O czym chcesz poczytać na blogach?

Wybory prezydenckie

Krzysztof MIĄSKO - Mój punkt widzenia... - bloog.pl

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5935487,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

WYBORY PREZYDENCKIE 2010

środa, 05 maja 2010 10:43
 

WYBORY PREZYDENCKIE 2010

Po tragicznych wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku wszystkie partie musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości..

Krokodylowy mataczy - Onet.pl Blog

Kłótliwego i przeszkadzającego "dobremu" rządowi w sprawowaniu władzy.]


Motywów jest wiele. Ja sięgnąłbym do początku zmian ustrojowych, ze szczególnym naciskiem na rok 1992 i obalenie rządu Olszewskiego. Dlaczego? Z tych samych pobudek, z których Komorowski wygrał wybory prezydenckie 2010 – bo zgoda jest najważniejsza. Bo zgoda, a nie piętrzenie konfliktów to główny cel prezydenta Wałęsy, jaki przyświecał mu tworząc „grubą kreskę” – czyli oddzielenia w wymiarze politycznym PRL od RP i wyrzucenie w kąt zapędów.

20 lat wolności - Onet.pl Blog

Tu wystarczająco długo, żeby rozumieć, że to się nie miało prawa udać. I się nie udało, w każdym razie nie do końca, a winę za to trzeba podzielić, spora jej część spada na samego prezydenta, ale przecież nie cała, bo to od początku była chyba mission impossible. Ale choć coraz częściej zarzekałam się, że na wybory już nie pójdę, to pewnie znowu bym poszła i zagłosowała tak, jak nie dane mi było zagłosować w 2005 roku. Na Kaczyńskiego. Bo przy wszystkich swoich wadach, to był mój prezydent. Jedyny jakiego przez te 20 lat miałam. I kto wie, czy nie jedyny, jakiego mieć będę.
I gdy dzisiaj go opłakuję, metaforycznie i.

I zaglądał do ich łóżek, Panem który wetował ustawy tylko dlatego ze ich nie rozumiał,Panem który nomen omen kłócił się o samoloty i miejsca w nich... 

Kto gra Wawelem

Przedziwna koalicja powstała przeciw pomysłowi pochowania pary prezydenckiej na Wawelu – koalicja moherowo-gazetowowyborcza. Rolę “rozsądnego protestującego centrum” zajęli – a jakże – dzielni chłopcy z krakowskiej PO, dziwnym trafem ci sami, którzy niedawno na Facebooku organizowali akcję która storpedowała nadanie Lechowi Kaczyńskiemu honorowego.

VOTUM SEPARATUM - Onet.pl Blog

Z 10 kwietnia sprawiły, iż to właśnie w tym jakże nietypowym i niepolitycznym czasie zmuszeni jesteśmy do wyboru prezydenta. Jakby nieszczęść było mało, nasz kraj został dotknięty katastrofalną powodzią. Tysiące Polaków straciło w ciągu kilku godzin dorobek całego życia. To wszystko sprawiło, że te wybory są najsmutniejszymi i najdziwniejszymi w całej historii głosowań demokratycznych od 1989 roku. Kampania była krótka, mdła i nijaka. Wiało nudą. W dużej mierze jest to zasługa lidera sondaży, kandydata rządzącej Platformy. "Dziadzio z wąsem" to typ tak nudny, że z powodzeniem mógłby zagrać w polskim filmie.I łagodny Jarosław jakoś do mnie nie przemawia. Rozumiem, iż aby wygrać wybory należy zdobyć centrowy elektorat, ale nie wiem czy porzucenie swoich poglądów i tez ( słusznych zresztą ! ) jest tego warte. Pozostali kandydaci w prezydenckim wyścigu zostali daleko w tyle za prowadzącą dwójką. Media relacjonujące przebieg prezydenckiej elekcji od początku kreowały te wybory jako starcie Komorowskiego z Kaczyńskim. Pozostałym kandydatom wyznaczono role statystów. Tym samym śmiało można orzec, że nie żyjemy już w demokracji, ale w mediokracji. Media zaś, nazywane dotąd czwartą władzą stają się pierwszą władzą. Oczywiście nie jest.

Smakołyki polityki i piołuny metafor - Onet.pl Blog

Palikota niektórzy cenią, bo jest obnażającym marność naszych polityków i polityki. Jest znienawidzony przez Kaczyńskiego (Kaczyńskich - gdy jeszcze prezydent żył), wskazuje kłamstwo tego polityka, co aktualnie jest tak widoczne w toczącej się kampanii prezydenckiej.

Najodważniejszy to w tej chwili dziennikarz. Jak jednak wygląda środowisko żurnalistów, można się przekonać, gdy nagradzany jest polityk jako.

Marek Jurek ma kłopoty z usytuowaniem się w polityce. Przyzwyczaił się do "chleba politycznego", innego nie potrafi już upiec. W wyborach prezydenckich osiągnie wynik w okolicach zera. Będę dowcipna: będzie to zero plusowe.

Na wybory parlamentarne nie ma co liczyć. Ze swoją partią nigdzie nie wejdzie, najwyżej do.