O czym chcesz poczytać na blogach?

Władcy umysłów

ani.blog

2003-02-07 01:26:54


Jak wszystkim ogólnie wiadomo, dramat "Romeo i Julia" opowiada o miłości prawdziwej i wielkiej. Zostało to zapewne ustalone przez całe grono wybitnych profesorów i zatwierdzone przez ministra oświaty i edukacji, jako dzieło nadające się do kształtowania umysłów "przyszłych ludzi".

Ja jednak się nudzę i będę się nie zgadzać. Książkę czytałam tylko raz i stosunkowo dawno, więc co wrażliwszych proszę o opuszczenie bloga.

Nie wydaje mi się, żeby ta "miłość" miała przetrawać dłużej niż rok. Bo jak długo Romeo.

Niż teraz, nie byłyby czymś nudnym lub męczącym. Nie byłoby bezrobocia ani problemów z pieniędzmi (o ile w ogóle byłyby pieniądze). Wszyscy ludzie mieliby wysokie IQ, jednak niższe od mojego. No, i nie mieliby w pełni wolnej woli, bo z tego same nieszczęscia wynikają (zwłaszcza dla Pana i Władcy, czyli dla mnie). Ale nie wiedzieliby, że nie są w pełni wolni, nie czuliby się ograniczeni. Po prostu mieliby jakby ograniczaną liczbę opcji do wyboru. Nie byłoby opcji: "Obraź", "Pobij", "Zabij", "Okłam", oraz wielu innych... Muszę się jeszcze zastanowić, czy ludzie będą umierać, ale.

Zapiski antropologa. - Onet.pl Blog

Chce, aby po jego śmierci to, co z takim trudem budował, nie obróciło się w perzynę, dlatego zamyślam Chrześcijaństwem objąc terytorium całego Cesarstwa. Nie zrobię tego siłą bo podniósłby się bunt, lecz powoli - będzie to proces zachodzący przez pokolenia tak, by nowa religia weszła  do umysłów i serc, by matka uczyła córkę a ojciec syna, by nic nie było w stanie zmusic do zmiany wiary. Zastanawiasz się pewnie; dlaczego Chrześcijaństwo?, zaraz powiem - tu wyciągnął kartkę i zaczął czytac; nadstawianie drugiego policzka, "prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niźli."błogosławieni jesteście, gdy wam urągają" - tak naucza ta sekta, toż to wspaniałe! Czy jesteś w stanie pojąc, jak dobrze byłoby rządzic ludem, który wierzy w to bez zastrzeżeń ?! W ich pismach znalazłem też, że co cesarskie, cesarzowi należne - uczciwi, całkowicie powolni swemu władcy, nie buntujący się poddani - oto to, czego trzeba Rzymowi! Czy dostrzegasz to, co widzę ja; mozliwośc posiadania władzy nad pospólstwem, które swoje podłe polożenie, będzie postrzegac jako powód do wiecznej chwały, zaś tych, którzy będą w bogactwie i dostatku, obdrzą miłością wbrew.

All about

Wciąż płynie jaśniejąc by w końcu w mrok zanurkować. Nie odpoczywa a dąży by rozjaśnić światy inne niż ten. Oni tego nie doceniają. Widzą je kiedy uwiera ich ciało w dni gorące. Tęsknią w ciemności, gdy nawet bóg pomóc nie może, bo rozpoznać owieczkę po ciemku nie sposób. Dawni władcy cenili je sobie. Niektórych zaś pycha skłoniła do podawania się za jego ludzkie wcielenie. Oni odeszli – ono zostało.

Siedziałem dokładnie dwadzieścia trzy minuty, gdy przybiegła lub przyjechała grupka.

Mi winszować z motłochem za pan brat. Inni zastanawiają się publicznie i na głos cały, czy to nie herezja? Należy sprawę zbadać i skazać winnego! Wtem ma dusza spostrzega pomyłkę i opuszcza me ciało bez życia. Tłum wychodzi z siebie i ponownie staje się zbiorowiskiem indywidualnych ciał i umysłów - połączonych ze sobą jedynie przez sieć telefonii komórkowej.

12:28, j.sparrow
Link Dodaj komentarz »

Cywilizacja i problemy globalne - Onet.pl Blog

Był i praktykowany już w czasach starożytnej Grecji, gdzie skrytobójcze uśmiercenie tyrana uznawano za czyn godny najwyższej chwały. Tym, co odróżniało ówczesne zamachy terrorystyczne od tych, które obserwujemy obecnie był cel ataku - aż do połowy XX w. ofiarami terrorystów padali głównie władcy i przywódcy, nie zaś niewinni cywile. Nie był to jednak, wbrew pozorom, proceder rzadki, choć dziś już trudno jest odtworzyć wszystkie wydarzenia, które nosiłyby znamiona aktów terroryzmu. Warto jednak przypomnieć, że również zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie w.


Być może więc wcale nie żyjemy w "epoce terroru", ale sami ją sobie stwarzamy, definiując i opisując coś, co w gruncie rzeczy nie istnieje, jest wytworem naszych umysłów. Jeżeli by przyjąć za konstruktywistami, że obiektywna rzeczywistość nie istnieje, a świat pojęć, w którym żyjemy nie jest odzwierciedleniem tej rzeczywistości, ale konstrukcją stworzoną przez ludzi, należałoby się zastanowić, czy nasze obecne wyobrażenia o czasach, w których.

Zapiski na marginesie - bloog.pl

Samodzielnie założyła, doprowadzając do oddzielenia go od klasztoru męskiego. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu zyskała uznanie w czasach zdominowanych przez mężczyzn. Pisała traktaty naukowe i mistyczne, zabierała głos w aktualnych sprawach nurtujących epokę, jej rady zasięgali świeccy władcy i papieże, nie wahała się wypowiadać na tematy teologiczne, historyczne i społeczne. Odznaczała się nieprzeciętnym talentem krasomówczym, dzięki któremu zasłynęła jako kaznodziejka, zyskując zgodę papieża na głoszenie kazań dla osób świeckich i duchownych. Jej.

Biografia jest tak dokładnie udokumentowana, można ją uznać za pierwszą artystkę, której rozpoznawalny i indywidualny styl pozwolił na przełamanie średniowiecznego obyczaju anonimowości w sztuce. Skomponowała  ok. 80 utworów. Należała do najświetniejszych umysłów swojej epoki. 

       W klasztorze w Eibingen nad Renem (po historycznym Bingen pozostały już tylko ruiny) benedyktynki nadal uprawiają zioła według receptur swojej wielkiej.