O czym chcesz poczytać na blogach?

Wojownicy

to-koniec-kinematografi blog

2004-04-09 13:04:06
skomentuj (2)


Pieprze lany poniedziałek
Tak. Dokładnie tak. Nie mam to tego wiekszego powodu, ale tak własnie jest. Nie wyjde z domu ani na chwile, i nikt mnie nie obleje, ppodobnie jak ja nikogo. I jest git.
to-koniec-kinematografi 2004-04-12 13:58:03
skomentuj (3)
Podręcznik wojownika światła


"Wojownik korzysta z każdej okazji, by stac sie swoim własnym mistrzem."

"Wojownik światła czesto robi rzeczy odbiegające od przeciętności. Moze tanczyc na ulicy, idąc rano do pracy. Patzrec nieznajomym prosto w oczy i mówic o miłosci od pierwszego wejrzenia. Bronic poglądów które innym.Starych smutków ani radowac nowymi odkryciami. Kiedy czuje, ze nadeszła pora, porzuca wszystko i wyrusza na poszukiwanie przygód, o których marzył. Kiedy odkrywa, ze jest u kresu sił, bez poczucia winy porzuca walke dla jednego czy dwóch szalenstw. Wojownik nie trwoni czasu by odkrywac role, które chca mu narzucic inni."


"Wojownicy światła maja w oczach osobliwy blask. Zyja i stanowia częsc zycia innych ludzi. rozpoczeli swoja ziemska podróz bez tobołków i bez sandałów. Często bywaja tchórzliwi i nie zawsze postepuja tak jak trzeba. cierpia z powodu błahych spraw, bywaja małoduszni, czsami uwazaja ze nigdy nie uda im sie dorosnac albo sadza ze nie sa godni.

marecka blog


i Południowi: "Nie zatrzymuj!" „


Walka
„ Jak błędny rycerz walczę z wiatrakami
w blasku księżyca tulę powietrze
Kocham kogoś kto wcale nie istnieje
całuję węgle jak ogień rozgrzane
Stojąc na barierce, o którą piękno się opiera
spoglądam w jezioro czarne pod mymi łzami
Przenika mnie wzrok pełen litości
a nóż wytacza z serca kropelki miłości
Drobne litery ranią serce moje
a słowa jak balsam po ranach spływają
Powraca wciąż to samo pytanie
"Jak długo jeszcze tutaj zostanę?" „

Kolejna kartka
Są takie dni w życiu wojownika, jak dziś dzień, które będąc najpiękniejszymi w życiu są jedynie namiastką tego, co stanie się jutro.
Są takie dni w życiu wojownika, kiedy nie mówi nic, ani pisać nie potrafi, lecz jego krzyk ryje na ścianach najczystsze świadectwo.
Nie musi on nic mówić, bo z jego twarzy można czytać... można odczytać, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Są takie chwile w życiu wojownika, w których po całodniowym trudzie siada na spróchniałym pomoście a słońce zalewa krwią całe niebo, a on moczy nurza swoje obolałe stopy w turkusowej wodzie, a klinga jego miecza odbija światło księżyca i milionów płomyków na niebie. Nie mówi nic, bo wie, że Ktoś.

Człowiek stworzony jest po to, by szukać prawdy, a nie by ją posiadać...

Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przezłości.
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość.
Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw, które nie były tego warte.
Każdy wojownik światła wątpił w to, że jest wojownikiem światła.
Każdy wojownik światła zaniedbywał swoje duchowe zobowiązania.
Każdy wojownik światła mówił "tak", kiedy chciał powiedzieć "nie".
Każdy wojownik światła zranił kogoś, kogo kochał.

I dlatego jest wojownikiem światła.
Bowiem doświadczył tego wszystkiego i nie utracił nadziei,
że stanie sie lepszym człowiekiem.

(...)

Kiedy wojownikowi dzieje się krzywda, to zazwyczaj stroni od ludzi, by nie obarczać ich swoim cierpieniem. Jest to postępowanie dobre i złe zarazem. Pozwolić, aby w sercu powoli goiły się rany - to jedno. Natomiast na całe dnie pogrązać się w smutku, z obawy, by nie obnażyć własnej słabości - to całkiem inna sprawa. W każdym z nas istnieje i anioł i diabeł, a ich głosy są bardzo do siebie podobne. Wobec trudności diabeł przekonuje, że łatwo nas zranić, a anioł prosi, byśmy zastanowili się nad sobą, i czasami musi włożyć swoje słowa w usta obcych ludzi. Wojownik utrzymuje równowagę pomiędzy samotnością i uzależnieniem od innych.

(...)

Wojownikowi.

wielkispokoj.blog


świat.
Leżę pod gruzami,
ręce połamane,
nogi połamane,
przetrącony grzbiet.
Z daleka
przechodzą ludzie.
Wołam. Nie słyszą.
Przeszli. Umieram.
Nadchodzi najbliższy człowiek.
Patrzy chwilę. Nie rozumie nic.
Odchodzi.Ma dobre serce,
poszedł pocieszać innych.

Anna Świrszczyńska

skomentuj (1)

Wojownik Światła 2004-04-24 09:55:58

Wojownik Światła nigdy nie zapomina, co to wdzięczność. Anioły dopomagały mu podczas bitwy, siły niebiańskie ustawiły każdą rzecz na odpowiednim miejscu i sprawiły, że wojownik mógł dać z siebie wszystko.Jego znajomi mówią: „Ależ on ma fart!”, bo wojownik otrzymuje czasem o wiele więcej niż oczekuje. Dlatego kiedy zachodzi słońce, klęka i dziękuje Opiekuńczemu Płaszczowi, który go otula. Jednak jego wdzięczność nie ogranicza się tylko do świata duchowego: nie zapomina nigdy o przyjaciołach, bowiem na polu bitwy ich krew zmieszała się z jego własną.Wojownikowi nie trzeba przypominać o pomocy, której udzielili mu inni -sam o tym pamięta i dzieli się z nimi nagrodą.

Paulo Coelho

skomentuj (0)

Wojownik Światła 2004-04-24 09:58:54

Magiczni Wojownicy - Onet.pl Blog

 
Wojownik-wszechstronne umiejętności we władaniu bronią to podstawa, ale tylko i wyłącznie broń biała(do walki w ręcz).

Mag-słowa runiczne wypisane na zwojach i w ich księdze zaklęć, to właśnie źródło ich mocy.

Łowca-dobrze wyszkolony łowca jest niezastapionym zwiadowcą, będącym w stanie przejść przez najmocniej strzeżone miejsca niezauważony. Specjalizuje się w łukach, oraz krótkich ostrzach.
Równie dobrze spisuje się na polowaniach.

Magiczni wojownicy-zgodnie ze źródłami historycznymi, na tym świecie pojawili się tylko dwaj wojownicy poznania. Byli to Kreon, były obywatel Dratonii(obecny Mistrz szkoły którą założył), oraz Izual-władca Dratoni(miasta, w którym ludzie żyli ze smokami w przyjaźni). "Izual uznał to za ich [bogów] wybryk. Obdarzają takiego wybrańca ukrytą mocą, która w życiu codziennym objawia się jakąś umiejętnością."