O czym chcesz poczytać na blogach?

Współczynnik tarcia

Wszyscy w domu zdrowi?

Idzie wiosna, wielkimi krokami.Czuję się bardziej nastrojowo-sukienkowo, bardziej krągło-kobieco, bardziej pachnąco-kwitnąco. Zalewam się litrami nawilżaczy i czekam na cud.
Zapomniałam, że to pająk boi się mnie bardziej. Ha! A ja zamarłam, jak głupia, w półruchu i z wciągniętym ze strachu brzuchem.  Pętla odrzucenia, rozkład sił, współczynnik tarcia dla odwagi = 1.

43, pierdolona matura. Słodko.

0

Kawa i papierosy.

chuje muje dzikie węże głupia matura wal się na ryj swój przeuroczy siedzę tu i gniję z jakimiś.

Smary techniczne

Komentarzy: 0 Ciekawostki dotyczące olejów 2011-10-13 .• Nie powinno się stosować dodatków do olejów. Producenci olejów zawierają w swoich produktach odpowiednie ilości dodatków, a niektóre z nich współdziałają w odpowiednich proporcjach aby zwiększyć ich efektywność. Dodawanie czegoś na własną rękę może zakłócić tą równowagę i pogorszyć właściwości oleju.
• Bazy syntetyczne mają niższy współczynnik tarcia w porównaniu z olejami mineralnymi, co powoduje zwiększenie mocy silnika i poprawę takich parametrów, jak przyśpieszenie pojazdu i zmniejszenie do ok. 5% zużycia paliwa.
• Badania laboratoryjne dowiodły, że zastosowanie półsyntetycznego oleju zmniejsza jego zużycie w silniku o 14%, a oleju syntetycznego nawet o 40%.
• Olej mineralny można mieszać z syntetycznym. Dawno temu /lata 70-te/, pierwotne syntetyki zawierały glikol, który powodował totalną inkompatybilność z innymi olejami – powodował zżelowanie w przypadku wymieszania ze standardowym olejem. Od wielu lat glikol nie jest stosowany, a syntetyki produkowane są na bazach.

Fizykaa królową nauk!

Ciało doznaje siły, zwanej siłą tarcia. Wartość siły tarcia T jest proporcjonalna do wartości siły nacisku N ciała na podłoże. Współczynnik proporcjonalności, zwany współczynnikiem tarcia f, zależy od rodzaju i stanu powierzchni trących, natomiast nie zależy od ich wielkości.
Na przykład w czasie deszczu lub na oblodzonej jezdni współczynnik tarcia jest mały. Dlatego zimą posypuje się jezdnię piaskiem, aby zwiększyć współczynnik tarcia. Zwrot siły tarcia jest zawsze przeciwny do zwrotu wektora prędkości v.
Wartość siły tarcia wyznaczamy ze wzoru:


Tarcie statyczne

Z tarciem statycznym mamy do czynienia.

Inspektor w Eire - Onet.pl Blog

Sporo wiedzy na ten temat mogą uzyskać ze strony http://www.hse.gov.uk/shatteredlives/index.htm

Co ciekawe, w trakcie szkolenia zwrócono uwagę, że wcale nie każde obuwie sprzedawane jako obuwie bezpieczeństwa ma właściwości podeszwy zapewniające wystarczający współczynnik tarcia wystarczający w określonych warunkach pracy. W każdym przypadku powinno dokonać się oceny dostosowania materiału podeszwy, rzeźby bieżnika i ewentualnie innych właściwości obuwia do właściwości podłoża.

Inną ciekawostką były informacje o wysokich odszkodowaniach wypłacanych np. klientom hoteli, którzy pośliznęli się w.