O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wycieczki

Blog turystyka-rowerowa

Komentarzy: 0 Wycieczka rowerowa, 11-09-2011 r. 2011-10-01

1 Nysa Łużycka – odcinek trasy rowerowej Odra - Nysa
2 Steinbach, zabudowania
3 Steinbach, pomnik poległych w I Wojnie Światowej
4 Steinbach, drogowskaz wskazujący między innymi trasę „Wilka”
(Steinbach, koło Rothenburg/Oberlausitz – Niemcy)
Trasa Wycieczki: Gozdnica, Lipna, Przewóz, Podrosche, Klein Priebus, Steinbach - Steinbach, Klein Priebus, Podrosche, Przewóz, Lipna, Gozdnica.
Dystans:61,18 km


Komentarzy: 1 Wycieczka rowerowa, 12-08-2011 r. 2011-09-11

Opis zdjęć:
Przygody – wieś położona w powiecie siedleckim
Suchożebry – kościół pw. św. Marii Magdaleny
Suchożebry –  Urząd Gminy
Suchożebry -  Budynek Gminnej Spóldzielni "SCH" - Biuro

Trasa wycieczki: Siedlce, Strzała, Purzec, Borki Siedleckie, Przygody, Suchożebry, -.

OD MARTA Z MILOSCI ! | (Kocham życie) – Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.

Wydm, urwisk. Stolicą regionu jest Alborg, miejscowość licząca 155 tys. mieszkańców. To czwarte co do wielkości miasta Danii jest pełne zabytkowych budowli, zamków i pozostałości wikingów. Położone na wąskim przesmyku między Morzem Północnym a Bałtykiem Skagen – kolonia malarzy i artystów – skrywa w sobie specyficzną magię. Powietrze ma tu niespotykana gdzie indziej przeźroczystość, której nie da się opisać, trzeba jej doświadczyć…

 

Skandynawia wycieczki – Dania: Kopenhaga, urwiska w Mon oraz inne atrakcje Zelandii

 

Moens Clint, Dania / Fot. Shutterstock

 Skandynawia wycieczki – Dania: Kopenhaga, urwiska w Mon oraz inne atrakcje Zelandii

Skandynawia wycieczki. Zelandia – największa wyspa Danii – nie jest nadmiernie rozległa. Północno-wschodni kraniec Zelandii należy do Kopenhagi. Stolica Danii wśród miast skandynawskich tętni życiem najintensywniej. Kopenhaga nazywana jest Miastem Zielonych Wież, a to z uwagi na kolor utlenionych miedzianych płytek pokrywających dachy pałaców, kościołów oraz nowszych budowli. Wszystko za sprawą nasyconego solą powietrza. Kopenhaga ma najdłuższy pasaż pieszy w Europie, a ścieżki wytyczone wzdłuż średniowiecznych ulic prowadzą do serca stolicy –.

Wycieczki - Jurajskie wędrówki - wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i okolicy

Wycieczki | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 08 sierpnia 2011
Seniorzy na turystycznym szlaku - Ojcowski PN

"Seniorzy na turystycznym szlaku" to projekt realizowany z inicjatywy olkuskiego Stowarzyszenia "Wszyscy dla Wszystkich". W ramach projektu w mieniony piątek miałam okazję oprowadzać grupę olkuszan po Ojcowskim Parku Narodowym. Wycieczka cieszyła się sporym zainteresowaniem, wzięło w niej udział prawie 40 osób, a wśród uczestników nie brakowało nawet osób wieku prawie 80-ciu lat. W czasie wycieczki zwiedziliśmy między innymi renesansowy zamek w Pieskowej Skale, zamek w Ojcowie, Muzeum Przyrodnicze w Ojcowie i Jaskinię Ciemną. Na szczęście dopisała nam pogoda dzięki czemu mogliśmy zrealizować cały zamierzony program.

Jeśli szukacie przewodnika po Ojcowskim Parku to zapraszam Państwa do skorzystania z moich usług przewodnickich. Więcej na mojej stronie www.przewodnikpojurze.pl

 

 

 

 

 

 

Zagraniczne wycieczki - Onet.pl Blog

Zwiedzanie Epidaurosu z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem na 14 tys. widzów o fenomenalnej akustyce, zwiedzanie Muzeum, następnie przejazd do Nafplio pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Wjazd do Myken i zwiedzanie ruin miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. W drodze do hotelu zobaczymy pozostałości twierdzy Korynt. Nocleg
10 dzień: śniadanie. Przejazd do Aten. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa, Łuk Hadriana, ŚwięteWzgórze Ateńskie - Akropol Aeropag, następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. W drodze powrotnej na Riwierę Olimpijską zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze. Nocleg.
11 dzień: śniadanie. Wykwaterowanie do godziny 10.00, wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
12 dzień:  Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.


Ama Travel zaprasza na wakacje, wycieczki, wczasy.

Tanie wakacje i wycieczki oraz wyjazdy

Lokal Ali Baba w Hurghadzie, w ktorym mialam przyjemnosc przebywac podczas swojej pierwszej wizyty w Egipcie 2 lata temu. Wielbicielom nowoczesnej muzyki klubowej spodobają się kluby: Ministry of Sound Beach w Hurghadzie oraz Pacha w Naama Bay, wktórych grają dje znani na całym świecie. Nie wspomnialam jeszcze o najważniejszych atutach Egiptu- kierunek ten zaliczany jest do najtanszych w rejonie basenu Morza Środziemnego i zawsze mamy zagwarantowaną słoneczną pogodę. Wszystkie te czynniki sprawaja ,iz Egipt jest najcześciej wybieraną destynacją na urlop , a każdy kto odwiedzil ten kraj chociaż raz zakochal się w nim i marzy o jak najszybszym powrocie.

Ministry of Sound Beach w Hurghadzie

Ministry of Sound Beach w Hurghadzie

Pacha w Naama Bay

Pacha w Naama Bay

tanie wycieczki do Egiptu * tanie wycieczki last minute * Egipt last minute *

rowertep.blox.pl

Lub zjazdem z małej górki. Trzeba też lubić nierówności i korzenie bo też tu występują. To jest las więc jak ktoś chce cały czas mieć równo to pozostają mu miejskie ścieżki rowerowe lub asfalty:/

Bez większych przeszkód docieramy czerwonym szlakiem do Wiązownej. Tu jednak zaczynają się "schody". Szlak wjeżdża do miasta i znika. Jakiś czas udaje nam się jechać tak jak prowadzi mimo, że go nie widać, ale niepotrzebnie jedziemy około 2 km asfaltówką w kierunku Józefowa. Coś nam nie pasuje. Po sprawdzeniu trasy na mapie wracamy w poszukiwaniu rzeki Mienia, wzdłuż której dalej ma prowadzić szlak.

Bez trudu ją znajdujemy, a przed nami najciekawsza część wycieczki. Wąska, kręta ścieżka, między drzewami prowadząca skarpą wzdłuż rzeki. REWELACJA!!! Widoki są SUPER, a zabawa przednia, trzeba tylko uważać by nie spaść wprost do rzeki bo miejscami ścieżka dochodzi na skraj skarpy. Szybka jazda krętym szlakiem prawie wbiła mnie w drzewo, ale tylko je musnąłem rogiem kierownicy :))) na tym odcinku spotykamy imponujących rozmiarów drzewo, a po drugiej stronie stadninę koni z drewnianymi zabudowaniami, które tworzą klimat kowbojskiego rancza:) Niedługo potem spotykamy szlak rowerowy (nie ma go na naszej mapie), ale musimy odbić razem z naszym czerwonym od rzeki w kierunku wsi Mlądz.

W Mlądzu nie wiem jak, ale gubimy szlak czerwony i.

Wycieczki szkolne

i don't wanna be a stupid girl

Sie wspólnie dzieliło cierpienia od czerwonych pręg na ciele przez ten rzemykowy sznurek. z którą można dostać głupawki na ostatniej w tygodniu lekcji geografii, która jest pomyłką w naszym planie lekcji. z którą pływa się na basenie, podtapia i dławi wodą. z którą załatwia sie wszelkie szkolne sprawy takie jak opłacanie (miesiąć po terminie) zajęć z profilów. z którą będzie się siedziało na zakurzonej podłodze pod salą, opierało głową o gumy na ścianie i wcinało drugie sniadanie. a potem, której można się zapytać czy nie ma się sałaty miedzy zębami. która powie,.Szansę. będę pamiętać o starych, dobrych znajomych. o Niej... zawsze i wszędzie. i będziemy się zawsze przyjaźniły, nawet, jeżeli nie dane nam było wspólne siedzenie w ławce. jasne, że także nigdy nie zapomnę naszej zgranej 3d, która podobno nigdy nie była zgrana. integracji może za mało? wycieczek więcej? mniejsza. więc czekam. na lepsze chwile. kiedy... kiedy nie będę musiała patrzeć... nie ważne.

* mądry, grzeczny Staś jakiegoś ciepłego poranka kilka lat temu, w szale podniecenia moim nowiutkim dywanem, wpadł na genialny pomysł. na błękitnej, puszystej.

Opowiadania yaoi

Artykuły odnośnie rodziny Potterów, czy notatka prasowa o najlepszych absolwentach Hogwartu, w których gronie Harry znalazł nazwiska obojga swoich rodziców, jak również kilka innych, które doskonale znał.

Zdjęcia zazwyczaj robione były grupowo, z innymi uczniami, którzy uczęszczali wtedy do szkoły, ale znalazła się tam również spora grupa, na których para była sama. Jego rodzice machali wesoło z fotografii, a po ich twarzach dała się odczuć beztroskę, jakiej wtedy doświadczali. Nie znali jeszcze nikogo, kto kazał nazywać się Lordem.

Były też zdjęcia ze ślubu. Jego.

Go delikatnie na ścianę i zmiażdżył jego usta w zachłannym pocałunku.

- Tęskniłem – powtórzył jego słowa.

- Wiedziałem – Harry uśmiechnął się, tym razem sam prowokując pocałunek.

O

Komnata Draco znajdowała się niedaleko, tak że podczas tej krótkiej wycieczki Harry nie miał okazji zobaczyć zbyt wielkiej części posiadłości.

Pokoje były przestronne, a z saloniku prowadziły drzwi do kolejnych pomieszczeń jak sypialnia czy łazienka. Były bardzo podobne do tych, jakie zajmowali w Hogwarcie, z tym, że tutaj dało się dostrzec więcej.

Zawieszona W czasoprzestrzeni - Onet.pl Blog

Nie było mnie długo bo ostatnie dwa tygodnie to tak:
1 tYDZIEń
- miałam testy na prawo jadzy ZDAłAM 1 BŁĄD (praktyke zdaje dopiero pod konieć lipca)
- miałam ostatnie sprawdziany i odpytywali na ocene przed konferencją, oczywiście w mojej szkole trzeba się uczyć do przedostatniego dnia...

i jeszzce podtrzymywaliśmy kolege, któremu przestało zależeć na szkole i motywowaliśmy go żeby zdał do następnej klasy,
On nie z lenistwa... bardzo zdolny... tylko dowiedział się, że jest chory... ciągle zostawał w domu miał.

F) TEraz mam czas chwilowo :)
Niesamowite jest to co się w wokół mnie dzieje, na słowacji mieliśmy trzech przewodników do trzech miejsc i każdy mówił po słowacku...ale i tak było bardzo  przyjemnie.. zacieśniały się kontakty między klasowe w ciężkich warunkach spania... ale co po wycieczce dowiedziałam się że porobiły się dwie trzy pary zauroczone  sobą :D Normalnie jak telenowela
a
Lednica była wspaniała, podobała mi się atmosfera... i wydaje mi się że było mniej ludzi niż w tamtym roku...ale taka odnowa duchowa...pogoda była nawet nawet ale nie ma co.

Klapki Kubota State Of Mind

Nie-taki-biedny student po imprezie.

Uważam więc, że nasz polski system relatywnie równych szans, który pomaga biednym, a zwłaszcza zdolnym studentom jest o niebo lepszy.

Dobra strona protestów jest taka, że z powodu zamkniętych uniwersytetów rok szkolny przesunął się o dwa miesiące i normalnie od grudnia, według relacji kierowców, drogi pełne są autostopowiczów, a my doświadczyliśmy przyjemny brak konkurencji. Inna kwestia jest taka, że Chilijczycy nie ufają Chilijczykom, a taki turysta musiałby się wykazać nie lada zawzięciem, żeby.Planety leży w naszym interesie. Aktualne przeludnienie i w daleko dalszej przyszłości wygaśnięcie słońca zmusi nas do przeprowadzki, a ja do idei homo sapiens jestem przywiązany i istoty myślące, jakkolwiek głupie by nie były, to rzadkość i zliczyć je można na jednym palcu jednej ręki.
Wycieczka uświadomiła nam, że wszechświata umysłem nie jesteśmy w stanie ogarnąć, a przestrzenie są odległe i abstrakcyjne. Dla zainteresowanych gwiazdami polecamy bezpłatny program Stellarium, dzięki któremu można obserwować niebo ze wszech stron.

Myśleliśmy, że.

Wycieczki objazdowe

_Blog slawoslaw - e-blogi.pl

To ten co syna poprosi o pomoc w męskich pracach, a córkę w domowych obowiązkach, a potem legnie wraz z dziećmi na tapczanie by po wszystkim odpocząć i zasnąć wtulonym w czasie wspólnego rodzinnego oglądania filmowych hitów czy słuchania muzyki. Tata to ten, który jest przewodnikiem wycieczki, co wszystko (lub prawie wszystko) wie, pokaże i wytłumaczy. A po całym dniu zwiedzania zabierze na obiad czy kolacje...


Piotr powiedział do Jezusa: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. Jezus odpowiedział: „Zaprawdę powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci,.

& roll 2012-02-04

Tydzień z gośćmi dobiega końca. Miły to czas, zupełnie inny też, niż poprzednie wizyty moich "dzieci". Może dlatego, że zima... Do tego przyszły mocne mrozy..., że najchętniej siedziało by się w domu... Poniedziałek i wtorek spędziliśmy objazdowo - zwiedziliśmy Kowno (pn) oraz Wilno i Troki. W Wilnie jak zwykle urzekły nas siostry Jezusa Miłosiernego swoją gościnnością i taką niezwykłą bezpośredniością. Zwłaszcza siostra Michaela. Na początku naszej znajomości, kilka lat temu ta bezpośredniość wprawiała mnie w konsternację, mnie wielkiego.

Mówię do chwili: zatrzymaj się, jesteś zbyt piękna żeby odejść... - Onet.pl Blog

Także dzięki zawodnikom, którzy byli takimi normalnymi facetami, miłymi i pomocnymi, a do tego co mecz dawali z siebie wszystko, zostawiając siebie na boisku.

- To co Kuba... potowarzyszysz mi w tej objazdowej wycieczce? Bo wiesz ja nawet nie wiem który to ten Zbyszek – zapytała Zośka próbując przekonać Kubę do tego robiąc kocie oczy.

- I jak tu się nie zgodzić. Do perfekcji opanowałaś techniki.

Tak wielki świat, tak małych ikonek <3 || By ToxicPudding - Onet.pl Blog

  
  

No... na razie zrobiłam ich tylko tyle...
Jak ktoś wie, jak blokuje się obrazki na blogu, by ich nie kopiować to piszcie z wkomentarzach... plis... 
 

Ok.. a dzisiaj... No cuż... było ok. Pani na polskim (nasz wychowawczynia) chce nam zrobić wycieczke jednodniową.. niestety po Łodzi, który każdy z 1d zna...
Na początku miała to być tylko wycieczka do Teatru, ale pani postanowiła zmienć jej działanie (to dobre słowo?). Najpierw do teatru na ,,Opowieść Wigilijną", potem do Manufakturki na obiadek i 1h wolnego... To ma być 21.12 więc będą ziomowe albo.

  ...w salonie SPA.

  ...w sklepach z ciuchami w cetrum handlowym.
2.Jakie są twoje wymarzone wakacje?

  Obóz językowy albo plastyczny.

  Domek nad jeziorem i błogi spokój.

  Egzotyczny raj: piasek, palmy,ciepłe morze...

  Wycieczja objazdowa po stolicach Europy.
3.Na imprezie robisz pierwszy krok w stronę.