O czym chcesz poczytać na blogach?

Wójt gminy

mocniejszy

A jakie było stanowisko władz lokalnych? Przeciw siłowni jądrowej wypowiadali się samorządowcy najniższego – sołeckiego szczebla: Jan Górski – sołtys Dąbek, Wanda Hańczaryk – sołtys Cisowa, Mieczysław Gondek – sołtys Wicia,  Barbara Kurczewska – sołtys Palczewic. Przemysł atomowy popierali zdecydowanie: Franciszek Kupracz, wójt gminy Darłowo oraz starosta Andrzej Lewandowski. 22 lipca 2010 roku Głos Koszaliński pisał: “Tymczasem samorządy coraz śmielej walczą o lokalizację inwestycji”. Tak wygląda “demokracja” bez demokracji – obywatele czegoś nie chcą – władza coraz śmielej przeciw woli mieszkańców występuje. Żądania referendum wójt Darłowa zbywał.

lipniczaki - Onet.pl Blog

Podwyżka. Wydaje nam się, że nie tak większość lokalnego społeczeństwa pojmowała hasło wyborcze obecnie rządzącej władzy,, Wspólnie i Solidarnie” należałoby dodać: oskubiemy najbiedniejszych w naszej Gminie czyli Rolników. Piewcą tej podwyżki jest „przodujący” rolnik oraz Radny naszej gminy Pan Adam Heród z Lipnicy Dolnej, ciekawe, jakimi pobudkami się kierował oraz jakimi wyliczeniami, że wyszedł mu taki wzrost podatku rolnego. Proponujemy a zarazem prosimy Sołtysów poszczególnych miejscowości, aby zaprosić tego Pana na zebrania wiejskie, może potrafi nam logicznie wytłumaczyć, co było tego przyczyną, bo jeżeli tylko brak pieniędzy do zamknięcia planowanego.Lub likwidację takich organizacji zadał sobie trud wyliczenia faktu ile obsługa takich instytucji kosztuje Gminę. Czy my naprawdę jesteśmy tak dużą gminą i mamy tak dużo placówek oświaty na naszym terenie, że potrzebujemy takiej instytucji, chyba tylko po to żeby Dyrektor szkoły lub przedszkola składał petycję u Dyrektora ZOSiPu a ten następnie przetwarzał dane do Pana Wójta. W dobie oszczędności i kryzysu naszej Gminy naprawdę nie stać na nie do końca słusznie wydane pieniądze z budżetu Gminy, i włodarze naszej miejscowości powinni dokładniej przeanalizować zagadnienie przed podejmowaniem decyzji. Dotarły do nas informacje, że ZOSiP zostaje powołany żeby mogły być spełnione prywatne ambicje i zapędy na Kierownicze stanowisko obecnego.

Blog Gminnej Biblioteki Publicznej w Abramowie - Aktualności - bloog.pl

2 miejsce - Mróz Zofia

3 miejsce - Butryn Danuta

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330802587,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

rozstrzygnięcie konkursu

wtorek, 17 stycznia 2012 10:57

26 stycznia 2012 roku o godzinie 12.00

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Abramowie

odbędzie się rozstrzygniecie konkursu czytelniczego

pod patronatem Wójta Gminy Abramów.

another brick in the wall - blog Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu - Onet.pl Blog

3 komentarze

14 maja 2010
Sto lat!
W przeddzień imienin Wójt Gminy Jastrząb Zofii Kosno społeczność szkolna wybrała się na mszę świętą odprawioną w intencji Solenizantki. Po nabożeństwie reprezentanci SU złożyli życzenia i wręczyli kwiaty Pani Wójt. Autor bloga przyłącza się do życzeń!

   
Michał Gajewski (16:09)

Nasza Miejscowość

Kwietnia 2006

                            s Krasnopol s

obszar: 172 km2,
ludność: 4 300,
Wójt Gminy: Józef STANKIEWICZ
gęstość zaludnienia: 26,1 osób/km2

Niewielka gmina położona wśród jezior. Lasy zajmują 24,4% powierzchni gminy, jeziora i rzeki - 6,2%.
Krasnopol - siedziba gminnych władz - powstał w XVII wieku jako miasto. Do dziś zachowała się charakterystyczna dla miasta, zabudowa centrum - duży rynek i wychodzących z niego pięć ulic.
Mieszkańcy gminy utrzymują się przede wszystkim z rolnictwa. Część przyjmuje także letników. Liczne jeziora: Jegliniec, Gremzdel, Długie, Szejpiszki,.

INFO GRODZIEC

WODOCIĄG – PRZYŁĄCZE DOMOWE

Wójt Gminy Jasienica informuje, że po spotkaniu z mieszkańcami, w sprawie wykonanych inwestycji wodociągowych m.in. w sołectwie Grodziec, zwołane zostało posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Jasienica, na którym ustalono jednorazową odpłatność w wysokości 1500 zł za wykonane przyłącze domowe w ramach zadań wyżej wymienionych.

Tagi: grodziec, mieszkańcy, przyłącze, spotkanie, wójt, woda, wodociąg

WODOCIĄG – PRZYŁĄCZE DOMOWE

Wójt Gminy Jasienica informuje, że po spotkaniu z mieszkańcami, w sprawie wykonanych inwestycji wodociągowych m.in. w sołectwie Grodziec, zwołane zostało posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Jasienica, na którym ustalono jednorazową odpłatność w wysokości 1500 zł za wykonane przyłącze domowe w ramach zadań wyżej wymienionych.

wieslawcedzidlo.blog

Feryjne na świetlicach wiejskich i salach gimnastycznych. W Krotoszycach zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz.10:00-14:00. Dodatkowo we wtorki i czwartki można pograć w tenisa stołowego od godz. 16:00 do godz. 18:00. 

Natomiast dla inwestorów Wójt Gminy Krotoszyce ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości po Spółdzielni Kółek Rolniczych położonej w Krotoszycach przy ulicy Ceglanej. Pierwsza działka nr 28/2 o pow. 4977 m kw. na której znajdują się budynki: portierni (20,5 m.kw.), warsztatowo-biurowy (603,8 m.kw.), dwa magazynowe (172 i 189,8 m.kw.) oraz kuźni (52 m.kw.) została wyceniona na 280 000,00 zł.
Drugą.