O czym chcesz poczytać na blogach?

Wojciech kilar

Blog Kulturalnego Studenta

Reżysera. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zaprasza 11 marca o godz. 19.30 do Górnośląskiego Centrum Kultury na nadzwyczajny koncert – Krzysztof Kieślowski in memoriam. Orkiestra zaprezentuje fragmenty muzyki Wojciecha Kilara do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Kazimierza Kutza i Janusza Majewskiego. Obok muzyki będą prezentowane kadry z filmów, a na estradzie NOSPR-u wystąpią wybitni polscy aktorzy współpracujący niegdyś z Krzysztofem.Się we wtorek 28 lutego w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu UŚ w Katowicach przy ul. Bankowej 12. Gośćmi Wieczoru będą: Magdalena Piekorz – scenarzystka, reżyser, laureatka wielu nagród, m.in. Złotych Lwów za film Pręgi, Wojciech Kuczok – pisarz, autor powieści Gnój wyróżnionej Literacką Nagrodą Nike 2004, autor scenariusza Pręg, oraz Adrian Konarski – kompozytor, pianista Piwnicy pod Baranami, autor muzyki do filmu Pręgi. Spotkanie.

Ruda Śląska

Mieszkańcy Górnego Śląska zaczęli dostrzegać i doceniać piękno i różnokolorowość „śląskiej tęczy”. Wielkimi śląskimi aktorami są zarówno Franciszek Pieczka jak i Hanna Schygulla. Możemy być dumni zarówno z twórczości Ślązaka z wyboru Wojciecha Kilara, jak i Ślązaka z urodzenia Henryka Mikołaja Góreckiego. Równie mocno powinniśmy doceniać piłkarski kunszt żywej legendy Ruchu Chorzów Gerarda Cieślika, ikony warszawskiej Legii Lucjana Brychczego jak i klubowego mistrza zarówno Polski i Niemiec oraz.

Ślónzoki - kiejś i teroz - Onet.pl Blog

Niy wypiyrom i nie wstydza. Słuchoł żech tego bo to jest fragment naszej Ślonskiej rzeczywistości, a i skuli tego tyż że przeca człek niy może cołki czos ino ambitnych rzecy słuchać. I wiym że boło wielu zwolenników takich szlagierów. Jo mom w wielkiyj zocy Wojciecha Kilara ale raczyj trudno boło by sie bawić na festynie przi jego muzyce. Cie kerzy byli przeciwnikami tyj listy przebojów zwrócili uwaga jeszcze na jedno istono sprawa, na to jak Ślonsk jest postrzegany na zewnątrz. Wiadomo że od pewnego czasu dla wielu osób.

plotkara blog

Nudne przemówienia i walc. To niesamowite ze wszyscy tanczyli z wszystkimi. nawet ja sie bawiłam z osobami ktorych nie znam. Było zarabiscie. Wytanczyłam sie... ach nogi mnie bola. Gdy wróciłysmy do domu z wiola (iza i neti poszły na ognisko) pusciłam poloneza Wojciecha kilara którego utwór tanczylismy. Zwiola o mało sie nie poryczałysmy. To niesamowite ze cos na co czekałysmy 3 lata skonczyło sie w jeden wieczór...
plotkara 2005-06-12 14:15:58
skomentuj (13)


Uwaga!!!
Mam do sprzedania 3 i 4.

VolleyballProject - `Bronisz wiary i celów przed burzą świata zdarzeń i uwierz, że masz siłę!` - Onet.pl Blog

- Co nie?! Ja tu żądzę!

- Aleeeee...

- Nie ma żadnego ale! Tańczymy poloneza! Ja z Igłą w pierwszą parę pójdziem, a Bartek z Mają w drugą!

Po chwili w sali rozległ się utwór Wojciecha Kilara. A my chcąc, nie chcą musieliśmy tańczyć.

 

- Właśnie widzę jak Igła sobie poszedł. – prychnął pod nosem Bartek.

- Bo ty myślisz, że to jest takie proste? –.

alicja---75 blog

Właśnie maila, że za najlepszy kwartalny wynik nagrodą będą telefony pozwalające używać komórki jak mikrofalówki.2006-03-03 07:06:25

Scenariusz Andrzeja Szczypiorskiego, muzyka Wojciecha Kilara, główna rola Barbary Wrzesińskiej.
Opętanie - psychologiczny film o związkach i zagubieniu się we własnych pragnieniach. Igranie z uczuciami, które kończy się tragicznie.
Dookoła rzeczywistość lat siedemdziesiątych. Śliczne zwiewne.

misuenio blog

Kłam kochanie":] >> niedziela, 30 marca 2008 22:03:02

i znów powrócił studniówkowy czarrrrrr:)
wznowione próby poloneza sprawiły że powróciły wspomnienia i gorączka styczniowych dni:)
na każdym kroku rozbrzmiewał mi w uszach utwór Wojciecha Kilara:)
i nawet mi już uśmiech wychodził:] (nie wiem czy to zmiana partnera tak na to wpłynęła czy może nauczyłam się opanowywać stres:P)
w każdym razie fajnie było znów spotkać się w gronie polonezowej rodzinki:)
a to wszystko za sprawą.