O czym chcesz poczytać na blogach?

Współczesna

mankologia

Ma wielodzietną rodzinę to
pod pozorem niezbędnych czynności podetną jej jajowody żeby nie wyhodowała
większej liczby kurek. Zahuczą tradycjonaliści, że kobieta ma wybór, a ten jedyny słuszny to ciepło domowego ogniska, pachnąca szarlotka, codziennie dwudaniowy obiad i uprasowane pranie. I tak w koło Macieju.

O niektóre
wybory kobieta współczesna nadal musi zawalczyć. Już nie tylko o możliwość
nauki, pracy czy głosowania, ale o możliwość swobodnego kształtowania samej
siebie, bez narzucanych kalek i osądzania jeśli wybierze SWOJĄ drogę. Przede wszystkim, kobieta współczesna zawalczyć musi o pewność siebie żeby nie polec w walce z medialnymi wiatrakami.

 

Czarodziejskie prezenty

 • Skocz do archiwum
 • Skocz do wyszukiwarki
 • Skocz do kategorii
 • Skocz do tagów
 • Skocz do zakładek

Czarodziejskie prezenty

Wpisy

 • czwartek, 02 lutego 2012
  • Magija współczesna - Donald Michael Kraig

   Od ponad dwóch dekad „Magija współczesna” to najpopularniejszy i najbardziej kompletny podręcznik do nauki magiji ceremonialnej, jaki kiedykolwiek opublikowano. Dziesiątki tysięcy adeptów sztuki magicznej z całego świata korzystało z tej książki jako z podstawowego praktycznego przewodnika po świecie magiji.

   Arkana wysokiej sztuki magicznej  zaprezentowano w postaci dwunastu lekcji,.

Między książkami

Że książka jest lekka, przyjemna i zupełnie błaha. Humorystyczne przygody kosmity bawią przez chwilę, by zupełnie o nich zapomnieć po odłożeniu książki. Być może powodem mojego kręcenia nosem na utwór Hiszpana jest to, że nie przepadam za gagami typu "bohater poślizgnął się na skórce od banana" czy też "bohater dostał tortem w twarz", a taki jest rodzaj humoru w Braku wiadomości... Do grona miłośników Mendozy zatem nie zostałam włączona, zobaczę jak mi pójdzie z innymi jego utworami, na półce czeka na mnie Miasto cudów.

Ocena: 4/6

Eduardo Mendoza, Brak wiadomości od Gurba, przeł. Magdalena Tadel, Wydawnictwo Znak, Kraków 2010, okładka miękka ze skrzydełkami, stron 168

Tagi: Eduardo Mendoza fantastyka literatura hiszpańska literatura współczesna
16:43, urshana ,.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Pierwszy granat, który padł, trafił w nasze serce. Jesteśmy odcięci od tego, co czynne, od dążenia, od postępu. Nie wierzymy już w to wszystko; wierzymy w wojnę."

„Jesteśmy opuszczeni jak dzieci i doświadczeni jak ludzie starzy, jesteśmy zajadli i brutalni, i smutni, i powierzchowni - myślę, że jesteśmy zgubieni."

12:53, ayame-zaczytana , współczesna zagraniczna
Link Komentarze (1) »
środa, 14 listopada 2007
antologia: "Trzynaście kotów"

"Fortepian, o ile nie leci po niebie razem ze stołkiem i siedzącym na stołku Mozartem, jest zjawiskiem przemijającym i nie drażniącym uszu."

"Co może być gorszego od idioty w lesie?
Ten z was,.

ten login destruction

Wzorem do naśladowania. nie ucieszyłem się, ja się zmartwiłem. z automatu przypomniała mi się wisząca jak, za przeproszeniem, kupa astronauty na orbicie, moja praca magisterska, bo nie wiadomo czy jest to sprawa śmierdząca, o którą warto zadbać, bo skłonna kiedyś spaść na głowę, czy może zostawić w spokoju niech krąży, zająć się innymi sprawami. inne sprawy zresztą też mi się przypomniały.
2007-09-11 | 00:28:40 | skomentuj (1)


sztuka współczesna part 3
cześć dziewczyny! w ogóle nie piszecie co u was. no co u was? dobrze? bo u mnie dobrze! zapomniałem wam napisać, że bohaterka poprzedniej notki powiedziała w niedzielę, że musimy się spotkać. CO NIE? no to ja do niej, że musimy jak musimy, ale ewentualnie możemy. we wtorek zadzwoniła, co bym przypadkiem o niej nie zapomniał, na co ja, że już dobra, dobra, spotkajmy się jutro, proponuję iść na wystawę. to ona do mnie, że na jaką wystawę, a.

Gluszekweather's Blog | Just another WordPress.com site

Date nadzwyczajnych zjawisk meteorologiczno-sejsmicznych . Zasada jest taka : czym wiecej skrajnych faktów astronomicznych , tym bardziej drastyczne sa zjawiska meteorologiczne lub sejsmiczne . Na razie na tym chce skonczyc , aby do reszty nie znudzic Szanownych Czytelników .
Lancut, 18. 01. 2009. r. Marian Gluszek

PRYNCYPIA RUCHU ATMOSFERY W WARUNKACH ZMIANY NATĘŻENIA POLA GRAWITACYJNEGO CZYLI ROLA SIŁ PŁYWOWYCH W KSZTAŁTOWANIU POWŁOKI
GAZOWEJ ZIEMI 

Współczesna wiedza na temat ruchu mas powietrza opiera się głównie na obserwacji satelitarnej naszej planety , zwłaszcza jego dolnych warstw nasyconych lub nie parą wodną , zatem dających się efektownie fotografować . A więc na podstawie tychże zachowań (ruchu) masy gazowej są formowane
zasady prognozowania pogody na danym terenie, tylko na kilka dni przed spodziewanymi zmianami. Rezultaty takiego przewidywania bywają niestety zróżnicowane. Np. ostatnio „deszcze.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Współczesna, XXI-wieczna medycyna i etyka tworami dr Mengele i innych hitlerowskich oprawców

Posted by kefir2010 w dniu 8 Marzec 2012

Skąd taki kontrowersyjny tytuł? Pisałem już we wcześniejszych wpisach, że współczesna korporacyjna medycyna alopatyczne nie ma nic wspólnego z ojcem medycyny – Hipokratesem, jest raczej rezultatem filozofii i eksperymentów wykonywanych przez dr Mengele z Auschwitz bądź też japońskich komando śmierci działających w Chinach.
Kiedyś hasłem lekarzy było: “po pierwsze – nie szkodzić” (primum non nocere). Dziś jest to raczej: “po pierwsze – zarobić”.
Zarobić dosłownie po trupach – podając /.