O czym chcesz poczytać na blogach?

Witamina c

Cudowne Kuracje - Onet.pl Blog

Zdrowe życie
 * i odpowiada ci moje życiowe motto, że nikt nie zatroszczy się                    o ciebie lepiej niż ty sama
zapisz się na newsletter Klubu WYSPY ZDROWIA
wystarczy na adres e-mail  klub@wyspyzdrowia.pl złożyć swoją deklarację
Co tydzień otrzymasz porcję praktycznej wiedzy i dostęp do wielu ciekawych kursów i konkursów.

                                   Zapraszam serdecznie  Bożena Kubera
bpkbozena (02:40)
nie ma jeszcze komentarzy

18 listopada 2009
NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWA WITAMINA C !!!

ACEROLA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI


Witamina C to prawdziwy spryciarz, który należy do substancji organizujących nasze zdrowie!

Życie ludzkie nie jest możliwe bez witaminy C. .

Zdrowa Kobieta

Koloru paznokcia ze zdrowej różowej płytki na błękitnawą, może wskazywać na astmę lub odmę płucną.

Przyczyny zaburzeń:

Wzrost i wygląd paznokci zależą od odżywiania. Jeśli organizmowi brakuje witamin z grupy B, na płytce paznokciowej tworzą się bruzdy, natomiast brak wapnia może powodować wysuszenie oraz łamliwość paznokci. Niedobory witaminy C lub kwasu foliowego mogą być jedną z przyczyn zanokcicy, czyli zapalenia wału paznokciowego, znajdującego się u ich nasady. Kiedy ilość tlenu we krwi jest zbyt mała, kolor paznokci zmienia się (np. w astmie). Białe plamki na paznokciach mogą być wywołane brakiem cynku. Działanie chemikaliów może wysuszać płytkę paznokciową, przez co staje się słaba i podatna.

Płytkę paznokciową. Grzyby rozwijają siew butach i skarpetach spoconej stopy i mogą zaatakować najmniejszą szczelinę paznokcia.

Jakie preparaty mogą pomóc?

Wiele preparatów wzmacnia płytkę paznokciową. Trzeba cierpliwie pro¬wadzić kurację przez 8 tygodni, zanim zaobserwujemy jej skutki. Witaminy z grupy B, przede wszystkim biotyna, współdziałają z witaminami C i E w budowaniu keratyny i innych białek potrzebnych do wzmocnienia paznokci. Do budowania paznokcia, podobnie jak do tworzenia szkieletu kości, jest potrzebny wapń i wiele innych pierwiastków, które znaleźć można w zestawach witamin i minerałów budujących kości Oleje rybne (lub olej lniany) oraz olej z wiesiołka dwuletniego zawierają dużo niezbędnych.

Zdrowy styl życia - bloog.pl

  wszystkie
 • | Ciekawostki
 • | Działka
 • | O zdrowiu
 • | Profilaktyka
 • | Przepisy WEGAŃSKIE
 • | Witaminy i minerały
 • | Środowisko

Witamina D

wtorek, 20 lipca 2010 11:05
       Słoneczna witamina D

od ilości promieniowania zależy jak długo możemy bezpiecznie  przebywać na słońcu .Każdy ma indywidualną wrażliwość skóry na działanie słońca . Im jaśniejsza skóra tym krócej możemy z niego  korzystać i  potrzebujemy wyższego filtra ochronnego .

Każdy typ skóry powinien być chroniony inaczej i wymaga innego zabezpieczenia

skóry przed słońcem .

       By uniknąć oparzeń i wrócić z wakacji z piękną opalenizną ,

        należy  pamiętajmy  o podstawowych zasadach :

szczury, szczurki, szczuraski :) - bloog.pl


- ogorki - tylko surowe
- pomidory - bez zielonych czesci, zawieraja likopen
- buraczki
- brokuly
- kalafior
- marchew - zawiera odzywcze cukry-weglowodany, (m.in. sacharoze i glukoze), bialko, liczne karoteny (prowitamina A), olejek lotny, witaminy B1, B2, B6, C, E, H, K, PP oraz wapn, zelazo, miedz i fosfor, a takze pektyny
- seler
- kalarepe
- kukurydze
- brukselke
- cukinie i dynie
- arbuzy - ma likopen, czyli substancje wspomagajaca.Podawac w dużej ilości czosnku ani cebuli - powodują rozpad czerwonych krwinek, co może doprowadzić np. do anemii!
Owoce sa glownie zrodlem witaminy C, warzywa natomiast witamin z grupy B. Warzywa najlepiej podawac na surowo, bo gotowane traca czesc witamin. Bogatym zrodlem witaminy A sa rosliny korzeniowe (np. buraczki) ktore zaleca sie podawac po ugotowaniu. Groch i fasola dostarczaja bialko, witaminy z grupy B i sporo kalorii, natomiast soja jest doskonalym zrodlem bialka i energii.  Polecane.

Klub Wellness - Twoja Figura

Podstawowym źródłem tłuszczu jest lecytyna sojowa i olej kanolowy, zawierające jedno- i wielo- nienasycone kwasy tłuszczowe, usprawniające działanie układu nerwowego i układu krążenia

 • Podstawowym źródłem węglowodanów jest fruktoza – cukier prosty, charakteryzujący się wyjątkowo niskim indeksem glikemicznym, nie powodując dużych skoków stężenia glukozy we krwi, a tym samym insuliny w osoczu krwi
 • Zawiera białko sojowe - pełne wartości odżywczych, zawierające osiem podstawowych aminokwasów,.Obecnie prawie co druga osoba w wieku powyżej 70 lat choruje na chorobę Alzheimera. Weterynarze i rolnicy już 50 lat temu wiedzieli jak chronić przed nią zwierzęta. Wystarczy podać witaminę E, by przeciwdziałać chorobie.

  W sierpniu 1992 roku uniwersytet w San Diego opublikował artykuł, w którym podkreśla między innymi, że witamina E zmniejsza zaniki pamięci.
  KAMIENIE NERKOWE

  Lekarze przyjmujący pacjentów z kamieniami nerkowymi w pierwszej kolejności zalecają ograniczenie.