O czym chcesz poczytać na blogach?

Wskaźnik inflacji

Blog Joanny Senyszyn - Onet.pl Blog

Miast i gmin. Nie mniej wierni. Z niekoniecznie nieprzymuszonej woli. Kto żyw chce kupić błogosławieństwo. Kto może - za państwowe pieniądze. Reszta – za własne. Suma sumarum w 2004 roku dawaliśmy Kościołowi około 5 miliardów zł, nie licząc prywatnych datków. Kwota ta rokrocznie rośnie. O wskaźnik inflacji i z łaski katoprawicy. Cała polska nie tylko czyta dzieciom i bije dzieci. CAŁA POLSKA PŁACI KLECHOM.

Przed obywatelami Rzeczypospolitej próba charakteru, patriotyzmu, lojalności wobec swojego państwa i rodaków. Muszą się określić. Czy przede wszystkim są Polakami, czy katolikami. Bardzo.

Nasze Finanse

Opublikował 13 stycznia 2012 dane o inflacji w Polsce w grudniu 2011. Jaka była stopa inflacji? Wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych wyniósł 4,6 proc. w ujęciu rocznym (tj. do grudnia 2010 roku).
 
Główny Urząd Statystyczny poinformował również, że średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2011 r. wyniósł w relacji do 2010 roku 104,3.
 
W samym tylko grudniu ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 0,4 proc. w relacji do listopada 2011 roku. Największy wpływ na inflację miały w grudniu ubiegłego.
W Polsce konto bankowe kredyt gotówkowy kredyt samochodowy kredyty kredyty hipoteczne kredyty mieszkaniowe kurs chf kurs franka lokaty lokaty bankowe lokaty bez podatku lokaty jednodniowe lokaty w banku mbank multibank najlepszy kredyt hipoteczny najtańszy kredyt hipoteczny oferty kredytowe opinie o bankach poziom inflacji raty kredytu spread stopa bezrobocia stopa inflacji stopa inflacji 2011 stopa inflacji 2012 stopy NBP stopy procentowe stopy RPP
 • Meta

  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się
  • Kanał RSS z wpisami
  • Kanał RSS.

 • Poradnik Inwestycyjny

  Marzec 20, 2010 - Posted by robertkajzer | doradca finansowy, Podstawy inwestowania | bessa, cechy inwestora, darwin, darwin defender, defender, doradca, doradca finansowy, doradztwo, dywersyfikacja, emerytura, fundisze inwestycyjne, fundusze inwestycyjne, fundusze zagraniczne, inflacja, oszczedzanie, portfel inwestycyjny, prowizje

  2 komentarzy »

  1. zwłaszcza projektując przyszłe zyski z wszelkich lokat należy pamiętać o inflacji bo zysk jaki z nich uzyskamy teoretycznie są mniejsze o ww. inflacje no i ten piękny.

 • Najpopularniejsze wpisy

  • Jak obliczyć wysokość swojej przyszłej emerytury?
  • Inflacja a stopa zwrotu z długoterminowych inwestycji
  • Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe a fundusze parasolowe
  • Wielka wyprzedaż!
  • Jak obliczyć procent składany?
  • Stopa wolna od ryzyka
  • Dlaczego należy czytać tekst o małej czcionce na ostatniej stronie?
  • IKE- zalety i wady
  • Jaki jest Twój portfel inwestycyjny?
  • Wskaźnik Sharpa
 • Być wolnym i uczciwym

  Sprawdziłem i policzyłem inflację GUS'ową od 2006r do 2012r i wynosi ona 20,7% (ciekawostka - od 2004r wynosi ona ponad 27%). Wychodzi mi z obliczeń, że cena mieszkania z roku 2006 z uwzględnieniem inflacji dziś wynosiłaby 4133zł. Jeżeli jesteś w stanie utargować "w Wechcie" 500zł na m2 to kupisz mieszkanie w cenie sprzed boomu. Czy twoja pensja od 2006r wzrosła o prawie 21%?

  Tagi: ceny mieszkań Nieruchomości wielgo

  Pomoże w czymkolwiek? Odrobinę, ale nie tu leży problem z brakiem pieniędzy na emerytury. To zaledwie jeden z kilkunastu elementów systemu (chyba rządzący nie rozumieją tego słowa), który musi zostać zreformowany.

  Podstawowym problemem jest relacja osób pracujących do niepracujących. Poprawić ten wskaźnik można (licząc od tego, który da najszybszy i największy efekt):

  • obniżenie kosztów pracy poprzez likwidację PIT (podatek drogi w poborze, obciążający pracę, powodujący bezrobocie)
  • obniżenie kosztów ZUS i ujednolicenie składki (podatku) jako jednego podatku celowego (obecnie.

  cantadora.blog

  Jak myślicie, ile wynosi najwyższa inflacja na świecie? 2007-06-19 21:59:18

  Na tak postawione pytanie jeszcze wczoraj odpowiedziałabym, że pewnie pięćset, może siedemset procent. Dajecie więcej? Mniej?

  Wczoraj przypadkowo przeczytałam, że wskaźnik rocznej inflacji w Zimbabwe wzrósł do 3 700 %. Słownie: trzech tysięcy siedmiuset procent. To najwyższa inflacja na świecie. Dla porównania,w maju, w Polsce wynosiła ona 2,3 %.

  W praktyce oznacza to, że utrzymanie mojej świnki skarbonki, której powierzyłam rok temu dziesięć złotych, kosztowało mnie.

  Pokochaj byłą Jugosławię

  DZS, inflacja

  Rośnie inflacja w Chorwacji

  In Chorwacja, ekonomia on Listopad 15, 2011 at 9:05 pm

  Państwowy Urząd Statystyczny ( Državni zavod za statistiku – DZS) opublikował informacje dotyczące wzrostu inflacji. Wskaźnik mierzony w oparciu o dane z całego roku wynosi 2,6 procent natomiast w porównaniu z zeszłym miesiącem ceny wzrosły o 0,6%. Największy wpływ na inflację w Chorwacji nadal ma wzrost cen energii oraz produktów spożywczych.

  Praca na zlecenie

  Ale także budownictwie oraz przetwórstwie przemysłowym, czyli w tych branżach, które najboleśniej odczuwają braki dobrze wykwalifikowanej kadry.

  Zdaniem KPP bardzo ważny ostatnimi miesiącami jest wzrost do 54,1% współczynnika aktywności zawodowej. Zdaniem Piotra Rogowieckiego, analityka KPP – wskaźnik zatrudnienia jest niczym termometr, wskazuje stan zdrowia gospodarki. Obecny poziom, 54,1% pokazuje, że wiele nam jeszcze brakuje do osiągnięcia odpowiedniego poziomu, porównywalnego choćby z naszymi sąsiadami. Ale do tego potrzebne są działania zwiększające poziom inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy – dodaje Rogowiecki.

  Według analityków zmiany, obecne na tę chwilę tylko w statykach, będą już wkrótce widoczne, pod jednym warunkiem, że zachowa się odpowiedni poziom inflacji. Okresowe wahania, sięgające nawet 6%, mogą okazać się zjawiskiem bardzo negatywnym