O czym chcesz poczytać na blogach?

Wrzody żołądka

Four-dog - bloog.pl

W codzienności pełnej pośpiechu i stresu dbanie o relaks, jak i prawidłowe odżywianie, jest często spychane na dalszy plan lub zaniedbywane w ogóle. Taki stan rzeczy może być przyczyną wielu chorób. Jedną z przypadłości wywoływaną typowo przez wyżej wymienione czynniki są wrzody żołądka. Przeważnie rozwijają się one latami, przysparzając choremu wielu przykrych dolegliwości, przede wszystkim uporczywego bólu. Gdy wrzody żołądka pękną, mogą doprowadzić do perforacji ściany żołądka i stworzyć stan zagrożenia życia.
Zagrożenie wrzodami jest tym większe, że w.

Zdrowo - mBlog.pl

Przeciwbólowe oraz regulujące ubytki.

Dobrze wpływa też w przebiegu tej choroby ciepły roztwór wodny z łyżeczką miodu. Powinno się go pić godzinę przed posiłkiem i 3 godz. po posiłku. Pamiętać należy o spożywaniu ciepłego napoju aby nie drażnił on śluzówki żołądka. Z jednakowym skutkiem można zamiast miodu stosować Propolis inaczej kit pszczeli, w każdej postaci i sposobie (np.z mlekiem czy masłem). Duże znaczenie dla osób mających wrzody żołądka ma woda którą pije chory. Zaleca się jej uzdatnianie aby nabrała tzw. aktywności biologicznej. Wodę nie tylko oczyszcza się poprzez filtry ale także zamraża i rozmraża czy magnesuje. Najpopularniejsze jest jednak aktywowanie wody za pomocą elektrolizy. Wody takiej nie pije.

"Kobietą się nie rodzisz, kobietą się stajesz"

Ludzki organizm, który przynosi nam tyle bólu, stresu i uczuleń na antyperspiranty (ta moja pacha cały czas mnie swędzi). A może te bóle to stres? Nerwica? Swego czasu pan chirurg powiedział mi, że przez tę moją emocjonalność i energiczność jestem podwójnie narażona na wrzody żołądka. Zdziwiłam się. Myślałam, że optymiści chorują mniej... A tu psikus- wrzody żołądka :| NIewinne maleństwo, które jednak we mnie siedzi (dokonałam takiego odkrycia w ramach przemyśleń analizatorskich panny A.), ujawnia się głównie wtedy, gdy mam iść do lekarza lub.

Napoleon Bonaparte

Najbardziej powszechne było domniemanie, że cesarz Francuzów został otruty arszenikiem. Badania zakończone w 2007 przez międzynarodowy zespół złożony z naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Szwajcarii wykluczyły jednak tę diagnozę. Ich zdaniem Napoleon cierpiał na zaawansowanego raka żołądka i nawet dzisiejsze nowoczesne metody leczenia nie dałyby mu szans na przeżycie więcej niż roku. Badacze oparli się na wielu źródłach – nie tylko na wynikach sekcji, ale i na opisach sporządzonych przez jego lekarzy oraz relacjach osób, które towarzyszyły mu w ostatnich miesiącach życia na wyspie Św. Heleny. Odkryto dwa wielkie wrzody żołądka, z których jeden przebijał się do wątroby i wszystko wskazuje na to, że rakowe zmiany zaatakowały inne narządy. Jedną z przyczyn choroby mogło być prawdopodobnie spożywanie dużej ilości żywności konserwowanej solą i mała liczba świeżych warzyw i owoców w diecie wodza,.

HERBATKA - bloog.pl

Herbata zielona w medycynie chińskiej zajmuje znaczące miejsce już od ponad tysiąca lat. Chińczycy używają jej do leczenia ospałości, zaburzeń trawiennych, bólów głowy, kłopotów ze wzrokiem (nieostre widzenie), zatruć alkoholowych i rozstroju żołądka.

Składniki zielonej herbaty to:
  • kofeina (zwana teiną),
  • garbniki (polifenole) - nadają jej rześkość i cierpkość,
  • mikroelementy (fluor, wapń, żelazo, potas, sód, cynk),
  • witaminy (A, B1, B2, C, E i K),
  • olejki eteryczne.
.
    Odświeża oddech (poprzez wysoką zawartość fluoru w zielonej herbacie oraz przeciwbakteryjne działanie polifenoli).
Przeciwskazania:
  • Ludzie cierpiący na bezsenność, nerwowość oraz mający wrażliwy żołądek nie powinni przesadzać z ilością pitej herbaty.
  • Pacjenci z wrzodami żołądka powinni unikać picia zielonej herbaty, ponieważ wzmaga ona wydzielanie soków żołądkowych.
  • Herbatą zieloną nie powinno się popijać leków.


Podziel się:
Trackback:.

jesienna-czarownica blog

Nie umiem.
...a man who lives and gives a lot of jewels... a kiss in a hand may be quite complimental, but diamonds are girl's best friends!

Będę chyba musiała obejrzeć "Mężczyźni wolą blondynki", w winampie ciągle Norma J. i zaczynam mieć obsesję.

Będę mieć wrzody żołądka, dzisiaj to odkryłam, a raczej wczoraj wieczorem. Byle stres to boli i to porządnie, jakby ktoś dziabał takim metalowym kolcem. Trudno, najwyżej skończę jedząc kleik.

No dobra, czasem przeplatam Normę Kazikiem co śpiewa Toma. Ach co za noc prześpiewaliśmy ją...

... Inka wita swoich gości...


::strona główna::


śpiew ptaków za oknem...

długo nic nie pisałam, bo życie trochę się pokomplikowało...
Jakieś 2 miesiące temu babcia zaczęła się skarżyć na ból żołądka. Z dnia na dzień ból był coraz bardziej uciążliwy. W końcu dała się przekonać, żeby iść do lekarza. Lekarz I kontaktu nie za bardzo mógł pomóc, zalecił nospę i skierował do specjalisty.
Specjalista przepisał babci leki na depresję i schizofremię, które w rzadkich przypadkach stosuje się przy wrzodach żołądka, po czym następnego dnia poszedł na urlop, a babcia miała przyjść na prześwietlenie i inne badania po miesiącu.
Ale ból się nasił, leki na schizofremię nie pomagały, nospa starczała na 2 godziny.
Tydzień przez moją obroną zadzwoniliśmy po karetkę, bo ból.