O czym chcesz poczytać na blogach?

Wodór

Blog mlody17walbrzychempty snippet

sylwia95

Wewnętrznym spowodowanym grawitacyjnym kurczeniem się planety. Gruba atmosfera, w której wieją silne wiatry, zawiera gł. wodór, hel i amoniak. Planetę otacza układ szerokich pierścieni złożonych z okruchów materii.

Choć nie ma bezpośrednich informacji o wewnętrznej strukturze Saturna, uważa się, że jego wnętrze jest podobne do wnętrza Jowisza. Składa się z małego skalistego jądra otoczonego głównie przez wodór i hel. Skaliste jądro podobne jest w składzie do Ziemi, ale gęstsze. Jądro otacza grubsza warstwa płynnego metalicznego wodoru, następnie warstwa ciekłego wodoru i helu oraz zewnętrzna, gruba na 1000 km, gazowa atmosfera. W atmosferze obecne są również śladowe ilości różnych substancji lotnych. Masa jądra jest szacowana na 9—22 mas Ziemi.  Saturn ma bardzo gorące wnętrze; temperatura w centrum osiąga 11 700 °C. Promieniuje on w przestrzeń kosmiczną 2,5 raza więcej energii, niż otrzymuje od Słońca. Większość dodatkowej energii jest generowana przez mechanizm Kelvina-Helmholtza (powolne zapadanie grawitacyjne), ale samo to może nie wystarczyć do wyjaśnienia wytwarzania ciepła przez Saturna. Być może dodatkowym źródłem ciepła jest opad kropel helu w głąb planety poprzez lżejszy wodór i rozpraszanie energii poprzez tarcie.

Kriegspiel

Z silników jest reprezentowany trójkątem, w którym znajdują się dwie duże cyferki. Pierwsza (ta bardziej po lewej) oznacza maksymalną ilość punktów ruchu, modyfikowaną przez masę jednostki i kilka innych prostych czynników. Ta druga reprezentuje koszt każdego impulsu – bo ruch w HF polega na zmianie energii orbity. Najprostsze rakiety (odpowiedniki naszych Aresów) wymagają strasznych ilości paliwa, co skutecznie ogranicza ich zasięg.

Wyścig na Marsa

Oczywistym celem pierwszych misji był Mars. Łatwy do pozyskania wodór i zasoby z grupy C (użyteczne do ulepszenia jednego z napędów) i bliskość Ziemi były głównymi atutami. Księżyc – mniej bogaty, a wymagający porównywalnych zmian ciągu był dużo mniej kuszący. Wysłanie na Marsa misji załogowej jest warte dodatkowych kilka PZ – reprezentujących prestiż związany z misjami załogowymi.

Dzięki lepiej rozegranym licytacjom, udało mi się wystartować szybciej. Oprócz silników i łazika do eksploracji, rakieta niosła też ośmioosobową misję załogową. Zgodnie z założeniem, elementy robonauty (łazika) miały posłużyć do założenia.

inutilee.blog

Co złe oddziela mnie atmosfera z kwasu siarkowego - kwasowe deszcze, kwasowe chmury, kwasowe krople i burze. Tak, jestem w nastroju nieprzysiadalnym nawet na zewnątrz.

Nigdy nie jest mi słabo - ciśnienie na Wenus jest 90-krotnie wyższe od ziemskiego.

I w końcu mam w sobie odpowiednio pojemne serce  - o średnicy 6000 km, z półpłynnego żelazoniklu, co by go nikt nie złamał.A jak się złoszczę i gniewam, staję Jowiszem, płonę szesnastoma księżycami (ile to pracy i obowiązków!), boli mnie serce z metalicznego wodoru (przy tak wysokim ciśnieniu i gęstości wodór zachowuje się jak metal), obracam się w gniewie tak szybko (9h55m), że mój ruch wywołuje charakterystyczne układy chmur w mojej atmosferze: staję się pierścieniami.


Czasem się cieszę tak bardzo, że moja masa staje się trzykrotnie większa od masy Słońca. W fazie ciągu głównego świecę równomiernie aż do chwili, gdy wodór we mnie, w wyniku reakcji jądrowych, zmieni się w Hel. Trwa to tylko miliony lat (przy mniejszych planetach od słońca trwa miliardy). W końcu jądro zapada się we mnie w czasie krótszym niż sekunda, wywołując potężną eksplozję, zwaną wybuchem SUPERNOWEJ. Przez.

Po nocy... - bloog.pl

Przed kim się ukrywa? A może w chowanego się bawi? Biorąc pod uwagę jej wiek, wychodzi, iż osoba łazi teraz do 2 kl. gimnazjum. I tu ona mi hej napisała, no to jej odpisałam, bo co miałam zrobić? Jak napisała to trzeba było odpisać. No i tak sobie odpisujemy, a tu ona nagle odpisała, że mam jej z chemii pomóc. Ok. Chemia to zawsze dla mnie bajką była, a nawet baśnią. Tak, więc pogodziłam się z myślą pomocy kuzynce. I ona mi napisała zadanie i prosiła o wytłumaczenie. To jej tłumaczę zawartość procentową. No i tłumaczę, a tu nie dość, że ona nie zna wzorów na Cp to jeszcze wyjeżdża z tekstem, że wodór to O. Szok... może jeszcze ma u Ca i wartościowość Na? No, kurde dziewucha wstydziłaby się takie głupoty głupsze od najgłupszych gadać. Ale sfieszontko uparte nie ma co... Jak się uprła, abym jej to wytłumaczyła to nie było siły, aby ją odwieźć od tej myśli, a ja gadam jak ta gupia do sfieszontka młodziutkiego, że jak ona się wzorów i pierwiastków nie wykuje, to i jej Święty Boże nie pomoże i żadne licho nie wbije jej do łba jak się oblicza zawartość %. No i na sam koniec doczekałam się wreszcie... obraziła się. O matko jaka szkoda... płakać, szlochać, żałobować normalnie będę.
.

I wish you a happy end - bloog.pl

uda się wyciągnąć na dwóję?
mam cichą nadzieje. ta. na tym się kończą moje dobre chęci
ej! ale w końcu liczą się intencje!
jakaś radość mnie dziś złapała. wreszcie jakieś uczucie!
cudownie znowu czuć, jakbym się obudziła z długiego snu
chyba kończę, choć mam wenę
boże, nadal płacze
muszę coś przeczytać
aktywne metale wypierają wodór z kwasu..