O czym chcesz poczytać na blogach?

Wódka

tanczaca-z-diablami's blog

To!

Zawsze przeciez mozna cos w tym czasie zrobic. Zawsze to mozna uslyszec po dwudziestym okrazeniu, kim to sie jest i co sie czuje. Zawsze to czlowiek potem troche madrzejszy. Tylko moze zagubiony troche sie czuje, jak takimi madrosciami w ciagu paru tygodni oswiecony zostanie kilka razy. A kazda z tych madrosci inna!

...a wszystkie sprzeczne ze soba.

Ciagle jednak pozostaje kilka rozwiazan.Podoksztalcac sie na przyklad, ksiazki poczytac ("Medaliony" Nalkowskiej, czemu by nie?), wiersz nowy ukochany znalezc...:

"Wiersz o dziesięciu kieliszkach"

Najlepsza wódka to zła wódka,
mocna wódka i gorzka,
pod serca na przykła[d] lub gęsie udka
albo, powiedzmy, pierożka.
Pierwszy kieliszek - drugi kieliszek,
gorzko ci w gębie: Uaa -
chętnie, panowie, wam towarzyszę,
dobra jest wódka zła...
Trzeci kieliszek - czwarty kieliszek,
świat już dla ciebie za wąski,
rozmach - cholera - głośno - cholera -
zabrać te wszystkie zakąski -
Stuknąć koleżkę widelcem w żebra,
humor, cholera, się ma -
igra żyrandol na sztućcach ze srebra,
dobra jest wódka zła...
Od razu wykład o geografii,

CZARNA blog

Ujawnia³ jedynie zawarto¶æ siarki. Jednak te sk±pe informacje nie pozwoli³y na odtworzenie podobnego napoju nigdzie na ¶wiecie. Do dzi¶ nie wyja¶niony jest fenomen popularno¶ci tego owocowego napoju. Niektóre ze skutków ubocznych picia „siary” to: dziwne zmiany dermatologiczne na twarzy, sinienie i utrzymuj±ca siê niewyra¼na mowa.

Wino Okêcie - najbardziej rasowe z polskich win. Spe³nia³o wszelkie postulaty konsumentów. By³o tanie, ogólno dostêpne i dobrze trzepa³o. Wywarzona zawarto¶æ siarki i przyjemny "bukiet" gnij±cych jab³ek. Konfekcjonowane w estetycznych butelkach 0.75l.

Wódka Czysta – (z czerwona kartk±) najtañsza wódka, w smuk³ych butelkach, charakterystycznie kapslowana p³askim aluminiowym kapselkiem. Prostota formy, na etykiecie po prostu napis WÓDKA CZYSTA. Napis wkomponowany by³ w kontur kieliszka. Ta chytra dydaktyczna sztuczka mia³a zapewne na celu przekonanie konsumentów do porzucenia „musztardówek” na rzecz bardziej eleganckich kieliszków.

Wódka Sto³owa – obok „czystej”, podstawowa wódka codziennego u¿ytku. Etykieta z czerwonym owalem symbolizuj±cym stó³, wewn±trz wpisana nazwa wódki. Wódkê.

Nie ma nikt takiej wiary w ludzi, w cały ten świat... Bo któż to wszystko mieć by chciał? - Onet.pl Blog

Nadwyrężać swojego wspomnianego wcześniej umysłu wielkości fistaszka, a ja się ucieszę, bo będę w tym wszystkim naprawdę szalenie szczęśliwym frajerem, który załatwi sobie prywatne spotkanko z genialnym, niesamowitym, nieziemskim reżyserem pod pozorem specjalnego wywiadu dla gdańskiej budowlanki. Jolka także będzie szczęśliwa, bo jej nie przydzielę żadnego zadania, żeby nic nie namieszała przypadkiem i nie spieprzyła, co byłoby dla niej bardzo prawdopodobne. Podsumowując, dzięki mojemu genialnemu planowi na świecie zapanuje ogólne szczęście i ogólna radość, a drzewa zaczną rodzić czekoladowe jabłka. Wódka na sekretarza!

… Yy… Albo nie. Ja to będę statki budować, a polityka śmierdzi. Tak właśnie. Jedzie starą rybą. A statki nie. Chociaż Marcin mówi, że statki jadą całą bandą starych ryb, bo przecież ze statków często się takie bandyckie ryby łowi, ale co taki Marcin może wiedzieć. Marcin wie tylko, że jest podłą męską świnią i że mu z tym dobrze. I wie, jak rozwalić w drobny pył wszystkie zadania.

g4rr3t.blog

Imprezy huczne, obfite w żarcie i gości, a czasami przyjemne. Pod warunkiem, że jesteśmy fanami prostackich zabach animowanych przez orkiestrę czy didżeja oraz nie pełnimy roli taksówkarza dla zachlanego towarzystwa. Gęby czerwone od spirytualiów oraz brzuchy wypchane schabowymi dają dowód na determinację, z jaką zaproszeni próbują zrekompensować sobie darowaną młodym kopertę. Żrą i chleją na umór. Przecież musi się zwrócić lub przynajmniej zbilansować.

Pan młody wnosi żonę przez próg zasmrodzonej potem sali. Wódka dla młodych. Rzut kieliszkami o podłogę. Pierwszy taniec młodej pary z kretyńskim choreo, które jest oczywiście absolutnym zaskoczeniem dla zebranych, wyjąwszy wszystkich gości, orkiestrę i obsługę. Wódka. Piją wszyscy. Z wyjątkiem kierowców, obsługi, 5-latków, oraz wodzireja – ten akurat ma gębę zajętą odśpiewywanym „Sto lat!”, lufkę walnie później. Na salę wjeżdża rosół, potem kotlety i znów wódka. Panowie proszą panie do „Białego misia” czy czegoś podobnego. „A teraz idziemy na jednego! A teraz idziemy wódkę pić!” – rży wokal wąsacza z.

Winiarka

   Dodaj komentarz do wpisu „Słońce Antypodów”
 • wtorek, 16 sierpnia 2011
  • Wódka z oliwkami

   Jak się ma prawdziwą przyjaciółkę, to się z nią robi różne dziwne rzeczy...

   Kiedyś, w czasach dawnych, gdy jeszcze mogłam sobie wypić alkohol w kolorze przezroczystym, po wypłacie, spotykałyśmy się z przyjaciółką na piciu. Gadało się o sprawach, o których nie dało rady w ciągu miesiąca pogadać, a zawsze coś się przecież wydarzyło godnego omówienia przy wódce.

   Łaziłyśmy do ulubionych pubów, a co dwa miesiące lądowałyśmy w wielkiej starej kuchni mojej przyjaciółki, z flaszką wódy, wielkim słoikiem oliwek i patykami do szaszłyków.

   Płyn lądował w kieliszkach, a potem w żołądkach, zagryzany oliwkami. Oliwkę należało wypatrzyć w.