O czym chcesz poczytać na blogach?

Wpia

Programy Ukraińskie – Українські програми

Uniwersytetu Jagiellońskiego z ukraińskimi uczelniami – w Kijowie, Lwowie i Tarnopolu.

KRAKÒW. Na Wydziale Prawa i Administracji UJ organizuje się od 2010/11 roku Szkołę Prawa Ukraińskiego, obejmującą regularne przedmioty:
- Ukraiński Język Prawniczy (semestr zimowy),
- Wstęp do Prawa Ukraińskiego (semestr letni).
Wykładowcy prawa ukraińskiego to naukowcy naszych partnerskich uczelni w Kijowie i we Lwowie.

KIJÓW. Prowadzimy od 2006/07 r. wymianę studentów i doktorantów (aspirantów) pomiędzy WPiA UJ a Wydziałem Nauk Prawnych Narodowego Uniwersytetu Akademia Kijowsko-Mohylańska. Pobyt uczestników wymiany na partnerskim Wydziale finansowany jest ze stypendium z Funduszu Stypendialnego CAN-PACK S.A. przy WPiA UJ, ufundowanego przez Grupę CAN-PACK Wymiana z Akademią Kijowsko-Mohylańską przeznaczona jest w pierwszej kolejności dla osób wyróżniających się wynikami w nauce, mogących wykazać się dorobkiem naukowym (publikacje, udział w konferencjach itp.), aktywnie uczestniczących w działalności organizacji pozarządowych, w szczególności w zakresie współpracy.

paragraf-detlef-ka blog

Żużelku a Detlef mówi:"Zachaczę o czata.A nóż znajdę księcia z bajki." Ach ten Detlef!...

paragraf-detlef-ka 2005-04-25 00:38:03
skomentuj (0)


ambaras
k.juz poszla spać, pewnie śni o swoim Żużelku, jacy oni są do siebie dopasowani, ostatnio wygłosiła mi argumenty dla których są ze sobą są:
1. Oboje mają wieczny katar-alergia.
2. Oboje są psujami.
3. Oboje są tak samo pierdolnięci.
Ja dodam jeszcze, że tak szybko mówią, że nie wszyscy ich rozumieją.
Wrócę do siebie. Dobrze już znany M. z WPiA jest mi za wiele wart, abym chciał zużywać go tak szybko. Można sobie pozwolić na takie wybryki jedynie z kimś, kogo chce się niebawem porzucić lub nic nie znaczy, ale on bliski memu sercu, ach ta moja największa miłośc jaką w życiu miałem.
paragraf-detlef-ka 2005-04-25 01:08:32
skomentuj (0)
kolejny M
I co dostałem Email od przyjaciółki z
Łodzi:"Mały wymalowal swoj pokoj, moze na Twoj przyjazd:-)))))"
Ach ten mały poznany podczas odwiedzin w Łodzi, pojawił się tak nie spodziewanie, głoszac swoje nadludzkie.

...Zaglądamy sobie do okien... - bloog.pl

Seminaryjna

Występują: Fatalna (F), Promotor Fatalnej (P), Grupa seminaryjna (G)

P: (oddając sprawdzone części prac) a teraz dowód z opinii biegłego...

F: (wstaję i podchodzę po odbiór)

P: (przerzucając kartki wstępu i zakończenia) wstęp to jest dobrze... ale z tym zakończeniem to pojechała pani ostro po bandzie... 

G: hahaha (i ogólne poruszenie)

F: <WhatTheFuck> !! :o

 

Piątek, 3 czerwca 2011, WPiA, UMK, pok. 1xx 

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

——–

IPN- PRZEGLĄD MEDIÓW – 2 marca 2005 r.

Prof. Stanisław Salmonowicz z Wydziału Prawa i Administracji (WPiA) Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) ujawnił we wtorek, że prof. Jerzy Śliwowski, jeden z założycieli wydziału, był agentem SB i donosił na niego. “Musieliśmy ujawnić, kto donosił na prof. Salomonowicza, bo zaczęto podejrzewać o to innego, cenionego naukowca” – powiedział PAP we wtorek dziekan WPiA prof. Zbigniew Witkowski. Wyjaśnił, że kilka dni temu pojawiła się wiadomość, że agent +Casus+, który donosił na Salmonowicza, jest patronem jednego z największych audytoriów wydziału prawa. Podejrzenia padły na zmarłego profesora Władysława Bojarskiego. Salmonowicz wiedział o tym, że nieżyjący już prof. Śliwowski donosił na niego, bo korzystając ze statusu pokrzywdzonego zapoznał się z zawartością swojej teczki przechowywanej w Instytucie Pamięci Narodowej. “Przyznam, że to zaskakująca i smutna prawda” - podkreślił Witkowski. Śliwowski.

| Wu | Blog

Plan Awaryjny ...

Miałem obawy czy aby ta porażka nie zdemobilizuje mnie do końca. Okazało się, zupełnie inaczej. Zamiast załamany jestem jeszcze bardziej zreterminowany. W głowie miliardy myśli... powstał misterny plan, w którym widzę wyjście dla siebie.

Teza :W pracy zawodowej raczej nie wiąże z profilem na jakim jestem obecnie, poza tym nie bardzo wierzę w to, że którykolwiek z pracodawców będzie zwracał uwage na tak mało istotny szczegół.Wogóle jeśli chodzi o pracę to mam zupełnie inne plany...

1 - Zmienić profil z WPI na np. sieci albo grafikę. Szczególnie ten ostatni jest bardzo prostym kierunkiem. Plusem byłoby uniknięcie 4 bardzo poważnych egzaminów, czyli tych na które w zasadzie nie mam się ochoty uczyć. To byłby plus, minusem tego byłoby uzyskanie ok 10 zaliczeń z danego profilu (co nie wydaje się być niczym szczególnym biorąc pod uwagę moją wiedzę na temat sieci, a i wykonanie kilku prac na profil graficzny nie będzie wyzwaniem, choć artystą na pewno nie jestem. Jaki minus ? Musze mieć zgodę dziekana, a z tym może być problem jeśli nie chce mieć "w plecy " roku.