O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wróżby

Wróżby - Andrzejki - Wróżby Andrzejkowe

| Wróżby | Włosy | Zapałki
RSS

Wróżby

poniedziałek, 13 listopada 2006
Wróżby Andrzejkowe. Wróżby na Andrzejki.

Wróżby: Andrzejkowe, na Andrzejki, dla Andrzeja, Katarzynki.

Jak mówi stare, polskie przysłowie “Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja".
Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb.

Andrzejki to wieczór matrymonialnych wróżb odprawianych w wigilię dnia św. Andrzeja Apostoła.
Początkowo był to wieczór wyłącznie wróżb matrymonialnych niezamężnych dziewcząt.

Miłość - Walentynki - dzień zakochanych

W imię zapewnienia sobie przyjemności duchowych, jak i tych fizycznych. Miłość rodzi czułe, cudowne chwile, jak i bolesny czas tęsknoty, czy też zazdrości.

Czy istnieje miłość, o której można powiedzieć, że jest idealna?

Miłość jest przedmiotem fascynacji i źródłem inspiracji dla twórców sztuki, literatury, psychologii i religii. Przez niektórych ludzi bywa uważana za sens życia ludzkiego, czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym..

 

 

 

 

 

 

 

Wróżki Wróżka Wróżka Wróżka Wróżki wróżby

Karty Tarota

Św. Andrzeja, podobnie jak kobiety.

Wróżenie pogody

W zwyczaju, szczególnie na wsiach, było przepowiadanie pogody z łatwych do zaobserwowania znaków. Mówiło się, że kiedy jaskółki nisko latają, spadnie deszcz. Przepowiadano również pogodę na nadchodzącą zimę – jeżeli w dzień św. Michała (29 września) wiatr wiał do wschodu, przewidywano wczesną zimę. Jeżeli noc była jasna, zima miała być sroga ("Gdy noc jasna na Michała, to nastąpi zima trwała").

Pogodę wróżono także w dzień św. Marcina (11 listopada). W "Ekonomice ziemiańskiej" z XVII w. Jakub Kazimierz Haur opisuje te wróżby: "Upatrują w św. Marcina prognostyk nie tylko przez gęsi piersiową kość, która śniegu wielkość białością, ciężkość mrozów czerwonością znamionuje, ale gdy jest sam dzień sucho pogodny, ostrą znaczy zimę, jeśli zaś niestateczne będzie powietrze, to też niestatecznej spodziewać się zimy".Wróżby z kart

Bardzo popularnym sposobem przepowiadania przyszłości są wróżby karciane. Najbardziej znany jest Tarot, w którym z ułożenia kart można przepowiedzieć losy osoby, której Tarot jest stawiany. Do stawiania Tarota potrzeba jednak sporych umiejętności, ale są także wróżby dostępne są mniej.

Wróżby za darmo

Tarot online Tarot online Tarot on-line Tarot online Tarot on-line Tarot online Tarot on-line Tarot online Tarot on-line Tarot online Tarot on-line Tarot online Tarot on-line. Zalecamy szczególnie wróżby internetowe, przez układ online można w błyskawiczny, oraz prosty sposób dowiedzieć.

Wróżby online

Nam jedynie udzielić wskazówek i zaprezentować możliwości wyboru którejś z dróg, dlatego nie należy ślepo w nią wierzyć i poddać się fatum.

Niewielu z nas wie, że Tarot bywa niebezpieczny i potrafi sprzeciwić się osobie, która wykorzystuje go wyłącznie do celów finansowych i nagina rzeczywistość, by zadowolić potencjalnego klienta.

Warto pamiętać, że raz zakupione karty należą do właściciela, a ten nie powinien ich pożyczać, ani zgubić. Karty zgrywają się z tarocistą i współpracują z nim, dlatego zanim nauczymy się ich symboliki, musimy je poznać i się z nimi zaprzyjaźnić

 

 

 

 

 

 

 

Wróżki Wróżka Wróżka Wróżka Wróżki wróżby

Walentynki - Życzenia okazjonalne.

Wybrałem, ciebie jedną pokochałem.
Jesteś duszy mej pokarmem, serca mego drogim skarbem.

Kocham Cię jak dawniej. I choć z powiek płynie mi łza,
To życzę Ci z całego serca, by ktoś Cię kochał tak jak ja.

Pamiętam ten ranek, kiedy Cię poznałam.
Od tego momentu z Tobą być zechciałam. Pokochałam zaraz Ciebie calutkiego,
A było to właśnie 14 lutego.

 

 

 

 

 

 

Wróżki Wróżka Wróżka Wróżka Wróżki wróżby

Blog Anahelli

Będzie chciał ślubu kościelnego.

VII Rydwan – sportowiec lub kierowca. Może umieć jeździć konno albo brać udział w wyścigach innego rodzaju.

XII Wisielec – artysta, budzący kontrowersje, może być uzależniony od używek.

Osoby znające symbolikę kart mogą poszerzyć interpretację o własną wiedzę.

Krok 5

Pytanie o kierunek świata. Pytająca stawia ołówek w środku koła przytrzymując go palcem prawej dłoni. Zamyka oczy i lewą ręką zakręca kołem w dowolnym kierunku. Kierunek, który wskaże cień ołówka pokaże gdzie spotka mężczyznę z wróżby. Wróżba dotyczy kierunków na mapie w stosunku do miejsca zamieszkania pytającej i mówi o odległościach zarówno bliskich jak i dalekich.

Pytanie o porę dnia. Pytająca stawia ołówek w środku koła przytrzymując go palcem prawej dłoni. Zamyka oczy i lewą ręką zakręca kołem w dowolnym kierunku. Część dnia, którą wskaże cień ołówka pokaże porę poznania mężczyzny z wróżby.

Pytanie o charakterystykę mężczyzny. Pytająca stawia ołówek w środku koła przytrzymując go palcem prawej dłoni. Zamyka oczy i lewą ręką zakręca kołem w dowolnym kierunku. Cień ołówka pokaże pokaże znak zodiaku,.

Wróżby andrzejkowe

Zgromadzenie Zakręconych Zasmarkańców - Onet.pl Blog


07 grudnia 2005
PAN MYYYSZ!!! :DDD

Dawno nie pisałam, więc nadrabiam zaległości... ;)

W sobotę mieliśmy nocowanie andrzejkowe (na któym nie było Kasi... :(( ), zrobiliśmy Marysi na 18tkę niezłą niespodziankę z tortem, serpentynami, balonami itd. :D Poza tym w sumie nie miałam co tam robić, bo były głównie jakieś wróżby z "Bravo Girl" albo "13"... Basia przygotowała wróżbę z fusów (miała naszą ulubioną książkę :D), ale jak zdążyłam od razu zauważyć, nie znała się na rzeczy... :P Nie to, co nasze ZZZ... ;)
Z wróżb nic ciekawego mi nie wyszło... Z chłopakiem mi nie wyjdzie (tylko z którym?) przez jakąś inną dziewczynę. Ale za.

Broadway - niebanalny salon fryzjerski-WROCŁAW - Onet.pl Blog

Nasze GADU-GADU 6229089 - RYNEK


20 listopada 2007
Wróżenie z Kart Tarota i numerologii w Broadway Group - niespodzianka andrzejkowa dla naszych klientów. ZAPRASZAMY!

rozwiązać nurtujący Cię problem? Zadajesz sobie pytanie jak

znaleźć tą prawdziwą miłość? Wróżby Ci pomogą.

Galeria Siódemki

Andrzejkowo
Czary mary - garnek stary
niech się spełnią nasze czary..."

Andrzejki to najbardziej magiczny dzień w roku.
Według wierzeń tego dnia uchylają się wrota do nieznanej przyszłości i spełniają wróżby.
Tradycją grupy Pszczółek stały się coroczne zabawy andrzejkowe, które dają dzieciom wiele radości, wprowadzają element magii i tajemnicy...


12:48, malgorzata-p17.