O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyborcza

Żółto-czerwony region

A niektórych zwalniał. W każdym razie czystki nie będzie.

15:58, sir_salman , Prezydent Białegostoku
Link Dodaj komentarz »
Rozmowa z wojewodą Janem Dobrzyńskim

Rozmawiał Jan Kwasowski (Gazeta Wyborcza)

Jan Kwasowski: Dlaczego PiS tak sromotnie przegrał w Białymstoku? Jan Dobrzyński: - Proponuję spojrzeć bardziej kompleksowo na wyniki wyborów samorządowych. PiS wcale nie przegrał, bo w poprzedniej kadencji miał pięciu radnych w Radzie Miejskiej, a teraz dwunastu. Podobnie w sejmiku województwa podlaskiego, gdzie wspólnie z PO wywalczył przed czterema laty sześć mandatów, a teraz samodzielnie jedenaście. Cztery lata to szmat historii. Rok temu w wyborach prezydenckich Donald Tusk i Lech Kaczyński dostali w Białymstoku niemal tyle samo głosów, a w niedzielę Truskolaski zdeklasował kandydata PiS. - Nadal jest remis, bo PiS i PO mają po dwunastu.

Krasnoludki i Gamonie - Onet.pl Blog

Niestety dzięki wrocławskiej  „Wyborczej” Dutkiewicz miał nieprawdopodobnie udany start. Pierwsze kompromitujące potknięcie jego ekipy zamieniono za sukces. Było to w 2002 roku podczas konkursu Expo w Nicei. Koszt całkowity imprezy opiewał na miliony złotych. (Oczywiście z kieszeni polskich i wrocławskich podatników). W „Gazecie Wyborczej” ogólnopolskiej opisano w sposób kompromitujący  zachowania i brak umiejętności ze strony występującej tam ekipy z Wrocławia.  Mimo krytyki ze strony przebywającego na konkursie redaktora z Warszawy następnego dnia  wrocławska wyborcza  „ Wyborcza” napisała artykuł o sto osiemdziesiąt stopni przeciwstawny. Wychwalano Wrocław, który przegrał z kretesem,
Magistrat przeforsował ponownie start w Expo, co kosztowało wrocławskich i polskich podatników kolejne miliony złotych, i kolejną klęskę, tym razem w Paryżu.

                 Symbioza redaktora Sawki ( Przyjaciela Medialnego Dutkiewicza) oraz prezydenta Wrocławia może przypominać zgrane małżeństwo. Obaj jadą na jednym koniu. Sawka kocha Prezydenta.  Patrycjusz odwzajemnia się umieszczaniem reklam w „Gazecie”. Przy.

Wolbromianie.pl

Dowód, do czego są wykorzystywane publiczne pieniądze. Tym bardziej, że w trakcie sesji okazał się, że wolbrom.pl napisał nieprawdę, ale o tym w naszym kolejnym artykule.

Ostatecznie budżet został przyjęty przy 3 głosach sprzeciwu, 2 głosach wstrzymujących się oraz 13 głosach za.

Koła Gospodyń Wiejskich

Gorąca dyskusja rozgorzała także nad pomocą finansową dla Kół Gospodyń Wiejskich. Rzecz wydaje się oczywista, że takie organizacje promujące Miasto i Gmina Wolbrom oraz naszą kulturę powinny być należycie promowane. W swoim programie wyborczym Jan Łaksa w kategorii kultura obiecywał: "Wspieranie w działaniach Kół Gospodyń Wiejskich". Jak się okazało z ciężką ręką przeznaczył na to 10 tys. przy 53 mln w budżecie.

Radny S. Kołodziej uznał, że KGW są doskonałą promocją naszej gminy i należy im się odpowiednie wsparcie. Zaproponował, by ze środków (85 tys. zł) przeznaczonych na promocję przekazać 20 tys. na KGW. Tylko na nową stronę urzędu wydano 14 tys. zł.

Radna E. Kazimierska podnosiła, że skoro Burmistrz na Ochotnicze Straże Pożarne wydaje prawie 500 tys. zł to strażacy.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Podpisów w arkuszach wyborczych wynosi 300 podpisów). W okręgu nr. 3 obejmujący m. Kraków odrzucono aż 246 podpisów, uznając jedynie 154. W okręgu nr. 5 obejmujący powiaty: bocheński, brzeski, Dąbrowski, tarnowski i m. Tarnów odrzucono…aż 200 podpisów zwolenników Ligi Ligi Polskich Rodzin i Przymierza Narodu Polskiego Przedłożone w arkuszch wyborczych podpisy w przeważającej większości spełniały kryteria określone przez prawo. Doszukiwanie się detalicznych uchybień ( czgo doświadczyliścmy w dniu wczorajszym w Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Krakowie trudno uznać za coś innego jak swoistą represję wobec LPR i Ruchu narodowego. Nie pierwszy to raz Komisja Wyborcza wyszukuje rozmaite szczegoły i detale mogące posłużyć za pretekst do odmowy rejestracji komitetów wyborczych nie zwiazanych z instalowanym obecnie w Polsce dwupartyjnym monopolistycznym systemem ( PO – Pis) .Odmowa rejestracji w okręgach gdzie dominantę polityczną uzurpuje sobie PO i Pis (np. Kraków, Tarnów i Powiat Krakowski) trudno uznać za coś przypadkowego , zwłaszcza że poza enigmatycznymi uzasadnieniami w doręczonej nam ok. godz. 2 w nocy w dniu 23 Pażdziernika br uchwale WKW Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej Pan Paweł Stryna odmówił mi odpowiedzi na zasadnicze pytania zwiazane z odmową rejestracji w 3 okręgach wyborczych list Ligi.

Międzyrzec Podlaski

.” Duszek wnioskował również o nakazanie opublikowania w najbliższym numerze Tygodnika „Słowo Podlasia” przeprosin za bezpodstawne oskarżanie.

Sąd Okręgowy w Lublinie uznał wniosek za niezasadny i podlegający oddaleniu. W ocenie Sądu Okręgowego analiza treści artykułu prasowego w konfrontacji z treścią protokołu rozprawy z dn. 15 listopada 2010 r. w sprawie I Ns 281/10 wskazuje na to, iż faktycznie Marcin Kamil Duszek informował ABW o działaniach władz miasta, a zatem również burmistrza.

W świetle powyższego nie było podstaw by uznać ,iż wypowiedź Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Artura Grzyba zawierała informacje nieprawdziwe w rozumieniu art.72 Ordynacji Wyborczej.

To już drugi w tym tygodniu proces wyborczy przegrany przez Kandydata na Burmistrza Marcina Kamila Duszka. W poniedziałek 15 listopada Sąd Okręgowy w Lublinie nakazał mu sprostować nieprawdziwą informację o Burmistrzu Arturze Grzybie zawartą w materiale wyborczym „Wiadomości od dobrego ducha”, oraz zapłacić wraz z Komitetem Wyborczym PiS 1000zł na rzecz Organizacji Charytatywnej.

Komitet Wyborczy Burmistrza Artura Grzyba zapewnia, że w prowadzeniu kampanii wyborczej