O czym chcesz poczytać na blogach?

Wodny raj

Witaj w Zimnej Stronie Świata

Będę mogła pisać notek i wierszy przez 4 dni, ponieważ jadę na wycieczkę z klasą do Kotliny Kłodzkiej (Góry Stołowe). Obiecuję jednak, że na tej wycieczce będę pisać wiersze. Jeżeli uda mi się coś nowego utworzyć, po powrocie z wycieczki umieszczę moją pracę w tym oto dzienniku.
Pozdawiam wszystkich, którzy odwiedzili mój wodny raj.
Bądźcie blogosławieni.Żegnam.

skomentuj (1)
2003-05-22 14:54:39 >> O Boże...

Witajcie po kilkudniowej przerwie. Wczoraj wróciłam z wycieczki klasowej z Gór Stołowych. Było naprawdę super, ale ja jestem chora i nie umię mówić (wydaję z siebie ultradźwięki). Z mówieniem jest.

Opowieści z Plecaka

Pokład z werandą i materacami, a nawet telewizor lcd i dvd… Kto by pomyślał…?

Życie na wodzie

W trakcie naszego rejsu nie byliśmy sami. Dookoła nas płynęło tuzin takich łodzi jak nasza. Wręcz robiło się tłoczno. Nikt nikomu jednak nie zawadzał i leniwie oglądał wodny świat. Rozlewiska miejscami były szerokie i na horyzoncie widoczne były tylko nurkujące ptaki, miejscami z kolei wąskie niczym kanały weneckie porośnięte bujną roślinnością. Na brzegach wypatrzeć można było rozmaite budowle, w tym samotny kościół, który cudem uchronił się przed zalaniem. Najciekawsze jednak w trakcie rejsu jest obserwowanie.

« Dla jednych wypoczynek, dla drugich pożegnanie zmarłych Raj dla kobiet »

fotodroga

Herbatka, po herbatce nic-nierobienie.

Po Aggtelek krąży lodziarz-samochodziarz. Najpierw słychać tu-ti-tu-ti-tu-ti-tuuu, a potem krzyki dzieciaków. Zapewne wołają - lody! mama! lody! kup nam lodyyy!!! No i wychodzi na ulicę mama z dzieciakami i kupuje im te lody. Ja też kupuję sobie jednego.

A potem jadę przez te Węgry, które tu są bardzo podobne do mojej Rumunii - górzyste i piękne.

Ragaly, Zabogy, Felsónyarad ,Sajókaza... Za Vadna skręt na południe, na Eger. Za Banhorvati zbiornik wodny - już marzy mi się kąpiel. Nic z tego - ścisły rezerwat ptactwa.

Dotarło do mnie, że nie mam pompki - została w domu. Uświadomiono mnie także (Janusz Kajakarz), że na Słowacji rowerzystów obowiązuje kask. A więc sklep rowerowy. Kupuję najtańszy kask za 13 euro i dobrą pompkę. Uzbrojony w kask (nie lubię...) ruszam na Poprad. Ruch duży, dość wąsko, na szczęście to tylko dwadzieścia dwa kilometry.

W Huncovcach zaopatruję się w pomidory w przydrożnym warzywniaku.

Za Popradem kilka kilometrów w kierunku na Presov, potem w prawo na Slovensky Raj. Przyglądam się mapie. Droga na Strateną nie wygląda łatwo - będą podjazdy... Przed.

Miejsca, do których warto wracać...

Z XVII i XVIII w. pochodzącym częściowo z pocysterskiego opactwa (ołtarz, dzwon zegarowy, monstrancja, krzyż pasyjny, ołtarz boczny, stalle, kilka obrazów i rzeźb).

* W rynku barokowa figura św. Jana Nepomucena z końca XVIII w.

* Młyn wodny wzniesiony w konstrukcji ryglowej z końca XVIII w.

* Miejscowość posiada czytelne cechy pierwotnego założenia miejskiego, ukształtowanego od połowie XV w. z prostokątnym rynkiem pośrodku, częściowo zabudowane domami z początku XIX w..

.

 

 

Twierdza Ludenndorf

 

    Latem można popływać nad jeziorem Czyste, wybrać się na spływ kajakowy rzeką Obrą, lub po prostu pójść na spacer i pozwiedzać ciekawe miejsca . Okolice Bledzewa to również raj dla wędkarzy i miłośników chodzenia po bunkrach, których jest tu bardzo dużo. Są tu piękne lasy, jeziora i rzeki. To taki „mały raj" na ziemi. Czego więcej potrzeba??? Mam nadzieję, że kiedyś tam zamieszkam na stałe.

Jezioro Czyste

 

Blog Poema07

2007-03-01 Cypr małe państwo ale za to duża wyspa w dodatku bradzo gościnna i egzotyczna. Na czym polega jej egzotyczność?? Ma nieskazitelną i piekną przyrodę,która oczarowuje turystów od szczytu góry Olimp poprzez rozległe równiny aż po wybrzeża.Jest to wyspa niczym raj dal ornitologów.Wiele niezwykłych ptaków można ujrzeć migrujących,mają tu przystanek miedzy Europą i Afryką co stanowi dodatkową atrakcję wyspy.Każdy będąc tam musi zasmakować pomarańczy,winogrona i jabłka "cypryjskiego".Cypr jest jednym z tych krajów w których zimą wciąż świeci słońce a temp. w.Dla Cypryjczyków tak samo jak 1918 r dla Polaków.

Tutaj jest raj dla turystów,którzy uprawiają sport taki jak wędkarstwo,kolarstwo górskie,piesze wtcieczki,szybownictwo,golf,sporty wodne,nurkowanie,żeglarstwo i windsurfing.W mieście Limassol znajduje się wypożyczalnia jachtów oraz desek windsurfingowych,czy nart wodnych.Chcesz spróbować swoich sił w nurkowaniu ? Jeśli tak to jest to doskonałę miejsce ,bo posiada świetne szkoły nurkowania,a pod wodą czekają wspaniałe okazy fauny i flory(ukwiał,jeżowce,różnokolorowe rybki) Słynny wrak promu Zenobia spoczywający nieopodal wybrzeży Laranki,a w okolicach Agia Napa,Paralimi i Protaras znajdują.

nowybukowiec - Onet.pl Blog

Liczba gości
gościliliśmy 6493 osób
komentarze 359 osób


24 maja 2010
Jezioro Zegrzyńskie - stopień wodny w Dębem

Sięga na Narwi do miejscowości Gnojno, ana Bugu do miejscowości Barcice i Ślężany. Połączenie z Warszawą zapewnia jezioru 19 kilometrowy Kanał Żerański.

Jezioro Zegrzyńskie jest nie tylko miejscem wypoczynku, rekreacji,uprawiania żeglarstwa.  Jest także rajem dla wędkarzy, bowiem czyste i płytkie wody Zalewu obfitują w leszcze, karpie,płocie, krąpie, sandacze, szczupaki, okonie i sumy.  Stanowi także ważne miejsce dla zimujących tutaj ptaków kaczowatych i ptaków przelotnych. Najliczniej występujące gatunki to łyska, krzyżówka, gągął, czernica, łabędź niemy i głowienka.