O czym chcesz poczytać na blogach?

Wodnik

Wodniki k. Halicza - bloog.pl

22:00

Zaczynamy od Hetmanki. Hetmanka, góra z której rozciąga się przepiekny widok na całą doline Dniestru i sięga aż po Karpaty, zawdzięcza swą nazwę hetmanowi Stanisławowi Jabłonowskiemu, wielbicielowi Marysieńki Sobieskiej. To on ufundował kościół w pobliskim Mariampolu, to do niego należał cały ogromny klucz majątków z Mariampolem, Łanami i Wodnikami włącznie. Hetmanka stanowiła cel naszych częstych, ale trudnych spacerów, bo stoki jej spadają ostro w dół. Teraz jesteśmy na jej szczycie i nie mogę się nadziwić przepięknemu krajobrazowi, jaki się przede mną roztacza.
"Nad Hetmanką błękity
Obraz w sercu wyryty"
jak pisała w niezbyt może literacko udanym, ale tchnącym prawdziwym sentymentem, siostra mojej matki, wspominając w klasztorze rodzinne strony. Migocą się w slońcu pętle Dniestru, niebieszczą sie w dali Karpaty, a w dole pod nami wśród drzew i pól ścielą się Wodniki.
Mój brat chce koniecznie zobaczyć w.

Astrogeneza

W mniejszym stopniu niż u Bliźniąt występuje u niej gen samotności. Wagi boją się być same, więc od dziecka czarują i uwodzą. Także i w tym wypadku niebagatelne znaczenie ma obsada pozostałych żywiołów. Silny żywioł ziemi skłania Wagi do trochę manipulatorskiego traktowania partnerów, ale przy okazji gwarantuje sukces. Bardzo wskazany jest akcent padający na żywioł wody, jeśli Waga chce stworzyć trwały i atrakcyjny dla obu stron związek. Żywioł ognia sprzyja karierze artystycznej, trochę w mniejszym stopniu – zawodowej.

Najbardziej samotny ze wszystkich znaków jest Wodnik. Silna obsada żywiołu powietrza w horoskopie, przy braku lub deficycie u pozostałych żywiołów sprawia, że Wodnik wyobcowuje się z otoczenia. Jakość stała znaku Wodnika to cecha, która oznacza trwały proces lub proces, który trudno jest zmodyfikować lub przerwać. Synteza Bliźniąt i Wagi – treści, jakie są charakterystyczne dla tych znaków sprawia, że Wodnik rozumie zarówno naturę i celowość gromadzenia informacji (Bliźnięta), jak i zasady jej transmisji i wykorzystania w społeczeństwie (Waga).

Wodnik żyje w urojonym lub wyidealizowanym świecie własnych idei będących pochodną informacji.

..:::AlWaYs Be ToGeThEr... ==> BlOgUś MeGi:::.

Lepszy od minionego, niech wypełni on wszystkich szczęściem, da dużo zdrowia, obsypuje pomyślnościami, oraz niech spełnia wszystkie marzenia, a stary rok 2008 odejdzie już niedługo w zapomnienie…

 
A teraz kilka horoskopów, znalezionych przez przypadek w Internecie. Jak dobrze przeczytacie między wierszami, okaże się, że część z nich już powoli się spełnia, przynajmniej dla mnie, co daje mi dużo radości z początkiem tego roku…

HOROSKOP NOWOROCZNY – Wodnik
Wodnik to dusza artystyczna, pełna fantazji. Stara się zwrócić na siebie uwagę, albo jest skryty i cichy. Bywa też egoistyczny, gdy zdominuje go związany z tym znakiem Uran. Wrodzona skłonność do refleksji pozwala jednak Wodnikom panować nad tym wszystkim i przemienić w samo dobro. Tak złożona osobowość wynika z tego, że Wodnik znajduje się pod wpływem aż trzech znaków horoskopu egipskiego: Thota, Amona i Hathor.
Miłość to uczucie szczególnie ważne dla Wodnika. Potrafi go uskrzydlić.

karcia89.blog

Ale dylemat jest , ale zna go tylko Kubuś i ja.
A teraz cos o moim znaku zodjku czyli WODNIKU :D:D
Wodnik 20.I - 18.II


Entuzjazm i wiara w nowe idee to atuty urodzonych pod Znakiem Wodnika. Znakowi Wodnika patronuje planeta Uran - symbol nowoczesności i technologii.

Wolność i niezależność to dewiza Wodników. Mają wielkie marzenia i dalekosiężne plany. Nie jest łatwo zrozumieć Wodnika i nadążyć za jego pomysłami

Wodniki muszą uważać, aby ich przedsięwzięcia nie okazały się zamkami na piasku i miały również materialne podstawy! W kłopotach pomogą Wodnikom przyjaciele.

Przedstawiciele tego Znaku, choć są uznawani za indywidualistów i rewolucjonistów, chętnie pracują i znajdują oparcie w przyjaciołach. Jeśli znajdą swoje miejsce w społeczności, gotowi są służyć i pomagać innym - nawet kosztem własnych interesów.

Wodniki nie patrzą na wykształcenie czy pochodzenie - cenią ludzi za to, kim są i jacy są. Nie mają uprzedzeń, chętnie poznają inne systemy i religie. W głębi duszy są przekonane o równości wszystkich ludzi.

Wierzą w sprawiedliwość i triumf dobra. Wiara ta pozwala im przetrwać trudne chwile. Wzruszają.