O czym chcesz poczytać na blogach?

Wychowanie

Wychowanie i nauczanie

Terminu odnosi się do wychowania skoncentrowanego zarówno na rozwoju umysłowym i uczuciowym jednostki, jak również na sferze jej motywacji i konkretnych działań. Inaczej mówiąc, wychowanie takie jest utożsamiane z rozwijaniem, kształtowaniem osobowości pod względem wszystkich jej cech. Obejmuje zarówno nauczanie (uczenie się), jak i wychowanie w jego węższym znaczeniu. Innymi słowy przedmiotem wychowania w szerszym znaczeniu jest „ całość psychiki człowieka”, czyli „ogół procesów i właściwości psychicznych”, tj. zarówno intelektualnych ( umysłowych) emocjonalnych ( uczuciowych) i wolicjonalnych (chemia) łączenie z działaniem( K.Sośnicki, 1964 s. 34).

Natomiast w węższym znaczeniu przez wychowanie rozumie się nade wszystko kształtowanie charakteru jednostki, „w którym-zgodnie z przekonaniem Bogdana Nawroczyńskiego-stała, silna, samodzielna, przedsiębiorcza i praktyczna wola jest skierowana na cele wartościowe, w tym przede wszystkim cele moralne” ( cyt. za: W.Okoń, 2001, s.56).

A zatem, wychowanie takie sprzyja głównie konstruktywnym przeżyciom emocjonalno-motywacyjnym jednostki oraz jej  zachowaniom i postawom społecznie i moralnie pożądanym.

W dalszych rozważaniach używa się pojęcia wychowanie wyłącznie w jego wąskim rozumieniu, szczególnie jako proces oddziaływań na dzieci i młodzież , mniej natomiast jako wyniku tego rodzaju oddziaływań na dziewczęta i chłopców.

Serial Licencja Na Wychowanie online - wszystkie odcinki, opisy odcinków, odcinki online, seans-online

Krew, Detektyw Monk, Dexter, Doctor Who, Dollhouse, Dr house, Dwóch i pół, Dynastia Tudorów, ekipa, faceci do wziecia, Flash Forward, gotowe na wszysko, H2O, hanna montana, heros, Hotel Zacisze, Hotel 52, Hoży doktorzy, Jaś fasola, Janas, Joey, Kości, Lost, Mam talent,Majka , Klub Szalonych Dziewic , Usta Usta, Blonydnka, M jak Miłosc, Apetyt na Zycie, Na imię mi Earl, Pacyfik, Paradox, Pingwiny z Madagaskaru, Pogoda na milość, The Vampire Diaries... i wiele innych zapraszamy!


Ogladaj: Filmy Online Seriale Online Filmy online z lektorem Seriale online z lektorem

Tagi: licencja Licencja na wychowanie Licencja na wychowanie odcinek 11 Licencja na wychowanie serial seans-onlinepl serial online wychowanie
13:52, licencjana
Link Dodaj komentarz »
Licencja na wychowanie - odcinek 10

Ogladaj Online! 
Licencja na wychowanie - Odcinek 10

Opis:

Do Leszczyńskich przyjeżdża ze.

Jak wychować dziecko. Jak wychowywać dzieci.

Miało ono jasność, czym tak naprawdę zasłużyło sobie na pochwałę. Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Nie skąp dziecku pochwał - pamiętaj jednak, że muszą być one szczere. W przypadku, gdy mu się coś nie uda i „porażka” jest widoczna gołym okiem, nie mów, że jest super. Nie uwierzy Ci i straci do Ciebie zaufanie, albo zacznie przeceniać swoje talenty, co mogłoby doprowadzić do zarozumialstwa.
czytaj dalej

Tagi: wychowanie dziecka porady
22:41, dobryrodzic , wychowywanie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 marca 2010
Chwal swoje dzieci pomoże to w wychowaniu dzieci.
Na pewno słyszałeś takie poglądy, że nie należy dziecka zbyt często chwalić, bo staje się zarozumiałe i próżne... Nic bardziej mylnego! Na podstawie doświadczenia z własnymi dziećmi mogę z całą pewnością stwierdzić, że częste, uzasadnione pochwały przynoszą mnóstwo korzyści i czasem aż trudno uwierzyć w osiągnięte rezultaty.
czytaj dalej

Tagi: wychowanie dziecka
13:18, dobryrodzic

Grypa666's Blog

Ma tylko pomóc mu postawić pierwsze kroki w jego życiu. I wara mu od przemocy fizycznej i psychicznej bo to służy tylko wyżywaniu się na dzieciaku i przestawianiu go jak przedmiot. Ona rodzi tylko DDD, neurotyzm niską samoocenę, wyuczoną bezradność itd. I to się wlecze przez całe życie.. rzutuje na teraźniejszość, powoduje depresje…WIEM PO SOBIE

 • Wojtekk powiedział/a

  Ocenianie zostaw Bogu.
  Jedyne co możesz zrobić to zostać w przyszłości takim rodzicem jakiego sam byś pragnął mieć.

 • unknowntreasure powiedział/a

  Ale chrzanisz koleś. Nie widziałeś dzieci wychowanych w duchu “bez bicia”. Nikt oczywiscie nie mówi o znęcaniu się, ale o zwykłym klapsie – przywołaniu do porządku. Tego typu zarządzenia mają jedno na celu: rozbicie rodziny i przejecie kontroli nad wychowaniem dzieci przez “państwo” – dosłownie jak za Hitlera i Stalina.

 • Edukacyjnie

  Układu wartości i celu życia. Proces wychowania uwarunkowany jest wieloma czynnikami. Wiąże się on przede wszystkim ze zrozumieniem przez jednostkę określonych norm społeczno-moralnych oraz nadaniem tym normom w zależności od jej uprzednich doświadczeń i gry motywów znaczenia osobistego. Na jakość i głebość zmiany składa się m.in. jakość norm, klarowność ich przekazu, stopień dokładności odbioru, zgodność lub niezgodność z dotychczasowymi przekonaniami jednostki, siła i trwałość przeżycia osobistego tych norm oraz ich życiowe zastosowanie. Proces i wyniki wychowania kształtują się pod wpływem:

  1. świadomego i celowego oddziaływania odpowiedzialnych za wychowanie osób i instytucji (m. in. rodziców, nauczycieli, rodziców, szkoły, organizacji społeczno-politycznych i kulturalnych),

  2. systemu wychowania równoległego, a zwłaszcza odpowiednio zorganizowanej działalności środków masowego oddziaływania,

  3. wysiłków jednostki nad kształtowaniem własnej osobowości.

  Do podstawowych składników wychowania tradycyjnie zalicza się wychowanie:

  • umysłowe,

  • moralne,

  • religijne,

  • obywatelskie.

  Kocham - nie biję

  Do wglądu:
  http://www.dzieckokrzywdzone.pl/UserFiles/File/kwartalnik10/Falshaw.pdf
  Zainteresowani tematem na pewno nie będą mieli większego problemu z odnalezieniem znacznie większej ilości badań.

  Komentarza chyba nie wymaga przekonanie, ze „tylko kary cielesne” mogą spowodować, ze dziecko nie wyrośnie na bandytę. Jeśli rodzic nie zna żadnych innych metod wychowawczych lub inne metody wychowawcze uważa za mniej skuteczne/ dobre tylko dla grzecznych dzieci/ świadczące o słabości rodzica/ whatever to tylko świadczy to o konieczności ustanowienia prawnego nadzoru nad takim rodzicem, jako że jest na najlepszej drodze do wyrządzenia dziecku poważnej krzywdy (lub już dawno nią kroczy).

  4. Wychowanie bezstresowe jest nieskuteczne i rodzi równie poważne patologie.

  Oczywiście. „Tak zwane wychowanie bezstresowe” jest na drugim krańcu psychicznego i fizycznego maltretowania dzieci i jako skrajność – jest równie fatalna w skutkach. Jednak postawa „nie biję – kocham” nie ma nic wspólnego z „bezstresowym wychowaniem”. Mówimy tu o mądrej miłości rodzicielskiej, która wie, jak ważne, jak niezbędne w procesie wychowawczym jest wyraźne stawianie stabilnych granic (w tym zakazów i nakazów), konsekwentne ich egzekwowanie, uczenie odpowiedzialności, samodzielności, ponoszenia konsekwencji swoich czynów, przekraczania własnego egoizmu etc. Rodzic, który.

  Wychowanie do życia w rodzinie

  Bloog życiowego malkontenta - Życie na gorąco... - bloog.pl

  Kolejna smutna prawda...

  To nie Niemcy czy Rosjanie - to my sami jesteśmy sobie wrogami...

  Podziel się:
  Tagi: cukier, Żydzi, spiek, masoneria, żydomasoneria, solidarnośc
  Trackback: http://bloog.pl/id,329040390,trackback

  komentarze (1) | dodaj komentarz

  Cześc 13

  Żyje przede wszystkim z turystyki. A jest tam co oglądać! Raju koguta!

  Wszak to rodzinne miasto Szekspira!

  Ostatnia Bluzganina poświęcona została głębokiej potrzebie dewulgaryzacji życia społecznego, a w szczególności – wychowania młodzieży w wulgarnym poczuciu ogólnospołecznej obsceniczności.

  Moje życie, Moje sprawy, Moje Twarze czyli WIKO® bloguje

  I foux pas do naprawienia... Jeszcze nie teraz...
  Aż mnie świerzbi mój 44 numer buta ,żeby wrogowi zadać celnego kopa... Jednak dobre wychowanie powstrzymuje mnie przed tym ... Masz Wrogu cholerne szczęście, w zasadzie więcej szczęścia niż rozumu...
  Gdyby.
  Kraków zawsze będzie mi się kojarzył z ciągiem imprez, a Leszek, Iza, Darek i Mariusz są typowymi przedstawicielami krakowskiego życia.
  Z drugiej jednak strony cieszę się, że po takich jazdach mogę wrócić do siebie te sto kilometrów dalej i odpocząć w.
  Są bardziej realne, przyziemne, jakby z lekka przyszarzałe,
  ale przez to chyba bardziej bliskie spełnienia.

  Dom, rodzina, własny człowiek czekający na powrót do domu.

  Artur - mąż Izabelli jakoś dziwnie nie emanował radością
  z.Tego ostatniego nadprogramowego dnia lutego... Nie mam planów.

  Poniżej zamieszczam zdjęcie fragmentu frontu Teartu Polskiego w Bielsku Białej... Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Agnieszki Siwczyk, czyli obecnie podpieram się cudzą pracą... Ale jakże sympatyczną. Swoje zdjęcia zacznę robić niebawem (jak się tylko zazieleni)... Co do postaci na zdjęciu to niech już ci, którzy znają temat, zgadną kto to: Talia, czy Melpomene.


  Wychowanie fizyczne

  .::pieski677-czyli wszystko o psach::. - Onet.pl Blog

  Odważnych, silnych i wytrwałych myśliwych o wyczulonym węchu. Z powodzeniem polują na lisy, wydry oraz borsuki. Są urodzonymi norowcami, przy czym spisują się równie dobrze jako posokowce, innymi słowy są szczególnie uzdolnione do wyszukiwania zranionej zwierzyny.

  Dla psów o jednakowym typie owłosienia cechy fizyczne oraz psychiczne pozostają te same, bez względu na różnice wzrostu. Jamniki są psami uczuciowymi, zaborczymi i inteligentnymi. Żyjąc w mieszkaniu wykazują tendencję do nadmiernego przybierania na wadze, toteż dieta i ruch są im niezbędne.

  Około piątego roku życia niektóre.

  Menu
  • l Inne l
  • l Inne informacje l
  • l Konkursy i wszystko z nimi związane l
  • l Linki ( w budowie ) l
  • l Moje avki, buttony, bannery... l
  • l Mój pies jest grzeczny l
  • l Pies w historii i informacje o psach l
  • l Porady l
  • l Przykazania dobrego psa oraz pies w różnych językach... l
  • l Psychotesty l
  • l Rasy psów l
  • l Wychowanie psa l
  • l Zwierzęta kontra ludzie l

  ☺♥ ZwIeRzęCy ŚwIat♥☺ - Onet.pl Blog

  Goldenki!

  Golden retiever jest przyjaznym, pełnym miłości psem, bardzo oddanym swojej ludzkiej rodzinie. Inteligentny łatwy do wychowania, doskonale współżyjący z innymi zwierzętami domowymi, uwielbiający dzieci. Nadrzędnym celem golden retrivera jest przypodobanie się właścicielowi. Ma zrównoważony temperament; nie jest zbyt ruchliwy czy nerwowy, ale także przesadnie spokojny czy leniwy. Jest pełny życia wesoły i dopasowuje się do.
  Zachowania psów

  Psy są bardzo towarzyskimi zwierzętami, ale ich osobowość i zachowanie są bardzo zróżnicowane tak samo jak sposób ich traktowania przez właścicieli i innych osób, z którymi mają kontakt. Znęcanie fizyczne i wygłodzenie może doprowadzić do zmiany osobowości psa na naurotyczą i bardzo niebezpieczną. Zwykłe nieprzystosowanie do otoczenia może pociągnąć za sobą nieakceptowane zachowania. Nie jest czymś niezwykłym dla psa żeby zaatakować człowieka i inne zwierzęta, jakkolwiek dzieje się tak z powodu braku opieki.

  Pan jest moim pasterzem nie brak mi niczego (Ps.23)

  Notki
  Czy cierpienie zbliża ludzi do Boga? 2008-01-11 Nie mam jednoznacznego określenia na cierpienie. Według słownika języka polskiego to długotrwały, intensywny ból fizyczny lub psychiczny; męka. Cierpienie może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami: zranieniem, zmęczeniem, śmierci bliskiej osoby, braku środków, warunków do życia. Cierpienie jest uczuciem, które każdy człowiek odczuwa inaczej, ale prawie każdy człowiek zadaje sobie to samo pytanie:,.Zebym żył. Słyszałem dziś rozmowę mojej Mamy z jej przyjaciółka,Marzeną. Mama płakała, mówiła że nie wie co robić, że to dla niej trudne. Zwierzyła się, że przeze mnie będzie musiała zrezygnować ze studiów,że zniszczę jej życie. Twierdziła, że jest za młoda na dziecko,nie poradzi sobie z wychowaniem.Naprawdę,bardzo chciałaby mieć dziecko,ale że, to nie jest odpowiedni moment w jej życiu. To dla niej bardzo trudna decyzja. Płakała,zwierzała się,że w pierwszej chwili była zdecydowana urodzić,pokonać wszystkie przeszkody,poradzić sobie ze wszystkimi kłodami rzucanymi jej pod nogi...Ale po rozmowie z.

  Strach nakłada ludziom maski. Namiętność je zrzuca. - Onet.pl Blog

  Bohatera. Po prostu odezwały się w nim poglądy Jamesa. Ten chłopak był gryffonem nie tylko z nazwy. Miał w sobie chyba wszystkie cechy, jakich wymagał od swoich studentów Godryk Gryffindor. Męstwo, odwagę, szczerość, szlachetność, prawość i sprawiedliwość. A to wszystko za sprawą nie tylko szkoły, ale samego wychowania, jakie otrzymał od swoich rodziców.

  Syriusz Black uśmiechnął się na ślepą ufność państwa Potterów w ich jedynego syna. Oczywiście w ich oczach James był ideałem. No,.

  Gdy Lily tak na nią patrzyła i widziała łzy w jej jasnych oczach, aż rwała się by do niej podejść. Przytulić ją. Pocieszyć. Powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Jednak nie była pewna czy czarownica jest gotowa na jakikolwiek kontakt fizyczny. Lily już dawno przekonała się, że Dor unika tego jak zarazy.

  Podczas jednej z ich rozmów, udało jej się nawet dowiedzieć, dlaczego tak reagowała. Plotki o jej niezwykłych.