O czym chcesz poczytać na blogach?

Witamina b

Tylko o świnkach morskich - Onet.pl Blog

Gwizdanie, kwiczenie.
Pojawia się, gdy świnka usłyszy odgłos zapowiadający posiłek, np. trzaśnięcie drzwiami, skrzypienie schodów, otworzenie lodówki, reklamówkę itp. Oznacza również głód.

Szczękanie zębami.
Irytacja, zdenerwowanie, niezadowolenie. Można je usłyszeć podczas walki dwóch samców lub złego humorku.

Głośny, przeraźliwy pisk.
Oznacza ból! Jeśli świnka jest na rękach trzeba zmienić sposób trzymania. Jeśli to nie pomoże.Tego skurczu jest odczuwany przez zwierzątko ból. Świnka kładzie się wtedy na boku i szeroko rozstawia kończyny. Wówczas może jedynie pomóc "uderzeniowa" dawka witaminy C, najlepiej w postaci rozpuszczonej (dostępny w aptekach kwas askorbinowy) lub sproszkowanej. Wystarczy ilość lekarstwa mieszcząca się na końcu noża podawana raz dziennie.
Warto wiedzieć, że witamina C jest jedyną witaminą, której przedawkowanie raczej się nie zdarza. Zbyt duża ilość każdej innej
witaminy może spowodować poważne komplikacje. Niedobór innych witamin, objawiający się na przykład wypadaniem sierści lub wysypką, likwiduje codzienne podawanie preparatów wielowitaminowych. Poza tym, oczywiście powinno być usunięte źródło.

dbam o zdrowie, odchudzanie - Onet.pl Blog

Może przebiegać wyłącznie w środowisku wody – jeśli jest jej za mało, tempo metabolizmu i produkcja energii gwałtownie się obniża. Musisz pamiętać o tym, że bardzo łatwo jest pomylić pragnienie z głodem. Pijąc wodę, rzadziej sięgniesz po ciastko. Picie 2 l wody dziennie sprzyja odchudzaniu, ale ten zwyczaj nie powinien cię zwalniać z wybierania pokarmów bogatych w wodę: warzyw, owoców. Badania opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition pokazują, że kobiety otyłe w wieku od 20 do 60 lat, które zwiększyły spożycie warzyw i owoców, zjadały mniej kalorii, były szybciej syte po posiłkach, a także traciły więcej na wadze od tych, które wyłącznie piły dużo wody.

Zamień izotoniki na mleko

Kalorii. Osoby, które jedzą na śniadanie jajka spożywają ogółem w ciągu dnia mniej kalorii, gdyż mają mniejsze łaknienie.

 

3) Mleko - Niskotłuszczowe produkty mleczne, takie jak mleko, zawierają duże ilości wapnia, który odgrywa ważną rolę przy odchudzaniu. Ponadto witamina D zawarta w mleku wspomaga wchłanianie wapnia przez organizm oraz przyspiesza metabolizm.

 

4) Szparagi - Szparagi pozwalają zachować odpowiednią gospodarkę wodną organizmu. Jako naturalny środek moczopędny umożliwiają pozbycie się nadmiaru płynów, nagromadzonych np. po spożyciu.

Blog UrodaIZdrowie

Miękkość. Łagodzi napięcia, stres, a aromat poprawia samopoczucie. Szybko przywraca energię komórkom, nadaje świeży i zdrowy wygląd. Poleca się go szczególnie do skóry zmęczonej, zestresowanej.

Koją, łagodzą, nawilżają
Różane kosmetyki wspaniale działają na twoją cerę. Zawarta w nich witamina C, której naturalnym źródłem jest ekstrakt z dzikiej róży, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dzika róża zawiera też dużo kwasów tłuszczowych regenerujących komórki. Dlatego wykorzystuje się je w tonikach, płynach do demakijażu, serum i kremach, szczególnie do cery delikatnej, wrażliwej.Ruch reguluje przemianę materii w każdej, nawet najmniejszej komórce ciała i odmładza.
Kremy są najlepszym uzupełnieniem sportu. Wybieraj więc kosmetyki z aktywnymi ekstraktami roślinnymi lub kofeiną, które przyspieszają mikrokrążenie i redukują cellulit. Substancje te oddziałują na głębsze warstwy skóry. Efekt będzie widoczny po 12 tygodniach.


Zabiegi w domu.

Regularnie wcieraj i oczyszczaj
Najważniejsza jest regularność. Codziennie rano wcieraj kosmetyk okrężnymi ruchami. Dzięki temu poprawisz napięcie skóry. Oprócz tego 1-2-razy w tygodniu ścieraj naskórek.

kulturystyka24 - kulturystyka dla każdego

Kategorie: Wszystkie | Ciekawostki kulturystyczne | Diety, zdrowie i porady | Strony kulturystyczne | Trening kulturystyczny | Zdjęcia kulturystyczne
RSS
niedziela, 10 sierpnia 2008
WITAMINA B1
Synonimy: tiamina, czynnik przeciw beri beri, czynnik antyneurotyczny, aneuryna.

JAK ODKRYTO WITAMINĘ B1


Poczštkowo, w latach dwudziestych, nazwš witamina B1 okre?lano bliżej nieznany zwišzek, którego brak w pożywieniu powoduje występowanie choroby beri beri tzw. zapalenia wielonerwowego u ptactwa. Dowiedziono pó?niej, że analizowane wyciagi zawierały aż trzy witaminy: B1, B2, PP.