O czym chcesz poczytać na blogach?

Wycieraczki

Szyby samochodowe do każdego modelu auta.

Pióra a ochrona szyb

Czy wycieraczki samochodowe mają wpływ na niszczenie bądź konserwację szyb? Wbrew opinii same wycieraczki i ich pióra są dość znaczącym elementem w tej kwestii. Naturalnie w pierwszej chwili chodzi tutaj o sama widoczność podczas trudnych warunków atmosferycznych, pióra bowiem mają szybę czyścic. Ale też wiemy doskonale, że szyby samochodowe zasypane piaskiem i długo niemyte mogą zostać porysowane drobinkami kwarcu, co znacznie owe szyby samochodowe osłabi. Same wycieraczki warto więc wraz ze spryskiwaczem uruchamiać nawet w suche dni, by przetrzeć wspominane szyby samochodowe i dbać o ich czystość.

Naturalnie musimy tez zabiegać o stan samych piór w wycieraczkach, jeśli te są zbyt mocno wytarte, to może się tak zdarzyć (i to wcale nierzadko), że wycieraczka zarysuje nam szybę jednym elementów chwytających. To poważny problem, bo takiej szyby często nie da się już odratować żadnym wypełniaczem, trzeba będzie ja wymienić.

usiak blog8.IX

Jednak nas nie zalało - przyszliśmy to już nie kapało, mimo, że deszcz nadal padał. Więc może mieli sąsiedzi balkon uchylony w nocy i nie zauważyli do rana, że im się leje? No ja też rano zauważyłam, że kapie.
Skoro się nie leje, mimo, ze nadal pada deszcz - nie szłam do sąsiadów, bo jakieś takie mam dziwne wrażenie, że to jakieś buraki nad nami mieszkają. Nic nam się nie zniszczyło, wiec nie chce mi sie sprawdzac czy buraki, czy nie.
----------
A poza tym - tak z innej beczki - byliśmy dzis u brata i zrobiliśmy sobie na tarasie grilla - nawet nam aura przez ten czas dopisała :)
Padało potem dopiero :D
Poza tym - to wcześniej - mąż mój był z autem w naprawie. Wycieraczki nam działają, za to portfele mocno nam schudły...
--------------------
To tyle starych notatek.
A na bieżąco nie chce mi się pisać, bo śpiąca jestem strasznie...
Dobranoc :)
2007-09-10 22:41:09 skomentuj (3)


znowu hurtowo, ale mniej
12 września
Kurczę, siedzę w pracy i ząb mnie boli.
Tzn. już mniej, bo zażyłam tabletkę przeciwbólową. A rzadko zażywam, więc mi pomogła i mniej mnie boli.
I oczywiście – parchate szczęście – dzwoniłam do dentystki, a tu moja dentystka na urlopie. Na tydzień i akurat w ten urlop trafiłam – do poniedziałku włącznie jej nie ma.
***
-> kilka godzin później.
Jednak.

marabut blog

I pomyślałam, prawidziwy hamburger w wersji wegetariańsko-lajtowej.

żyć nie umierać.

marabut 2004-03-16 10:38:18
skomentuj (0)


czy człowiek może umrzeć
jeśli nie chce, nie jest na to przygotowany i nie jest pogodzony ze śmiercią?

marabut 2004-03-16 14:09:31
skomentuj (3)
moody
jeszcze 2h temu coś w rodzaju depresji, stagnacji, a teraz go with the flow. jednak żyję, i jest dobrze, a będzie lepiej. trzeba chcieć, powiedziała kokosanka. której nie lubię.

marabut 2004-03-21 11:52:58
skomentuj (0)
wycieraczka, łyżeczka i plecak
Właśnie zauważyliśmy, że pod naszymi biurowymi drzwiami nie ma już wycieraczki.
Wycieraczka była nowa. Była ładna, ale nie fikuśna. Ostatnim razem jak szłam do łazienki to jeszcze była. Teraz, gdy otworzyłam drzwi i moja stopa, bądź co bądź w obuwiu, nie zapadła się w miękkość nowiutkiej wycieraczki i odezwał się alarm w głowie.
Rozejrzałam się po korytarzu, ale który to kretyn wziąłby wycieraczkę spod naszych drzwi i ustawił pod swoimi, po sąsiedzku? Niczego podejrzanego nie zauważyłam, bo cóż podejrzanego mogłam zauważyć.
Zaczęłam się zastanawiać, co to za perfidny gość, który ukradł wycieraczkę jakby była warta cholera wie ile. Wiadomo że okazja czyni złodzieja, ale to? Czy, jak idę do toalety, zamykam się w kabinie zostawiwszy przy zlewie kubek po kawie czy.

Moja Dacia Logan

(2) »
niedziela, 08 lipca 2007
3 wakacje Logana

Jak  by nie patrzec 12 lipca bedzie 2 lata jak wyjechalem loganem z salonu.

mysle ze warto zrobic krotkie podsumowanie:

autko przejechalo 31700km przez ten czas.

usterki jakie usunełem w tym czasie:

1. wypadal mieszek od wajchy skrzyni biegów - żle go zamontowali przy zakładniu blokady skrzyni w salonie

2. regulacja zamka schowka robiona 2 razy - typowa ustreka logana w schowku pasażera robi się szczelina  - obawiam się że jesze raz będę musiał z tym podjechać - ale to zostawie sobie po wakacjach

3. skrzypiące wycieraczki - usterkę usunełem sam kupując inne pióra wycieraczek.

drugi rok użytkowania

4. schodząca farba z ramion wycieraczek - wymiana na nowe

5. cieknąca pompa wody - wymiana na nową

6. korozja metalowego wzmocnienia uszelki drzwi - w czwartek uszczelki beda wymienione na nowe.

Do usterek powstałych samo z siebie trzeba dodać jeszcze a wymiana zderzaka po stłuczce na parkingu w nieszczęsnej lakierni jaszpolu - łacznie 3 razy samochód był u nich z tym samym i poprawiali...

wymiana zamka od strony pasażera -  po próbie włamania na parkingu.

wymaina opony po przebiciu nożem na parkingu - nowa zimówka.

 i to chyba było by na tyle :)

 no i to było by na tyle - wiec jak by na to nie.

Tokio Hotel - bloog.pl

W domu otwarte. Pap. Gocha>>

       No tak zostalili wszyscy mnie samą na pustej sali. O jejuuu, co za życie. Mogli mnie przynajmniej obudzić.

       Szybko wyszłam z kina żegnając się z ochroną, która czekała aż wyjdę. Spaliłam cegłę i ruszyłam w stronę parku. Było pełno parek, które siedziały na ławkach i się lizały. Zaczęłam biec i takim sposobem punktualnie o 24 byłam na podwórku. Zaczęłam szukać kluczy, okazało się, że nie wziełam... AAAAAAAA!!!

        Zaczęło się robić zimno... i co teraz ? Mam spać na schodach ?? Siedzieć na wycieraczce ?? A może mam siedzieć na wycieraczce pod drzwiamy, na której pisze << Witaj w domu>> ??

          Dobra może gdzieś bedzie otwarte okno, to się jakoś wejdzie. Obeszłam cały dom dookoła i nic, wszystko szczelnie zamknięte... Usiadłam na wycieraczce i czekałam na nich.

          Wybiła 1 w nocy... Nagle zaczęła grzmieć... oo kurde w co ja się w pakowałam, mogłam nie usypiać. Dobra pewnie za chwilkę zacznie lać... znowu. Oparłam się o drzwi i tak siedziałam. Nagle oczy zaczęły mi się  zamykac. Wyszłam na podwórko gdzie padał deszcz. Byłam mokra. Troszkę.