O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wójt

Łagów, województwo świętokrzyskie | Blog Zbója Madeja

Przebiegu.
Samochód został zniszczony, a mógł służyć dalej.
Wójt Gminy powinien mieć samochód do dyspozycji, jeździć i szukać środków.
Pracowników nie należy pilnować, gdyż każdy powinien wiedzieć, co do jego obowiązków należy.”(…)
Henryk Stróżecki, radny
Źródło: Protokół  Nr XVII/11 sesji Rady Gminy  Łagów odbytej w dniu 21  grudnia  2011 roku

Nie wiadomo czy powyższe stwierdzenie obecnego radnego i zarazem dawnego wójta na temat zniszczenia samochodu to celowe kłamstwo, czy też jest to przejaw niewiedzy i ignorancji. Na szczęście są też radni, którzy w sprawach gminy się orientują.

(…)”Pan Mirosław Duda powiedział, że z wypowiedzi Pana Stróżeckiego wynika, że Pani Wójt jeździ na własny koszt, a Pani Wójt korzysta z ryczałtu na samochód na takiej samej zasadzie jak poprzedni Wójt.
Będąc przy głosie dodał, że samochód marki Lanos był w leasingu.“(…)
Mirosław Duda, radny

olszewski-tomasz - Onet.pl Blog

Sprawy inwestycji planowanych na terenie naszej gminy związanych z pozyskiwaniem bioenergii. 

Radni nie zgodzili się na przerwanie dyskusji. Radny Roman Kopij stwierdził, że radnych to nie interesuje, państwo, którzy przyszli na Sesję tez nie będą tego słuchać. Zwrócił się do Przewodniczącego aby zaczęli rozmawiać normalnie, nie chce aby się poróżnili przez niejasny dla nich problem. Przewodniczący Rady stwierdził, że temat powinien też zainteresować przybyłych na Sesję gdyż dotyczy inwestycji na naszym terenie. Wójt zaproponował, że przeprosi zaproszonego gościa i poprosi aby zaczekał.

 

 - Wójt przedstawił Pana Adama Słabonia, Dyrektora do spraw rozwoju w firmie Energio-biogazowej. Pan Adam Słaboń dokonał prezentacji spółki i poinformował jakie inwestycje spółka planuje na terenie Gminy Tułowice. Materiały prezentacji stanowią załącznik do protokołu.

 

 - Radny Józef.

czasem-miasto-czasem-wies blog

I Sw Jakub ma nad nimi czuwac.

Pisklę Puc tez przyprawia kwokę o zawrót ptasiej glowy. Ledwo zaczeka na wyniki na UW i już ja niesie do Włoch i tez w nieznane W planach przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Noclegi u jakiś Włochów z portalu gdzie ludzie oferuje noclegi za darmo w ramach wymiany…Kwoka się wykończy w tym kwoczym niepokoju...
Czy kwoce ten syndrom kiedys przejdzie?Czy do końca życia będę umierała ze strachu o swoje dzieci?file://localhost/C:/Documents%20and%20Settings/miroslaw/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/Kopia%2008a.jpgskomentuj (6)
Wójt potęgą jest i basta!(56) 2006-07-20 14:07:49

Mamy konflikt z sasiadem .Sprawa ciągnie się już od jesieni, kiedy to sąsiad postanowił unowocześnić swój tartak- suszarnią do drzewa. Postawił nam za miedzą maszynę jak dwie młockarnie ,osłonił te maszynerię jedynie blaszanym daszkiem i uruchomił. Maszyna wydaje dźwięk buczaco-jeczacy, bo sąsiad zastosował w niej silniki” z drugiej reki.” Wielkie silniki wystawione na naszą stronę są poruszane przez turbiny ,a wszystko rzęzi i turkocze bo chodzi na.

another brick in the wall - blog Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu - Onet.pl Blog

8 komentarzy
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009
"To naprawdę już konieeec..", śpiewała kiedyś Agnieszka Chylińska. I słowo ciałem się stało - od dziś wakacje! Miłym wstępem do dwumiesięcznej laby było uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009.na które przybyli honorowi goście:

 
Pani Wójt Zofia Kosno, przewodniczący Rady Rodziców: pani Anna Herka i pan Artur Przytuła
 

oraz księża z naszej parafii
 

Po krótkich przemowach nastąpiło wręczanie nagród za wyniki w nauce oraz za prace społeczne.
 

Najwięcej nagród zebrali uczniowie klasy 1b: 8 za naukę oraz 9 za prace społeczne i działaność w kole redakcyjnym "Gim-Echa"
  

Dwie uczennice z tej klasy, Anna Jasińska i Aleksandra Musielewicz okazały się.

Portal społeczny – Końskowola

Jestem ani pijakiem, ani alkoholikiem a jedynie osobą, która całe swoje życie zawodowe poświęciła pomaganiu ludziom. TO samo dotyczy innych członków tego stowarzyszenia. Jeśli chodzi o butelki po alkoholu, to zbierają je ci, którzy jeszcze do nas nie trafili. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to w ramach porządkowania Końskowoli, zorganizujemy taką akcje i pozbieramy te butelki, pod warunkiem, że przyjdziesz i ty i będziesz nam wskazywał gdzie leżą, bo tymi drogami, którymi ja chodzę tych butelek nie widzę, OK?

 • Doktor said:
  14 Kwiecień 2011 o 18:31

  Dobrze P. Marto nie wolno się poddawać w swoich działaniach choć z tego co wiem to chyba działka P. Przew. Alicji ? na moje oko skromnie do tej pory wyglądają jej działania.
  No może ,że P. Wójtowi pomaga z problemem.
  Choć trzeba przyznać ,że efekty tej pracy powoli widać

 • _BLOG woda - e-blogi.pl

  Na ekran co i rusz pod innym kątem. Wygięty przy oknie, oganiający się jedną ręką i nogą od ciągle atakujących, złośliwych pasków żaluzji, drugą ręką próbujący po omacku coś jeszcze wyklikać na klawiaturze i szukając cieni liter poruszający głową w górę i w dół, wyglądałem jak porażony chorobą Parkinsona żuraw zwyczajny podczas tańca godowego. Widziałem takie żurawie toki na Animal Planet, nic nie kłamię, no wypisz wymaluj. No i jak tu nie wyjść z siebie i nie oszczać się na swój własny widok?

  Skomentuj [0]

  wójt i pleban 2009-11-16

  Znacie ludzi „Aja”? Na pewno znacie, łącznie z podgatunkami „Ami” i „Amnie” jest ich wszędzie pełno. Kiedy tylko człowiek Aja znajdzie się w gronie rozmawiających, nawet przypadkowo i nie będąc obecnym od początku rozmowy, to natychmiast przestaje słuchać innych, i zaczyna mówić. Rozpoczyna mówić zawsze zdaniem zaczynającym się od „a ja”. Ktoś opowiada z przejęciem, na przykład że... że godzinę temu dostał mandat za przekroczenie prędkości, a człowiek Aja.

  Dystrykt Września

  Fot.Filip Biernat:Ulica Szkolna w Kołaczkowie po obfitych opadach deszczu

  Przaśne są drogi w gminie Kołaczkowo. Wzorcowym tego przykładem jest ulica Szkolna w Kołaczkowie. Przy tej arterii mieszka ponad 100 osób, ale od 20 lat samorząd nie ma pieniędzy, aby tę drogą gruntową utwardzić. Co gorsze nie ma tutaj nawet metra chodnika. Efekt? Przy każdym obfitszym opadzie ulica zamienia się w cieknące bajoro. Suchą nogą nikt nie przejdzie. Można zapomnieć o spacerze, nawet dziecko strach puścić na dwór. Ulica Szkolna po każdym deszczu jest odcięta od świata. Wójt, radni, utalentowani urzędnicy zupełnie tym się nie przejmują.

  Ulica Szkolna ma ponad kilometr długości. Utwardzenie tego bulwaru kosztowałoby ok. 2,5 miliona złotych. Ta kwota przekracza płytką wyobrażenia decydentów.  - To duży wydatek dla gminy - twierdzą „eksperci" z urzędu. Z drugiej strony nie robi się nic, aby wpływu do budżetu zwiększały się. Wbrew zapowiedzią nie uszczelniono sytemu podatkowego. Jedyną receptą na rosnące dochody, są ciągłe podwyżki taksy. Gmina utrzymuje rozbuchaną oświatę, dopłaca do wody, utrzymuje skamieniałe struktury typu ZEAS,.

  Wójt gminy

  Karolina kazała tu wpisać "kurna"

  A matka krzyczy z oddali "Allach Akbar!".

  Właśnie wtedy z opresji ratuje mnie Drużyna Pierścienia, która zazwyczaj pije jabole pod sklepem 24h "Wesołe krzesełko" a Frodo (prywatnie właściciel schroniska młodzieżowego na ulicy Legionów 27 w Borowie Wielkim) wraca do domu rowerem Błażeja, który leży w rowie plując zębami.

  Ostatnio chłopcy z naszej gminy urządzili sobie mini Salt Lake City - kupili tanie browary i mieli niezłe loty. Najlepiej wypadł Michał
  (sobowtór Zenka ze "Złotopolskich"), który nie dokończył nawet pierwszego browara. Niestety, w jego krwi stwierdzono zbyt duży poziom "Flipsów" kokosowych.

  Zawiedziona tym faktem, urządziłam sobie w kotłowni solarium z prawdziwego zdarzenia. W montażu pomagał mi nasz wójt Stefan, zapalony majsterkowicz (przyczajony mason, ukryty Żyd). Siedzę tam już trzeci dzień, a skóra schodzi mi jak "Arizona" z półki w sklepie. Jak poczuję się lepiej, to wezwę łódzkie pogotowie; chłopaki są dziś bardzo wyluzowani po "Pavulonie".

  Ostatnio zauważyłam, że od kiedy uprawiam z moim chłopakiem autopetting (macamy Lanosy), mam bardzo dziwną.

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Żórawinie - Onet.pl Blog

  Nimi uczniowie  Gimnazjum w Żórawinie, którymi zaopiekowała się dyrektor Gimnazjum  pani   Z. Hauza

            Głównym sponsorem tegorocznej Orkiestry  był wójt naszej gminy pan Jan Żukowski  dzięki temu właśnie  zakupiliśmy wiele potrzebnych w kawiarence rzeczy a także przepiękne „światełko do nieba”

  W czasie trwania imprezy czekało nas wiele atrakcji takie jak

  AkumulatoR - trochę zakurzony aczkolwiek nadal sprawny

  Gnomów ze stołków zrobiło się cudownie nudno a zatem nie ma o czym pisać. Nie mogłem jednak usiedzieć cicho gdy na portalu Wybiórczej przeczytałem co następuje:

  "Władze Pcimia protestują przeciw ośmieszaniu ich miejscowości w reklamach banku z brytyjskim aktorem komediowym Johnem Cleese.

  Pismo z żądaniem wyjaśnień wysłał w tym tygodniu wójt Daniel Obajtek do kierownictwa BZ WBK. Szczegółów nie ujawnia, ale - jak przyznaje - nie wyklucza podjęcia kroków prawnych, jeśli bank będzie używał nazwy Pcim w telewizyjnej reklamówce. - Jako gospodarz gminy muszę dbać o jej dobre imię. Nie pozwolę, aby ktoś robił cyrk z naszej miejscowości - komentuje reklamę, którą od kilku dni nadają ogólnopolskie telewizje."


  Dalej można przeczytać, że tak na prawdę nie poszło o reklamę samą w sobie a o dziennikarzy tefauenu co to długo z nim gadali a pokazali miejscowych żuli. Tak to wzburzyło biedaka, że.

  - underground... // sharleen.blog.pl

  Jedna wielka niewiadoma. Chyba że puentą opowieści jest jej orientacja seksualna...??? ;)

  Trzeba obejrzeć. No bo... jak ON na to wpadł? No jak???


  sharleen 2003-02-19 12:30:13
  skomentuj (2)


  Miasteczko

  Mieszkam sobie w małym miasteczku. No, powiedzmy, że jest to miasteczko, a nie wieś - ma 3 tys. mieszkańców, urząd gminy, gimnazjum, parafię, 3 przychodnie lekarskie (ośrodek zdrowia, przychodnia kolejowa i jedna prywatna), pocztę, dworzec kolejowy, ośrodek kultury, knajpę, tartak, stację benzynową... powiedzmy, że jest to miasteczko. Z jednego końca na drugi jest trochę ponad 3 km.

  Moje miasteczko ma piękną historię. Powstało podobno już w XIII w., przez całe wieki było wioską.I odlewnia. Moje miasteczko ma strategiczne, tranzytowe położenie. Dalszy rozwój stymulowała budowa szosy między dwoma wielkimi miastami, która de facto stała się trasą Częstochowa-Warszawa. Straciła swoje przeznaczenie dopiero po wojnie, gdy wybudowano "jedynkę". A z nią i moje miasteczko...

  Dzisiaj moim miasteczkiem rządzą te same od lat układy - dyrektor (szkoły), wójt i pleban. ;) Życie skupia się w miejscowym barze, pijalni piwa, wieczorami pod budynkiem szkoły, pod budynkiem byłej spółdzielni chłopskiej i przy barierkach na głównym skrzyżowaniu - piwo, wino owocowe i wódka leją się tam strumieniami.
  Dzisiaj największe atuty miasteczka to młodzieżowy zespół ludowy, nowa, pełnowymiarowa hala gimnastyczna (grała tu nawet Galaxia.