O czym chcesz poczytać na blogach?

Wiosna ludów

granatspoleczny

Tylko dbają o swoje korzyści. Dla danego kraju i jego rządu jest to plus, dla ludzi potrzebujących pomocy wielki minus. Sytuacja w Syrii jest i nawet jak powstańcom się uda będzie ciężka.

Podsumowanie i meritum

Arabska wiosna ludów jest wystąpieniem nietypowym. Ludzie chcą demokracji prawie nic o niej nie wiedząc. Zrywają się w złych momentach, przy niewystarczających siłach, pod złym dowództwem. Zrywy narodowe popieram i to z całego serca, nawet te niezorganizowane.

sowa

„z” (BudapesZt), żeby było po Polsku J

Druga sprawa, to czy nie myśli Pan żeby dać jakiś tytuł temu artykułowi, jak np. „Wiosna Ludów 164 lata później…” lub „Obchody Wiosny Ludów w Budapeszcie” ?

pozdrawiam serdecznie,

ZT

Wydarzenia, których dzisiaj jest Pan Kolega świadkiem? 
A jak miałby wtedy dotrzeć do Pana wczorajszej relacji ktoś, kto masońskiej wiosny ludów z 1848 r. nie zna i nie chce znać z tego prostego np. powodu, że stał wtedy i stoi dziś po drugiej stronie barykady, na której zginął jego ojciec i brat a.

jacqueline | e-blogi.pl

Od rzeczy. Zażyję kąpieli w wannie pełnej piany, wyciągnę się w mięciutkiej pościeli i zaciągnę ze sobą do lóżka samego Mistrza i Małgorzatę. Taki mam dziś popas dla duszy.

Skomentuj [5]

Wiosna Ludów 2010-10-11

Zamierzałam się uczyć, ale jak to ze mną zwykle bywa, słowo „zamierzałam” odgrywa tu kluczową rolę. Dlatego też porozrzucałam wszędzie notatki, aby odrobinę.

Notatki z historii | by AK

Niemiecka, która jak wlosi widziala wspólny jezyk tradycje, religia była rozna. Reprezentacja polityczna zw. Niem parlament we frankfurcie. Powolano związek celny który miał ulatwic wymianę towarów. Młode Niemcy, organizacja studentow niemieckich. Wiosna ludów odblokuje pewne procesy. Parlament prosi Fryderyka Wilhelma IV o zjednoczenie. Wiosna ludów objęła przede wszystkim austrię. Wojna krymska oslabia rosje, katalizator zmian w Europie, rozpada się swiete przymierze austria kloci się z rosja..

aartecki.blog

[1] http://sumienie-lekarza-a-prawa-pacjenta.debata.blog.pl/

skomentuj (0)

WIOSNA 2011-03-24 14:14:47

„Wiosna - cieplejszy wieje wiatr; Wiosna.

Nasi europolitycy się pilnują. Nie kuszą ich nawet wybory do parlamentu.           
            
„Afrykańska Wiosna Ludów” trwa nadal. Ciekawi, dlaczego Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są za zaangażowaniem się w konflikt Libijski? Dlaczego popiera go Francja, która nawet użyła sił swojego lotnictwa. Przeciwni są Niemcy i Rosja. Gdyby ktoś nie wiedział.

I N D O N E Z J A - bloog.pl

więcej na ... Demokratyzacja po IndonezyjskuPodziel się:
Tagi: Birma, Myanmar, Hillary Clinton, Demokratyzacja, Arabska wiosna Ludów, minister spraw zagranicznych
Trackback: http://bloog.pl/id,330060074,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

islam i okolice - Onet.pl Blog

Wolnościowego i prodemokratycznego. Dopiero teraz w pełni do niego dojrzeli.

Dla kochających rewolucję: a może potrzebna będzie jeszcze jedna? W Europie nie wszędzie jedna starczyła, we Francji w 1789 r., czy w czas Wiosny Ludów, nie od razu „owoc wolności zakiełkował”.

A może to nie arabska Wiosna Ludów, ale arabski rok 1968? Kiedy establishment, nawet ten krytyczny, okazał się oderwany od pasji młodych? W końcu jedna z nazw obecnej rewolucji to „rewolucja młodych”. Ale co mi tu pisać, w końcu w 1968 roku, każdy, kto miał.