Przejdź do wyników poniżej

Wisła

Wiselka95 - Onet.pl Blog

Poza boisko, w związku z tym mecz obfitował w dużą ilość rzutów rożnych, po jednym z nich w 47 minucie piłka odbita główką najpierw przez Michała Nawratila a później przez Szymona Bruzdę znowu wpada do bramki i jest już 2:9. 4 minuty później Michał Nawratil znowu wpisuje się na listę strzelców strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu (Znowu nogą. Zainteresowani wiedzą o co chodzi.) Minutę później sędzia dyktuje rzut karny dla Proszowianki, silny strzał i nasz bramkarz Piotr Sroka był bez szans piłka skierowana tuż pod poprzeczkę wpada do bramki. Wisła odpowiada dość szybko na tego gola. Rafał Lubiński, któremu od dość dawna nie dane było strzelić gola wreszcie umieszcza piłkę w siatce. Była to 54 minuta meczu a to jeszcze nie koniec bowiem nasi jeszcze raz punktują. W doliczonym czasie gry - Patryk Motak strzela swojego pierwszego w rundzie jesiennej gola. (Witamy na liście strzelców). I tak zakończyło się to spotkanie pierwszej i ostatniej drużyny w tabeli Wisła jeszcze raz udowodniła, że prymat w tabeli wiedzie nieprzypadkowo. Teraz chłopcy żegnają się z trawą na długie 5 miesięcy do momentu rozpoczęcia wiosennej rundy rozgrywek, czekają ich teraz.

Skoki narciarskie, skoczkowie, skocznie, Adam Małysz, kombinacja norweska - Onet.pl Blog

Nasi juniorzy wystartują w Niemczech i na Ukrainie

fot: spisprungschanzen

W najbliższy weekend w ukraińskim Krzemieńcu (Kremeczuk) odbędą się Mistrzostwa Ukrainy w skokach narciarskich.

Na  te zawody zostali zaproszeni skoczkowie z klubu ZKN Sokół Zagórz.

W przeciwnym kierunku, bo do niemieckiego Bad Freienwalde wyruszają dziś zawodnicy beskidzkich klubów KS Wisła Ustronianka oraz LKS Klimczok Bystra. Na zaproszenie miejscowego klubu wystartują w zaplanowanych na  ten weekend  międzynarodowych zawodach. Oprócz Polaków zapowiadany jest tez start Czechów  no i oczywiście Niemców. W zawodach ma wystartować również niemiecka kadra skoczkiń.

I tylko można żałować, że na juniorskie Mistrzostwa Austrii do Villach chyba nikt się nie wybiera.

Trzy punkty już, zabrała im Wisełki woda,
Trzy punkty już, odeszły dzisiaj w siną dal.

blog dla Kibiców Wisełki

I 4 razy na III miejscu (1929, 1933, 1934, 1938). Zajmowanie 3 i 2 pozycji nie było w opinii Wiślakow złe, ale kiedy Cracovia była wyżej - to była olbrzymia porażka. Nieoficjalne mistrzostwo Krakowa miało niesamowitą renomę.

Ważne daty:

3 kwietnia 1927r. - debiut ligowy z Jutrzenką w Krakowie (4:0)

31 lipca 1927r. - zwycięstwo z Warszawianką 8:2, Henryk Reyman strzelił jako pierwszy w polskiej lidze 5 goli w jednym meczu

11 wrzesień 1927r. - najwyższe w historii zwycięstwo (15:0 z TKS Toruń)

16 październik 1927r. - ostatni mecz sezonu z Hasmoneą (2:2), Wisła mistrzem Polski

3 czerwca 1928r. - Pierwsza ligowa batalia pomiędzy Wisłą i Cracovią (2:1 dla "pasów")

25 listopad 1928r. - ostatni mecz sezonu 1928 z ŁKS (1:2), Wisła obroniła mistrzostwo

17 maj 1931r. -zwycięstwo na wyjeździe z Cracovią 4:1, na tydzień przed obchodami 25-lecia klubu

24 maja 1936r. - zakończony zwycięstwem 1:0 dla Wisły mecz z Chelsea, z okazji 30-lecia klubu

Lata wojenne (1939-1945)

To były trudne lata dla wszystkich, także dla piłkarzy. Mecze i turnieje rozgrywano w tajemnicy o w obawie przed łapanka.

Blog romusboski

Henryk Reyman - w obu sezonach strzelał 37 i 30 bramek, zdobywając tytuł króla strzelców. Długo przyszło czekać wiślakom na zdobycie kolejnych tytułów mistrzowskich. Osiągnęli je dopiero po wojnie, wygrywając ligę w latach 1949 i 1950. Pierwsze miejsce w lidze zajęli także rok później, ale PZPN podjął decyzję o przyznaniu tytułu mistrza Polski zdobywcy... Pucharu Polski, którym był Ruch Chorzów. W 1965 roku piłkarze Wisły po rocznym pobycie w drugiej lidze, wrócili do ekstraklasy. Gorzkiego smaku spadku z pierwszej ligi wiślacy doznali jeszcze dwukrotnie: po sezonie 1985/86 i 1994/95. Zawsze jednak po degradacji Wisła szybko wracała do najwyższej klasy rozgrywkowej i walki o najwyższe cele. Piąty tytuł mistrzowski przypadł Wiśle w 1978 roku - w okresie, gdy jej trenerem był Orest Lenczyk. Era sukcesów i potęgi "Białej Gwiazdy" nadeszła w roku 1997, gdy klub przejęła myśleniecka Tele-Fonika z Bogusławem Cupiałem na czele. Począwszy od sezonu 1998/99 aż do dziś Wisła Kraków nigdy nie zakończyła sezonu niżej niż na drugim miejscu, pięciokrotnie zdobywając mistrzostwo Polski. Bardzo udany był też dla Wisły sezon 2002/03, gdy w Pucharze UEFA krakowscy piłkarze wyeliminowali m.in. słynną AC Parma oraz Schalke.

..::UltraGirls::..WISŁA..::UltraWisła::..

Najbardziej nie lubie jak nas byli Wiślacy pogrążają.Biała Gwiazda starała sie odrobic jednobramkową stratę mimo wysiłków nie udało się .

Nie wykorzystalismy wielkiej szansy by mieć 9 ptk .przewagi nad wiceliderem .Mamy tylko 3 oby starczyły one na wywalczenie tytułu Mistrza Polski w co nie wątpie!!Terz nie ma już sensu rozpamiętywaie porażki z Katowic ,bo już w środe mecz z Polonią i na niego trzeba się zmobilizowa.My kibice przybądźmy na obiekt przy Reymonta w komplecie i pomóżmy Białej Gwieździe odnieść zwycięstwo !!

Czy wygrywasz czy nie zawsze ja kocham cie w sercu moim Wisła i na dobre i na złe!!!

skomentuj (0)

2004-06-26 18:00:03 >> 2003-05-07 23:39:35 >> Mecz Wisła-Wisła 0-1 ,a ja potrójnie wkurwiona.

Gospodarze rozpoczęli mecz z impetem i już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie, ale strzał Mirosława Szymkowiaka z około 30 metrów trafił w poprzeczkę. Nie była to wcale zapowiedź ostrego strzelania lidera ekstraklasy, który z minuty na minutę grał coraz gorzej.
W 15. minucie Wisła Płock zdobyła prowadzenie. Najlepszy w zespole gości Dariusz Romuzga przeprowadził rajd prawie przez połowę boiska, minął z łatwością.

Informacje sportowe

Stanisław Wróbel (GKS Katowice), Zbigniew Zakrzewski (Lech Poznań), Jacek Ziarkowski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.);

Bardzo lubuję ;P
Haaa [!] Najważniejsze [!!!] Wszystkie cioty, które dotąd nie wiedzą, a to normalne,w tym społeczeństwie, pełno kretynic dookoła, pfff : jutro leci mecz, bardzo ważny mecz o Superpuchar .
Gra Legia ;D przeciwko Wiśle Płock . Przypomnę jeszcze, że w tamtym roku to właśnie Wisła otrzymała ten tytuł , a teraz może miec go również Legia. To bardzo możliwe, ponieważ z Wisły odszedł jeden i najważniejszy zarazem zawodnik, Ireneusz Jelen, kto oglądał Mundial to może skojarzy . Jeleń odszedł do francuskiej.

Nie wyobrażamy sobie życia bez sportu

Awans do pierwszej ligi, zaś ŁKS rozpaczliwie walczy o utrzymanie w drugiej lidze. 5.maja rozgrywana jest ostatnia, 38.kolejka spotkań. Lech ma za sobą kapitalny sezon, po 37.meczach ma na koncie zaledwie jedną porażkę, a nad drugim w tabeli Orlenem Płock ma kilkanaście punktów przewagi. Niemal na przeciwnym biegunie znajdują się Łodzianie, którzy o utrzymanie walczą z Jagiellonią Białystok. W ostatniej kolejce piłkarze z Podlasia grają u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki..

Jamajka kasperczak kornelia korona korupcja kowalczyk kryzys kubot lech lechia legia ljubicic lopez marek masters miami nadal nurowski olimpiada Piłka nożna pogoń Probierz puchar polski pzpn rochus roddick ruch Tenis tusk Typy vancouver Wierietielny wisła