O czym chcesz poczytać na blogach?

Wtryskiwacze

aboutrobak blog

Efekt był taki, że wypieły mi się wiązania (notabene za miękko ustawione) i narty poleciały w różne strony, a jak dachowałem. :) jak już się pozbierałem, a bolało niemiłosiernie, zacząłem oszacowaywać straty. Tak więc, spodnie poszły w nogawce, jedna narta ma pęknięte wzmocnienie przednie, a druga jest uszczerbiona do rdzenia. To chyba świadczy o sile upadku... :D
Poza tym wypad udany. Odpadł tylko jeden dzień (wiało niemiłosiernie), a po nartkach cały dzień spędzaliśmy z Marcinem i Agnieszką w barze, na piłkarzykach, basenie i jakuzzi. :) Pensjonat był zajebisty - nie było mowy o nudzeniu się. No i trochę popiliśmy, jak wszedłem w piątek to pokoju to waliło jak w wietnamskiej restauracji. :D
Poznałem parę osób, popiłem słowackich browarków, nagrałem się w piłkarzyki, najeździłem na nartkach, nauczyłem grać w szachy i przywiozłem 248 zdjęć (!). Jak ktoś chce to wyślę mu mailem. :D

A teraz siedzę w domku i muszę iść poszukać pompki do materaca... (nieważne dlaczego)
W poniedziałek może pojadę na skałki do Poznania, a we wtorek na pewno będe miał nalot na chatę. :D

P.S. Niech lepiej spierdalają wszyscy, którzy chrzczą paliwo, bo przez nich trzy godziny rozmrażaliśmy wtryskiwacze w samochodzie (sic!)... :(

Pozdrawiam wszystkich.

skomentuj (6)

Toyota Camry 1989, 2.0 TD

Kwiecień 2006
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
wtorek, 18 kwietnia 2006
Tankowanie 17.04.2006
Tankowanie 52l ON na Lotosie w Piasecznie, przy przebiegu 590 km, czyli średnie spalanie 8,8 l/100km, wyłącznie po Warszawie, dużo w korkach.

Tym razem wlalem do baku jakiś środek do czyszczenia wtryskiwaczy, zobaczymy, czy poprawi się sytuacja z zapalniem: zapomniałem napisać - po deszczu, kiedy jest wilgotno, a samochód długo stoi i jest zimny, pojawiają się problemy z zapalaniem: trzeba dlugo kręcić, z trudem łapie, a kiedy już odpali obroty spadają i gaśnie. Czasami dodanie gazu pomaga, czasami nie, i wtedy po raz kolejny trzeba odpalać, gazować, i wtedy już jest wszytko ok, przez cały dzień, nawet, jeśli stoi w deszczu i stygnie, pali bardzo dobrze.

Oprócz tego kupiłem ozdatniacz do paliwa Liqui Moly, od natepnego tankowania bede go lał, podobno dużo to daje... Zobaczymy.
09:39, toyota.camry
Link Dodaj.

Uśmiechnij się

Że romansuje przez ostatnie pół roku. Mąż nie zamierza iść do poradni małżeńskiej.
Jestem kompletnym wrakiem człowieka. Potrzebuję pilnej porady.
Możesz mi pomóc?

Sheila

Odpowiedź redaktora

Droga Sheila,

Zgaśnięcie silnika po krótkiej jeździe może być spowodowane przez wiele czynników.
Najpierw sprawdź czy nie jest zapchany przewód paliwowy. Jeśli jest czysty, sprawdź wszystkie przewody i rury doprowadzające powietrze do silnika. Sprawdź też przewody uziemiające. Jeśli to nie rozwiąże twojego problemu to należy sprawdzić czy pompa paliwowa nie jest uszkodzona i czy dostarcza prawidłową ilość paliwa do wtryskiwaczy.
Mam nadzieję, że byłem pomocny.

John

Tagi: porady
14:53, kobieta_informatyk , tekst
Link Dodaj komentarz »

Po miłym obiedzie dwie pary wstają od stołu. Żony poszły do kuchni, a mężczyźni do pokoju gościnnego. Jeden mówi do drugiego:
- Myślę, że to wspaniale, że cały czas mówisz do swojej żony "słoneczko", "dzióbku", "cukiereczku".
Ten na to:
- Prawdę mówiąc, cztery lata temu zapomniałem, jak ma.

Aisha... dzis znow przeszla obok mnie

Strona główna
motto dnia: „lubię len „

Ktoś parzy kawę. Jej zapach wypełnia całe pomieszczenie pobudzając mój apetyt. Już po chwili ślinianki pracują jak oszalałe, żołądek się kurczy i pulsuje domagając się śniadania. Rozciągam się leniwie i obserwuję bielinka kapustnika za oknem. Krople wody odbijają światło na liściach świeżo podlanego wina. Słońce poprzez żaluzje świeci prosto w oczy napełniając całe pomieszczenie pasiastym światło-cieniem. Kukułka lub sowa pohukuje basowo. Wróżąc szybkie zamążpójście jakieś pannie.

aisha 2006-08-03 09:07:30
skomentuj (1)


motto dnia: ”przewód drenażowy wtryskiwacza”

Czemu nie zacząć dnia inaczej niż zwykle? Na przykład od nasypania ziemi doniczkowej do drukarki? Hmm... Mimo że nasypałam pod wrąbek – drukarka się nie popsuła. Twarda sztuka.


aisha 2006-08-04 09:08:17
skomentuj (1)
motto dnia: „moja laotong”

Dworzec główny w największym polskim mieście. Kasy międzynarodowe. A w nich dwie panie. I zagraniczny turysta, który chce kupić bilet. Próbuje po angielsku, francusku, niemiecku, a nawet rosyjsku. Za każdym razem panie odpowiadają twardo, że nie rozumieją. Widać frajer nie wie, że tu się gada tylko po polsku.
=====Pociąg pełen Niemców. Bo jesteśmy w Niemczech. W pociągu polska.

Pisak (pismo młodzieży wasilkowskiej) - Onet.pl Blog

I jedziemy!”. Otóż nie. Turbosprężarka to jedynie element, który spręży powietrze. Aby zostało wtłoczone do silnika, niezbędna będzie turbina. Przy okazji jej montażu należy też wykonać na zamówienie nowy kolektor wydechowy, gdyż owa turbina jest napędzana marnującą się energią, tzn. spalinami. Powietrze zostanie, co prawda wtłoczone, lecz będzie ona ciepłe, a im zimniejsze tym lepiej. Pomocny okaże się intercooler, czyli chłodnica powietrza doładowującego. Niestety, jeśli do większej ilości powietrza zostania wtryśnięta mała ilość paliwa, zamiast dodać, turbo mocy nam odejmie. Aby rozwiązać problem należy zainstalować wydajniejsze wtryskiwacze. Oprócz tego potrzebny jest jeszcze szereg części, jak nowy wydech, zawór blow-off, wskaźnik doładowania, komputery sterujące, ale na nie miejsca zabrakło w tym artykule.

  Po zwiększeniu mocy należy wykonać też kilka poważnych modyfikacji podwozia. Seryjne hamulce, przystosowane zwykle do mocy 100-130 KM raczej nie poradzą sobie z mocą około 200 KM(tyle można zyskać dzięki turbodoładowaniu). Zawieszenie też może przestać sobie radzić. Przyda się zestaw utwardzający amortyzatory i krótszych sprężyn. Dla lepszej trakcji warto też zainwestować w opony o niższym profilu.

Blog Settra

Sasiada
ma 19. Pobralismy sie 10 lat temu. Maz przyznal mi sie, ze romansuje
przez ostatnie pól roku. Maz nie zamierza isc do poradni malzenskiej.
Jestem kompletnym wrakiem czlowieka. Potrzebuje pilnej porady. Mozesz mi
pomóc?

Bożena


Droga Bożeno,

Zgasniecie silnika po krótkiej jezdzie moze byc spowodowane przez wiele
czynników. Najpierw sprawdz czy nie jest zapchany przewód paliwowy.
Jesli jest czysty, sprawdz wszystkie przewody i rury doprowadzajace
powietrze do silnika. Sprawdz tez przewody uziemiajace. Jesli to nie
rozwiaze twojego problemu to nalezy sprawdzic czy pompa paliwowa nie
jest uszkodzona i czy dostarcza prawidlowa ilosc paliwa do wtryskiwaczy.
Mam nadzieje, że bylem pomocny.
Aleksander

Komentarzy: 3 Wakacje z Vifonem ... 05 lipiec 2011 No i nastał kolejny okres wakacji .Dla przeciętnej rodziny 2+2 zaplanowanie wyjazdu a zwłaszcza zapłacenie za niego nie jest sprawą łatwą .Tradycyjnie od kilkunastu lat naszym miejscem wypoczynku są okolice Ustki.Ktoś powie eee Bałtyk ,niepewna pogoda , drożyzna ,zimna woda itd. No to ja mu odpowiadam .Dla.

misio-koala... blog

:) Osobiście chyba niezbyt przyspieszyłem te działania.
W domu byłem o 10:45 po sprzątnięciu salek i poszedłem spać :)
Ogólnie mówiąc impra bardzo udana ... nie sposób całej opisać :) ... PozDroVionka for @ll party people and specialy for: Ani, Kasi, Basi, Marzeny, Ewy, Jarkowi, Miłoszowi, Grześkowi, Piotrkowi, całej społeczności z tego miasta na "O" i ofkorsik Cecylia i Wałek :D
2004-01-04 22:37:41 skomentuj (10)


PieRwsZy DzIeŃ SzKołY
Miałem tu opisać sobotni wyjazd na łyżwy i mecz hokeja (PozDraFiam WszyStkicH tAm oBeCnyCh :D) ale dzisiejszy pierwszy dzien w budzie zmienil sie w ... sami ocencie.
Zaczeło się od tego iż miałem 3 godziny pracowni i patrzyłem jak wtryskiwacz podaje dawke paliwa ... takie ciekawe ze hej ;). Po tym była matma lecz ofkorsik babka sie z 20 min spozniła. Po matmie pojechałem z 2 kumplami Wróblem i Zającem po zaproszenia na studniówkę... Dojechaliśmy na miejsce zapłaciliśmy i wyszliśmy na symbolicznego browarka. Toasty od Noworocznych przez 100dniowkowy az po zdanie matury i dostanie sie na studia.
Wracając w tramwaju dosiadło się jakiś trzech inaczej myślący i próbowało nam odebrać nasze jakże cenne komórki. Nie daliśmy sie ... adrenalina nam troche podskoczyła nie będe ukrywał ale co tam przejechali się z nami z 3-4 przystanki w trakcie których cały czas cos od nas chcieli. Kumple i ja byłem zdziwiony iż nie wżywałem wugaryzmów byłem (jak na mnie z dawnych casów) bardzo.