O czym chcesz poczytać na blogach?

Wody powierzchniowe

park | natura oswojona

W krajach rozwiniętych , szkodzi embrionom , płodowi , dzieciom …..” 

2. Amalgamat jest niebezpieczny dla środowiska (jakby nie można było tego ująć w jednym : ) .

“Między 60 a 90 ton (!) rtęci rocznie uwalniane jest  z gabinetów stomatologicznych , ton , które trują środowisko : wody powierzchniowe , glebę ….”

Zgromadzenie Rady Europy , zwane też “Trzecim Parlamentem Europejskim ” będzie obradowało wkrótce , 30.października 2011 w Nairobi i mam nadzieję , iż podróż tam opłaci się podatnikom chociaż w ten sposób , że zostanie podjęta kolejna , wreszcie niegłupia.

Nie traktować tego jako reklamę ( i tak na nią wygląda : ) ) “Jan” z kartonów – jej działanie obejmuje dość szerokie spektrum “pomocowe “, a przy tym jest całkiem smaczna , “Słotwinkę “, “Wielką Pieniawę ” – polskie , jeszcze zupełnie zdrowe naszym zdaniem wody , jakością nie ustępujące kuracyjnym na całym świecie . Producentów proszę o wybaczenie , jeżeli nadużyłam praw do nazw – nie było to moim zamiarem i w razie sprzeciwu oczywiście je wycofam .

-przegotowaną deszczówkę z terenów nieuprzemysłowionych – przyznam , że dodaje niesamowitej energii

InTeRnEtOwE PoWtÓrZeNiA wIaDoMoŚcI********* - bloog.pl

2.Wytłumaczyć,dlaczego na szelfie panują warunki sprzyjające rozwojowi różnych organizmów morskich?

odp.Na szelfie panują warunki sprzyjające rozwojowi różnych organizmów morskich,ponieważ płytkie wody są prześwietlane promieniami słońca.a szelf(jak sie dowiecie później)jest płytki.Uchodzące do morza rzeki przynoszą duże ilości żyznego mułu,który zawiera wiele substancji odżywczych.

cosik:

Łączą się w jedność.

-Przylegające do lądów części oceanów nazywamy morzami.

-Morze Sargassowe stanowi wyjątek wsród mórz,gdyż nie przylega do żadnego lądu.Zostało wyodrębnione z Oceanu Atlantyckiego,bo w jego wodach powierzchniowych żyją glony morskie zwane sragsami(podobne do morszczynu żyjącego w morzu bałtyckim)

-kontynenty to wielkie obszary pod względem powierzchni otoczone Morzami

 

Czy umiesz???

szyper blog

Z dziesięcioletnim synem:
[syn]: Jestem słoń.
[córka]: Tak? To gdzie masz trombe?!
[syn po chwili]: Mają mi dostarczyć.

szyper 2005-05-28 13:24:07
skomentuj (5)Jeszcze 8 dni
A przedwczoraj byłem z rodziną i znajomymi na Bukowcu.
Woda powierzchniowo całkiem ciepła, więc się trochę przepłynąłem w stronę Krowiej. Więcej wymoczyły się dzieci. Aż dziw, że żadna angina ich nie wzięła tym razem. Nawet czerwone ramiona po obfitym nasmarowaniu balsamem już następnego dnia przestały je piec.
Ciekawe, jaka pogoda będzie w przyszłym tygodniu, bo.

blizniaczki blog

Apel dla klas I i osobno dla klas II wiec musialam nawijac 2 razy to samo. Za drugim razem troche wysiadlo mi gardlo, a za pierwszym cos mi sie pochrzanilo i powiedzialam ze Pomerania jest nad Morzem Srodziemnym ale wsytd :/ ale i tak malo kto sluchal wiec malo kto sie palapal gdy sie poprawilam :) Zreszta kogo interesuje roslinnosc i wody powierzchniowe Euroregionu - mnie interesuje tylko ocenka z geografii ktora dostane za prowadzenie apelu :)

A jakby tego bylo malo zglosilam sie jeszcze to reprezentowania szkoly w czasie licealiady. W przerwach miedzy poszczegolnymi konkurencjami z grupa dziewczyn mialysmy zaprezentowac krotki pokaz aerobiku - milaysmy.