O czym chcesz poczytać na blogach?

Wróżby andrzejkowe

Niezapomniane Przyjęcia

Za karawelą pędzi pies,
I koń z wielbłądem w parze bryka.
Jest kształt Europy, Azja jest,
Jest pół Australii i Afryka.

Więc może zechce ze mną kto
Nad wyjaśnieniem wróżb się biedzić?
Wiedziałby wszystko stary kot…
Lecz w oczach schował odpowiedzi.

/Andrzejkowe wróżby Bogusław Michalec/

Dawniej wróżby andrzejkowe przeprowadzano w wigilię św. Andrzeja. Były one zarezerwowane dla dziewcząt. Panny bardzo poważnie traktowały przepowiednie. Dzisiaj Andrzejki są doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Bawią się w Andrzejki dzieci, młodzież i dorośli. Dzieciom sprawiają frajdę wróżby, młodzieży możliwość zabawy na ostatniej.

19wiolus1995

08:38, wiolus1906 , Love
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 listopada 2009
Wróżby andrzejkowe

Żadna andrzejkowa impreza nie może się odbyć bez wróżb. Przypominamy te najpopularniejsze i najdziwniejsze!

 Kiedyś wróżby andrzejkowe były tylko dla dziewczyn, a chłopaki mieli „katarzynki”, czyli  noc z 24 na 25!Teraz już wszyscy wróżą wspólnie w andrzejki
 Nawet jeśli nie wierzysz w taki sposób poznawania przyszłości, to i tak możesz mieć kupę niezłej zabawy!

Lubię skrajności, tak ładnie balansują.

Mamy tu do czynienia z trzema różnymi obrazkami: tego na prawdę robią 31-go października Polacy, tego co robią Amerykanie i tego co opowiadają skonsternowani polscy dziennikarze.

Otóż przejęte media stwierdziły, że Polacy naśladując Amerykanów, przebierają się za straszydła, słuchają muzyki elektronicznej i uprawiają wróżby, żeby uczcić pogańskie "święto", a duszpasterze zatroskani o młode dusze potwierdzili, że okultyzm jest przecież bardzo niebezpieczny.

Co na to sami Amerykanie? Po pierwsze mimo określenia "holiday" nikt nie traktuje halloween jako "święta" w polskim znaczeniu tego słowa, bo nikogo ani niczego się wtedy nie czci, jest.

Się nie wróży, natomiast wróży się w andrzejki. I teraz ja się pytam, czemu zatroskany duszpasterz w telewizji martwi się, że garstce studentów, która ma ochotę w październiku oglądać horrory czy pić piwo w przebraniach grozi zanurzenie w okultyzm, a nie pochyli się nad tym jak w szkołach grono pedagogiczne organizuje zabawy andrzejkowe i uczy dzieci przepowiadać przyszłość z wosku czy butów.

Widać "pogaństwo" w Polsce przeszkadza, głównie kiedy jest zagraniczne, natomiast andrzejki i np. wianki są w porządku. Ja rozumiem, należy cenić tradycję swoich przodków bardziej niż cudzych, ale trzeba być przede wszystkim konsekwentnym. Jeżeli.

. - bloog.pl

am;D !!!!!!! Jak Wam się podoba nowy wygląd tego oto bloga ????? Mam nadzieję, że bardzo ;P.
Ok to zacznę od imprezki andrzejkowej mojej z soboty na niedzielę. Jak już wiecie z poprzedniej notki, spałam z dwoma Qmpelami moimi. W nocy było totalnie super !!!!!!!!!!!!!! - to też wiecie z notki napisanej o 4.20 rano ;P. Potem w niedzielę byłam z inną Qmpeląw kościele. Uuuuu widziałam KogoŚ ;P ;*, przy okazji pozdro dla tej osoby ;* i Qmpelek ;D !!!!!.
U Qmpeli x2 (taak, bo z Agu$ i Sylwiu$ ;D). A tak w ogóle to wcale nie śpimy !!! O 22.00 tata Sywii nas zawiózł do pizzerii ;P. Potem przebrałyśmy się w piżamy i oglądałyśmy film "Nawiedzona narzeczona" jedząc pizzę, grześki i mnóstwo chipsów ;P, aaa i coca cola !!!!! Potem wróżby andrzejkowe i gadałyśmy sobie !!!!!! A teraz piszę Wam z nimi tę notkę, żeby było woiadomo, że nie śpimy - godz. ok. 4.20 ;D !!!!!!!!!!!!!! Jeszcze jutro na pewno opiszę Wam wszystko dokładniej ;]. A teraz po prostu pozdroOoOo dla Was wszystkich i dawajcie komcie

Wróżby andrzejkowe - Onet.pl Blog

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Maria Bucardi - wróżka jasnowidz Mistrzyni Magii(treść i ilustracje);
 
Wróżby andrzejkowe
jak zrobić samemu

WRÓŻBY andrzejkowe,troche magii ,czarów,przepowiedni,jeżeli zostałaś sama tego wieczoru,to zapraszam na stronke...ewa

Księgi, aby sprawdzić co też czeka ich w przyszłości. Ta praktyka wróżbiarska nie wymaga specjalnych kursów ani przygotowań. Aby uzyskać wróżbę należy po prostu zadać pytanie i otworzyć „na chybił trafił”
zapraszam dalej

17:20, wierszolandia
Link Dodaj komentarz »
Wróżby z kart Bardzo popularnym sposobem przepowiadania przyszłości są wróżby karciane. Najbardziej znany jest Tarot, w którym z ułożenia kart można.
Do wróżenia
Lanie wosku
Postaw sobie tarota
Wróżby za darmo
Zapytaj wahadełka
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Wróżka Cassandra - Onet.pl Blog

Akasha, wróżby, rytuały i zaklęcia.

Jesteśmy siostrami bliźniaczkami. Nasza rodzina od pokoleń zajmujesię magią. Matka, babka, dziadek, prababka, praprababka… my takżekontynuujemy rodzinną tradycję pomagania ludziom i rozwiązywania ichproblemów.

Wróżka Cassandra (03:43)
Proszę o komentarz
Wróżby andrzejkowe
Proszę o komentarz

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Wróżka Cassandra(contents and illustration);