O czym chcesz poczytać na blogach?

Wuhan

Zapiski z pieca nad Jangcy

niedziela, 30 października 2011
szopka po chińsku
Przyjazd do Chin daje człowiekowi wiele możliwości. Nauki języka, poznania nowej kultury, ciekawych ludzi, podróżowania, a pięknym i zdolnym - zarobienia. Ja na przykład rozwijam w Chinach swoje zainteresowania. Do moich nowych hobby mogę zaliczyć: 1. szwędanie się po ulicach, 2. oglądanie rzeczy i nie kupowanie ich, 3. oczywiście jedzenie, 4. szukanie okazji i targowanie się, 5. zawracanie głowy Dzbankowi.
Więcej »

Tagi: szopka po chińsku
14:22, liyouna87
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 października 2011
wuhan zaskakuje
Pozwolę sobie zacytować pewnego Amerykanina, który po trzech latach w Wuhan przytoczył następujące porównanie: "Wuhan jest jak McDonald's. W końcu nienawidzisz go.

Chiny Wypoczynek

Wuhan

Wuhan – miasto w środkowych Chinach, nad rzeką Jangcy. Stolica prowincji Hubei. Konurbacja miejska, złożona z Hankou, Hanyang i Wuchang, liczy wg źródeł demograficznych ONZ około 9,1 mln mieszkańców (2006). Wielki ośrodek przemysłu, zwłaszcza ciężkiego i maszynowego, centrum kulturalno-naukowe prowincji, 21 wyższych uczelni.

Chiny

Wuhan

Lipiec 11, 2008 at 10:47 am (Adventure, Chiny, Culture, History, Holiday, Holidays, hotel, Lifestyle, News, Photo, Travel, Wakacje, World)

Wuhan – miasto w środkowych Chinach, nad rzeką Jangcy. Stolica prowincji Hubei. Konurbacja miejska, złożona z Hankou, Hanyang i Wuchang, liczy wg źródeł demograficznych ONZ około 9,1 mln mieszkańców (2006). Wielki ośrodek przemysłu, zwłaszcza ciężkiego i maszynowego, centrum kulturalno-naukowe prowincji, 21 wyższych uczelni.

Huntik Łowcy Tajemnic - Onet.pl Blog

Pokazała się łza.
Dante widzą jej obecny stan wytarł łzę i kazał iść jej do pokoju mówiąc,że zaraz do niej zajrzy. Ciemnowłosa posłuchała się. Nie chciała mu się pokazywać w takim stanie. Sama nie wiedziała co się z nią dzieję.
Dante widzą Zhalię wchodzącą do budynku zadzwonił do Sophe.Kazał im wracać mówiąc że robią przerwę w misji.


CDN...
___________________________________________________________________________
wiem,że słabe. prooooszę napiszcie czy mam dalej kontynuować ;]
Madź.
21 komentarzy

11 listopada 2011
rozdział 4
Rozdział 4
Lotnisko w Wuhan, Chiny

Drużyna Huntik spokojnie dotarła do Chin, gdzie mieli szukać tytana.

theworldismine blog

Oraz niezliczone kilometry wspanialych krajobrazow...Potem prawdopodobnie ruszymy na Szanghaj-niestety nie zobaczymy wyscigu F1 :/,albo prosto do dzikiego Nepalu na rafting, trekking na jeden z 8mio tysiacznikow, jazde na sloniach i bungee jumping...sorki za brak zdjec, ale dostep do neta mamy bardzo slaby...pozdrawiamy wszystkich!!!:)theworldismine 2007-09-13 08:50:30
skomentuj (8)


Ni hao...Chengdu

Po 3 wspanialych dniach rejsu na rzece Jangcy, z lezka w oku przyszlo nam opuszczac statek w celu poszukiwania kolejnych wrazen. Z miejscowosci Wuhan ruszylismy na prowincje Sichuan do miasta Chengdu.
Gwarne ulice, klimatyczne chinskie dzielnice i zycie, ktore zaczyna sie dopiero po 23:00 w malenkich knajpach, przy ulicznych grillach, urzekly nas w takim stopniu, ze postanowilismy pozostac tu kilka dni. Wycieczka do oddalonej o zaledwie kilka kilometrow jednej z najwiekszej na swiecie bazy badawczej pandy wielkiej, okazala sie strzalem w dziesiatke! Mielismy mozliwosc podziwiac zarowno dorosle wielkie pandy oraz lezace w inkubatorze 2miesieczne malenstwo. Ciezko sobie wyobrazic jaka frajda jest ogladanie wielkiej pandy zajadajacej sie pedami bambusa z.

Historia, polityka, terroryzm - Onet.pl Blog

Pochodzący z DPP Chen Shui-bian był zwolennikiem ogłoszenia przez Tajwan niepodległości. Poprawa stosunków z ChRL jest związana z planem poprawy sytuacji gospodarczej na wyspie. Tajwan, jeden z gospodarczych „tygrysów”, przeżywa od pewnego czasu kryzys ekonomiczny. Administracja Ma Ying-jeou liczy, że zacieśnienie więzów gospodarczych z Chinami kontynentalnymi doprowadzi do uzdrowienia sytuacji ekonomicznej.

   10 października 2008 roku minie 97 rocznica tzw. Rewolucji Xinhai, czyli antymandżurskiego buntu w Wuhanie, który zapoczątkował upadek cesarstwa i powstanie republiki. Do tego wydarzenia odwołują się zarówno rządzący w Tajpej narodowcy, jak i rządzący w Pekinie komuniści. Czas pokarze, czy oba państwa chińskie zjednoczą się oraz jaką rolę w tym procesie odegra Ma Ying-jeou.


Stanislao (20:30)
Skomentuj mnie

aporter >> uwaga! właściwości iście magnetyczne!

Czuję się kobietą codziennie, bo nią po prostu jestem. Nie wiem czy to źle czy dobrze. Nie czuję specjalnej dumy z tego powodu, że reprezentuję akurat tę płeć, ale jestem zadowolona, że psychika pasuje mi do ciała (i nie jestem na przykład kobietą w ciele meżczyzny...) Natomiast ani specjalnie dziś, ani w ogóle na co dzień faceci nie wpływają w żaden sposób na to, czy czuję się kobietą. At all.

skomentuj (4)


Master Google czyli Wuhang Xi
2005-03-12 13:34:50

Okazuje się, że "około 250 kilometrów na południowy zachód od Shaolin w prowincji Hubei należącej do Chińskiej Republiki Ludowej znajduje się mniej znany klasztor Wudang, który leży centralnie między trzema miejscowościami Wuhan, Xi'an i Zhengzhou". Jestem kompletnie zaskoczona.

skomentuj (1)


Jak tak leżę i nie mogę spać
2005-03-12 21:05:34