O czym chcesz poczytać na blogach?

Woody allen

Kultura dla zmiany

Marzenia zresztą kreowane są w ogromnej części przez popkulturę, której częścią jest sam reżyser i tworzone przez niego filmy. Allen wydaje się świetnie zdawać sobie z tego sprawę.

O swoim ironicznym stosunku do "perfekcyjnego świata" dawał znać także w poprzednich filmach. Do filmowego kanonu wszedł już słynny dialog z "Annie Hall". Alvy Singer - grany przez samego Allena mężczyzna w trudnym związku - pyta młodej pary: "Wyglądacie na szczęśliwą parę. Czemu to zawdzięczacie?" Ona odpowiada: "Jestem bardzo płytka i nieciekawa i nie mam żadnych pomysłów, ani nic do powiedzenia." "A ja jestem dokładnie taki sam" - dodaje partner.

Nie istnieje więc "złoty wiek", nie istnieje idealna miłość z romantycznych komedii. Allen w lekkiej.

Nie - podsuwa swoim widzą jedną z najważniejszych teorii, które pojawiły się w filozofii kultury XX wieku - sformułowaną przez Jeana Baudrillarda ideę symulakrów. Reżyser nawiązywał już w swoich filmach do innego klasyka dwudziestowiecznej filozofii kultury Marshalla McLuhana, i - co znaczące - zrobił to właśnie w "Annie Hall".

Najinteligentniejszy i najzabawniejszy film Woody'ego Allena nie byłby jednak filmem Woody'ego Allena gdyby zabrakło w nim uroczej kobiecej obsady. W "O północy w Paryżu" zagrały m.in. wspominana już Rachel McAdams, Marion Cotillard (Adriana), Léa Seydoux (Gabrielle) oraz "wisienka na torcie" - Pierwsza Dama Francji i była modelka - Carla Bruni. Podobno aby żona Nicolasa Sarkozyego mogła zagrać w filmie Allen zwolnił ją.

hollyshit: twist and joy.

Z teatru, gdy naszym oczom ukazała się pani pozycji płodowa. dzisiejszy dzień, nie był dniem w którym miałyśmy chociaz cień ochoty masowac sobie stopy, trenować pozycje płodowe i oddawć się rozkoszy ćwiczeń prosto z tybetu.
do pieknego dnia zostały 3 pełne dni.
z włosami staram się pogodzić. nawet: zaprzyjaźnic. wcześniej uznałabym, że to niemożliwe.
woody allen to woody allen. czyli poprostu woody allen. to w żadnym przypadku nie "tylko" woody allen, ale "aż" woody allen. i swoją niekrytą miłośc rozpoczęłam ponad tydzień temu matchpointem, skończywszy (dotychczas) na holywood ending.
jestem przytłoczona masa pięknych ciuchów z gazety leżącej na moim biurku.
dlaczego zawsze dzieje sie tak, że cały dzien potrafi być.

Tomiga Blog

Zostaje bohaterem wojenny… Oczywiście w tle mamy wielką miłość, i jak się domyślacie – śmierć. Jeżeli w tym momencie chcecie przerwać czytanie to zdecydowanie nie róbcie tego. Nie, to nie jest nudny film historyczny. Z historią ma on nie wiele wspólnego – z nudą również .
Czego więc możecie się spodziewać po tym wczesnym etapie twórczości Woodiego Allena? Znajdziecie tu zarówno ducha Monthy Pythona jak i gagi rodem z komedii slapstikowych (w stylu Braci Marx czy Charliego Chaplina). Jak na intelektualistę przystało, sporo jest zabawnych odniesienia do kultury (tutaj np. dialog o książkach Dostojewskiego) i historii, a także.

W bardzo humorystyczny, często absurdalny, a przez to przekomiczny sposób. Błyskotliwych dialogów oraz one-linerów jest tyle, że  z powodzeniem można by obdzielić nimi wszystkie tegoroczne blockbustery. Gdy, po seansie, przyszło nam wybrać najlepsze cytaty, to mieliśmy problem, gdyż co drugi spokojnie mógłby pretendować do tego tytułu. Tak, to stary, dobry Woody Allen jakiego ja lubię i myślę, że sporej liczbie z Was również przypadnie do gustu. Jeżeli z twórczości Woodiego kojarzysz tylko ostatnie jego produkcje… to spróbuj się zmierzyć z tym filmem… być może odkryjesz swojego nowego ulubionego reżysera.

Komu się powinien spodobać:

  • miłośnikom absurdalnego humoru,
  • .

MOJE NAMIĘTNOŚCI

blacksunny , Wspomnienia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 lutego 2010
Pan Biznesmen i jeg pasja
"Biseksualizm ? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę." [Woody Allen]
namiętności ciąg dalszy>>>

22:49, blacksunny , Wspomnienia
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 lutego 2010

fuckin'

O facecie imieniem Bob i jego dziewczynie Amandzie. O ich dziwnej miłości i o jego karierze. Dziwna miłość... tak! Amanda mówi, że NIE MOŻE uprawiać seksu i kochając Boba pozwala mu uprawiać seks z innymi kobietami... Kariera Boba to pisanie skeczy i rzeczy w tym klimacie, oraz zmaganie się z golumowatym menadżerem.Kim jest Woody Allen? Kumplem i "doradcą" Boba. To dzięki niemu film staję się przegadany, ale i nabiera specyficznego klimatu allenowskich dzieł.Dodatkowo atmosferkę podgrzewa jak dla mnie super muzyka. Stary jazz, jak z francuskich piosenek, oraz jedna z piosenek Diany Krall, która nawet ma w filmie rolę. Gra siebie.

Jest też matka.

Opowieści Kleofasa - Onet.pl Blog30 kwietnia 2011
Przepis na Woody Allena

Jest któryś paznokieć, obraca go, coś na podobieństwo przygotowania szpady do fleszu, no i wreszcie wyrzuca przed siebie gwałtownie. Nie wiesz, czy grozi palcem, nakazuje, czy też ma to być parodystyczne odwołanie do Statuy Wolności.

   Woody zacina się jak taśma w projektorze. Aż nazbyt dobrze wiesz, że ten patetyczny gest będzie chciał zamienić w sarkazm, pozwalasz mu na to, niech chłop wybrnie. Więc zagina palec i niby szpon wbija w miękkie miejsce, podbrzusze przyjaźni, czyli czułe porozumienie.