O czym chcesz poczytać na blogach?

Wniosek o paszport

Blog Filipinki

A potem to już tak jak w szkole, a może tak jak w wojsku, ale nie mogę porównać, bo żołnierzem nigdy nie byłam.
Żółta linia, pan wykrzykuje do tłumu, że ma się ustawić, że ma czekać, że po jednej osobie do niego.
Zagląda w papiery, tłumaczy jasno, że zaznacza pola wniosku, które trzeba będzie uzupełnić, bo to konieczne. Wypełniam to czego, z różnych przyczyn, nie zaznaczyłam wcześniej. Pan sprawdza.
Oczywiście, że tak nie odpowiadam, choć po trosze tak jest.
Pani wykonuje swoje obowiązki, skanuje czytnikiem taką czarną plamę wygenerowana przez mój domowy komuter i czary mary cały papierowy wniosek ukazuje się w formie elektronicznej na jej kompie. AMERYKA bracie!:-)
Ta sama pani co potrafi czarować, daje mi numerek i każe wyjść, ustawić się tym razem za czerwoną linią.
Przychodzi po nas.A tutaj jest nasz szwagier tylko z innego małżeństwa.
Omamoooo, myślę sobie, ileż to tak konsul się nasłucha. A ileż musi znać różnorakich polskich wyrażeń dotyczących rodziny.
Jedni odchodzą z paszportem innym paszport zostaje odebrany.
Moja kolej. Stresuje się okrutnie.
Mam stos dokumentów potwierdzających kim jestem, co robię i dlaczego nie powinni się obawiać mojego przyjazdu do ich kraju. A.

transasia blog

2009-03-12 15:26:59
Ela Paszek
Wykształcenie: wielbicielka siedzenia w akademickich ławach, przez wiele lat tzw. wieczny student, oprócz ukończonego kulturoznawstwa: arabistyka, historia sztuki, a nawet 3 dni na kierunku filozofia:)

Zawody wykonywane:.

Polsce robimy tylko 3 wizy - syryjska, iranska i pakistanska :) Reszte na granicach danych krajow lub w kraju poprzedzajacym do danego kraju, np. wize chinska w Islamabadzie, mongolska w Pekinie itp.
Wypelnilismy juz 3 wnioski wizowe o ktorych mowa powyzej - pakistanski najbardziej zakrecony i niejasny.... Kilka rubryk zostalo do skonsultowania z ambasada.
W poniedzialek nasze dokumenty (wnioski, xero paszportu i foto) zostaly zlozone w ambasadzie Iranu. Teraz te dokumenty wyslane zostana do jakiegos urzedu w Teheranie i ktos tam zadecyduje czy mozemy dostac wize iranska. Zazwyczaj przychodza z Teheranu pozytywne zgody.

Blog Filipinki

5 dni do wyjazdu. Czas zleciał nieubłaganie. Nie bardzo chce mi się wracać. Jeszcze trochę bym sobie poleniuchowała. Nie musiałam sprzątać, gotować, być odpowiedzialna za innych ludzi, wstawać o 6stej. Lenistwo urlopowe, ale w pewnych chwilach intensywne czy wręcz stresujące.
1. Przygoda z tatusiem, o której już tu pisałam.
2. Remont w sądzie skutkiem.Ta Misiowa piosenka, ale i tak często ją sobie nucę :-)
W unijnej Europie trzeba by było wyrywać również, kartki ze starego dowodu, lub pociąć ten nowy.

Wczoraj odebrałam nowy czerwony paszport. Stary, według procedur, został przedziurkowany. Na pamiątkę sobie zostawiam, bo mam w nim dwie ładne wizy na pobyt w Austrii.

A w biurze paszportowym spotkałam Marka.
Zaledwie minuta.
On wszedł do innego pokoju składać wniosek o paszport, ja do innego po odbiór.
A potem już nie było dane nam kontynuować rozmowy. Szkoda :(
Marek menadżer z Pizza Hut - facet, w którym byłam zakochana do granic szaleństwa.
Ileż.

Bo tak.

." "A co z marnowaniem mojej nocy?!" "Wyśpisz się kiedyśtam, a najbardziej po śmierci." "No nie wiem, biorąc pod uwagę moje plany zmartwychwastania, będę miała tylko trzy dni na odespanie wszystkich Twoich nie-zmarnowanych dni".
Lubię go :).

W Wielką Sobotę człowiek pragnie mieć 10 rąk i 5 mózgów. Tzn człowiek taki, jak ja. Albo inaczej. zimne jest to miasto szóstego kwietnia tego roku.
Kolejki do złożenia wniosku o paszport są długie i złe.
Zdjęcia do paszportu są szpetne i równie złe.

oksymoron blog

Strzelam focha.. tylko w duchu.. na zewnątrz słodki uśmiech nadal gości na moim anielskim licu.. służbowe przedłużone podwójne espresso.. podziwiam jego pracoholizm.. pasję.. profesjonalizm.. uśmiechami wzajemnie odprowadzamy się do swoich samochodów.. pieprzyć profesjonalizm.. ja chcę do mamusi.. w sensie na randkę.. no to.. wracam do.. mamusi.. w sensie do.. mamusi.. no.. moja.. dupa opalona

oksymoron.z rozdziału.. żeńskie męskie.. pozytyw rzeczywistości. . . .

- chyba trochę w czasie przesunie nasze spotkanie..
- co znów wymyśliłaś?
- jakby ci to powiedzieć.. mam nieaktualny paszport..
- nieźle to wykombinowałaś lalka
- ale naprawdę..
- już nic do mnie nie mów kobieto.. marsz do biura paszportowego..
- już byłam.. 33 dni czas oczekiwania.. może jednak ty.Wracając do tematu przepisu.. tak, ten przepis dotyczący braku ozdób w lewym uchu, ktoś wymyślił na złość mnie, bezdyskusyjnie.. z prawym bym nie miała aż takich problemów, a ten przedmiotowy.. groził zmianą we wniosku o paszport ze znaków szczególnych brak na brak lewego ucha.. rewelacja.. idę robić znów okłady.. jeszcze nigdy w tak krótkim czasie aż tyle par obco empatycznych dłoni nie maltretowało mi ucha.. pełna.

pijani-zyciem blog

Juz od dawno od momentu kiedy kame poznalem ....


""W miłości pragniesz, by ci wierzono; w przyjaźni, by cię rozumiano."
Marcel Acharda ja mam o tyle szczescie ze moje kochanie wierzy mi i rozumie a ja sie jej odplacam tym samym :)
bo na poczatku postanowilismy ze mowiac sobie "kocham cie" zostaniemy przyjaciolmi nadal...przyjaciolmi i zakochanymi..
Mi urząd w którym nie było kolejki i pani od razu dala mi papierki do wyrobienia dowodu...tzn ja myślałam że do dowodu mi dała--teraz na moim stoliku leżą śliczniusie nowiusie dwie kopie wniosku o paszport...-YCH!!!!-no i musze jeszcze raz...BUUU...Ciekawe jak te zdjęcia u fotografa wyjdą do dowodu bo na tych do świadectwa maturalnego wyglądam jak prostytutka...Ech...

A najlepsze w.Smutni czy poważni...a jednak doszłam dziś do wniosku że nie jestem już dzieckiem i nie moge nim być bo na świecie panują pewne reguły do których nawet zbuntowane Kamy muszą się dostosować...........patrze na wniosek o dowód...wywoluje on wemnie nerwowy śmiech...Pelnoletność- śmieszne- nie ma nic wspólnego z doroslością... Kiedyś byłam dzieckiem które bawiąc sie w świecie dorosłych musiało nauczyć się ich zasad.