O czym chcesz poczytać na blogach?

Wolontariat

ROKwBOK

Się z Polski- nasz priorytet to Europa Wschodnia i Kaukaz. Chwila grozyJ, ale po kontakcie bezpośrednio z Agencją Wykonawczą w Brukseli okazało się, że wszystko jest ok i papiery składamy bezpośrednio tam.

 

Do boju!

12:19, mjbraun , Przygotowania do wyjazdu...
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 grudnia 2007
czym się kierować wybierając wolontariat?

Dostałem maila od chłopaka, który znalazł na gronie moje zdjęcia z Indii i chciał się dowiedzieć czegoś więcej. Przy okazji wyszła, warta wspomnienia tu, sprawa- Łukasz, bo tak ma na imię, był na Wolontariacie Europejskim ( EVS ). I pisze tak…

 

Ja już swoją evsową szansę wykorzystałem. Pojechałem nie tam, gdzie chciałem,tylko tam, gdzie raczej powinienem był (tak przynajmniej wtedy uważałem). Nie wiem, dlaczego, ale EVS (chyba przez znajomych, którzy byli już wcześniej) utożsamiałem przed wyjazdem z nauką języka.

Wolontariat Europejski w Austrii - a życie dalej biegnie...

Się o decyzję szefa TV Orion, bo sam nie dał znać, jak zapowiedział. Jednak po długim namyśle i stwierdzeniu, że jak tam dojdę, to może go już nie być - postanowiłem tylko zadzwonić. I tak w skrócie doszło do umówienia sie na spotkanie w studio. Poszedłem tam z propozycją zatrudnienia mnie jako dziennikarza-publicysty. Ale...

Okazało się, że to raczej jest niemożliwe obecnie. Jednak dostałem ciekawą propozycję. A już następnego dnia, i to już tydzień temu rozpocząłem przyuczanie do pracy w charakterze operatora kamery i montażysty.


Już po tym tygodniu stwierdzić mogę, że jest to praca fajniejsza niż to, z czym przyszedłem. No, i się uczę... :D

Jak już kiedyś wspomniałem, wolontariat europejski się już dawno skończył. Jednak dziś przyszła mi taka myśl, że on trwa nadal. W studio, gdy siedzę przy kompie, to jest to sprzęt z dwoma scalonymi monitorami - tak jak w mojej organizacji goszczącej w Austrii. Poza tym atmosferka taka sama jakby, tylko język zrozumiały, bo polski. Ale może to dlatego, że to początki i jakoś czuję się jeszcze lekko wyobcowany. Mam nadzieję, że integracją z ekipą pójdzie łatwo i szybko.... :)

Ale jutro dzień wolny, bo nie ma szefa, to i powiedział, bym i ja nie przychodził. Poza tym ja też mam ważną sprawę na weekend, który z powodu pewne wizyty  i wyjazdu przeciągnie się do poniedziałku. Dlatego też do studia-mojego miejsca praktyki zawodowej,.

Freelance NGO

środa, 04 czerwca 2008
iWolontariat
Wolontariat jest formą dobrowolnej i ochotniczej pracy na rzecz organizacji nie nastawionej na zysk, czyli w gruncie rzeczy każdej organizacji pozarządowej lub organu administracji publicznej. W każdej z takich placówek mozna wykonywac określone prace i mieć z tego satysfakcję, doświadczenie, referencje i do tego jeszcze nieźle sie przy tym bawić. Znam wiele osób, które były wolontariuszami zdobywając umiejętności pomagające im w przyszłej pracy. W końcu praktyka w pracy z ludźmi i z zespołem zawsze jest w cenie.

Wszyscy mamy pewne stereotypy odnośnie pracy, w tym także odnośnie wolontariatu. Moge się założyć, że większości staje przed oczami obraz osoby niepełnosprawnej, starej, chorej, dzieci, pomocy humanitarnej, a tymczasem jest to wierzchołek góry lodowej. Wolntariat to także administracja, zarządzanie projektami, budowanie zespołu, realizowanie inicjatyw, zarządzanie finansami, czyli właściwie każda praca, którą ktoś musi wykonać w każdej organizacji pozarządowej i z powyżej opisanym "wierzchołkiem" ma niewiele wspólnego.

Przeżywamy boom informatyczny i informacyjny. Praca zdalna nie jest juz żadną nowością a każda, nawet niewielka organizacja bez komputera raczej jest skazana na marginalizacje niz na rozwój. Internet stał się nieodzownym narzędziem pracy. Dlaczego więc nie.

newsy - Stowarzyszenie STUDNIA PAMIĘCI

Prowadzony jest w ramach projektu Stworzenie zespołu pracowników kultury w Centrum „Synagoga”, realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Studnia Pamięci” oraz Pracownią Badań Dziejów i Kultury Żydów PWSZ w Zamościu.

Poszukujemy osób, które:

  • są komunikatywne i otwarte;
  • interesują się życiem kulturalnym i historią swojego miasta i regionu;
  • są dyspozycyjne;
  • znają co najmniej jeden język obcy na poziomie komunikatywnym (ze szczególnym uwzględnieniem angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego);
  • mają ukończony 18 rok życia.

Mile widziane będzie doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych, w prowadzeniu warsztatów dla dzieci i młodzieży i/lub doświadczenie w pracy w branży turystycznej.

Oferujemy:

  • umowę o współpracy na zasadach wolontariatu (wolontariat stanowi doświadczenie zawodowe);