O czym chcesz poczytać na blogach?

Wojna polsko ruska

babyhehe.blog.pl

Arena"- Mario Puzo
-"Dziewczynka w czerwonym płaszczyku"- Roma Ligocka
-"Mikrokosmos"- Norman Davies
-"Powstanie`44"- Norman Davies
-"Sztuka Wojny"- Sun Pin, Sun Tzu
-"Pamiętniki Hakerów"- Dan Verton
-"Czarny obelisk","Łuk Trimufalny","Czas życia i czas śmierci","Na zachodzie bez.Umarłych poetów"- N.H. Kleinbaum
-"Wywiad z Wamiprem"- Anna Rica (czy jakos tak)
-"Pięć ćwiartek pomarańczy"- Joanne Harris
-"Wojna polsko ruska"- Dorota Masłowska
-"Daj mi!"- Irena Dienieżkina
-"Krótkie życie Pi"- Siergiej Dohtatow (czy jakos tak)

babyhehe 2004-08-17.

...

Na "the ring". film zajebisty ale co ja bede mówiła...trzeba iść i zobaczyć. a wszystko dlatego, że pewna dziewczynka nie mogła spać :) a reszta w kinie. osobiście gorąco polecam!

Z loiteratury: "wojna polsko ruska pod biało-czerwoną flagą". moim zdaniem warte przeczytania. narazie strawiłam tylko fragmenty. warto polecić, ale jak na mój gust nie warte aż takiego chałasu. w każdym razie do czytania dobre.

.

micola.blog

Klubie, drudzy w innym, a trzeci wola zostac w domu. to byl piekny symbol, idealne zobrazowanie i podsumowanie czterech dlugich lat.

skomentuj (10)

wojna polsko ruska 2004-05-18 00:36:25

pozno bo pozno, ale do rak trafila mi niejaka maslowska. nie wiem, co myslec, chyba jestem zbyt ograniczona na ta jej agramatycznosc, apoprawnosc, na ten caly.

raptularz.blog

To moje ciało mogłoby zostać wystawione na taki pokaz czuję niemiły dreszcz.
Z drugiej jednak strony jest w tym co fascynującego- ludzkie ciało z całą swoją brzydotą i biologizmem- sztuką, bo chyba inaczej tego określić nie można. Chyba nieco makabryczna i kontrowersyjna, ale sztuka.
Aby ostatecznie.Ust. Zabawne? Jednak nie. Smutne.

Pozostaje jeszcze kwestia wulgaryzmów w literaturze. Osobiście za mistrzynię uważam Dorotę Masłowską. "Wojna polsko ruska pod flagą biało-czerwoną"- czyta się to jednym tchem. Mnie nie zraziła nawet druzgocąca krytyka, uważam, że Masłowska dokonała fantastycznej.

Filopoloath's Blog

„Uwaga”. Magda to Magda, łatwa i głupia dziewczyna z barów, o której słyszeliśmy wszyscy. Bohaterowie ci nie są psychologicznie rozbudowani jak u Dostojewskiego, to raczej figury, twory medialne. „Wojna polsko- ruska” nie pokazuje trudnej młodzieży, nie powinna być socjologicznym tematem, nad którym powinni pochylić się światli intelektualiści, w trosce o zdrowie naszego społeczeństwa. Wojna polsko – ruska trwa i choć nie jesteśmy w stanie bliżej jej określić, nie możemy jej powstrzymać. Jej bohaterowie są stereotypem w swojej grupie posuniętym do ekstremum, znanym z mediów- Masłowska tylko.