic to nie da - po kilku latach, jak Materna, albo inny kontraktowy smutas-satyryk pokroju Daukszewicza wystawi podobny chłam, nikt już nie będzie pamiętał "Hipnozy", po której zostanie przepełniona marnością mgła "wydarzenia kulturalnego" w lato 2009.

Gajcy w Muzeum PW
2009-07-28 | 14:38:43
autor: adek44 | skomentuj (0)

W sobotę wybralem się do Warszawy na koncert poświęcony twórczości Tadeusza Gajcego -.

O represjach wobec AKowców w latach 1945-1956, których mordowali ojcowie i dziadkowie dzisiejszych lewackich bonzów, a wzmianka o koncercie nie ukazałaby się nie tylko w TNV Warszawa, ale nawet małą czcionką w co-jest-grane w Gazecie Wyborczej. Przecież to niemodne nawiązywać do trudnej przeszłości Europy. Lepiej promować wydarzenia kulturalne. Fee..

Warto wspomnieć tu o prowadzących imprezę. Zdaję sobie sprawę, że to telewizja, która transmituje wydarzenie, narzuca swoje warunki, ale powołanie do prowadzenia imprezy dwójki głupkowatych i bezsensownie dowcipkujących prezenterów, znanych głównie z wydarzeń typu: festyn kulinarny w.

Alternatywny przewodnik po Pradze

kę. Tam część artystyczna – festyn, występy zespołów alternatywnych, korzystanie z uroków przyrody i pięknego widoku na Žižkov z Wieżą Telewizyjną…Piszę o tych, dwóch wydarzeniach – fenomenach, żeby turysta z Polski wiedział co się dzieje, kiedy nad ranem spotka zbłąkanych kibiców w obszernych, hokejowych bluzach…lub jutro w południe stanie oko w oko, na Placu Wacława, z kolorowym tłumem, rozbawionym i wyluzowanym tak, że tylko nieliczni wciąż będą mieli świadomość o co i po co ta walka!.

Foto: strona Nocy Literatury

Odpowiedzi: 2 to “Czym żyje Praga ? (WYDARZENIA KULTURALNE – MAJ 2011)”

Kultura widziana oczami studentów

Więcej »

12:01, sikor.korpus , Teatralnie
Link Dodaj komentarz »
Nauka przed "Zaliczeniem. Lekcją" wysoce wskazana...
Pewne wydarzenia na blogu zostaną zaakcentowane ze zdwojoną siłą napędzaną przez pióra (a raczej palce) obu jego autorów. Pozwoli to spojrzeć na nie z różnych subiektywnych punktów widzenia, obliczyć wartość oczekiwaną, średnią lub medianę w postaci lekkiej nutki obiektywizmu (o ile coś takiego jak obiektywizm w jakiejkolwiek formie istnieje)..
21:15, sikor.korpus , Teatralnie
Link Dodaj komentarz »
Kulturalnie czas zacząć...
Witamy wszystkich serdecznie na naszym blogu, na którym spróbujemy zachęcić Was do korzystania z kulturalnych uroków Miasta Stołecznego Warszawa. Strona tworzona głównie przez dwóch studentów warszawskiej uczelni, którzy na sztuce nie znają się najlepiej, nie są żadnymi wybitnymi znawcami teatru, filmu czy też muzyki. Zwyczajnie od czasu do czasu odnajdujemy satysfakcje w pójściu w inne miejsce niż na melanż wypełniony hektolitrami.

Poznański Szlak Teatralny

Kolejny teatr na moim Szlaku Teatralnym. Kolejny, o którym chciałoby się tyle napisać, ale brakuje słów, by móc ukazać wszystkie jego barwy. Jak zwykle możecie mi zarzucić, że przedstawiam teatr bardzo wybiórczo, zaledwie fragmentarycznie, pomijając wiele ważnych faktów. Na swoją obronę mam tylko jedno – piszę o miejscach, wydarzeniach, które są dla mnie bardzo ważne. Subiektywnie i tak, jak je odbieram. Jest to składowa myśli i wspomnień, moich wrażeń z poszczególnych spektakli i tego, jak sam teatr postrzega swoją twórczość.

Teatr Biuro Podróży działa od 1988 roku. Zaczął więc na chwilę przed upadkiem socjalizmu w.

»
czwartek, 01 marca 2012
Subiektywne kalendarium zateatralnionej Jeżycomanki

Jak co miesiąc zamieszczam dla Was kilka dat, które warto dopisać do swojego kalendarza kulturalnego. W marcu będzie się trochę działo:

 

2, 3, 4.03 – Premiera „Zapis automatyczny” Teatru Porywacze Ciał 

10.03 – Premiera musicalu „Kiss Me, Kate” w Teatrze Muzycznym

19.03 - Koncert Edyty Geppert w Teatrze Wielkim (!)

Blog Stowarzyszenia Studencka Inicjatywa Obywatelska

Takie jak:

- problem reklamowania imprez miejskich i w mieście. Organizatorzy takich wydarzeń skarżyli się, iż w Częstochowie nie ma miejsc, słupów ogłoszeniowych w których możnaby legalnie i za darmo wieszać plakaty promujące koncerty itp.

- sprawa informowania (poprzez foldery oraz strony www) przez Urząd Miasta o wydarzeniach artystycznych dziejących się w Częstochowie. Problem braku lub niepełnego komunikowania się pomiędzy samorządem a animatorami kultury; problemy z załatwianiem spraw organizacyjno-urzędowych przez organizatorów wydarzeń artystycznych.

- nocna komunikacja miejska. Sens i możliwości ponownego uruchomienia nocnych linii autobusowych w naszym mieście.

- wsparcie (organizacyjne, urzędowe, promocyjne) władz samorządowych dla ludzi tworzących i organizujących wydarzenia kulturalne.

Wnioski z debaty

- Wszyscy kandydaci na urząd prezydenta miasta zgodzili się, iż kultura niezależna powinna być w różny sposób wspierana przez miasto gdyż podnosi ona jego atrakcyjność. W sprawach takich jak stypendia czy nagrody dla twórców z tego nurtu kultury (do tej pory traktowanych bardzo.