O czym chcesz poczytać na blogach?

Winston churchill

Na padoku - Onet.pl Blog

Firmową whiskey na angielskie żaglowce

Cutty Sark”(dawny herbaciany kliper, załoga same dziewczyny, na bukszprycie wielka atrapa -butla Cutty Sark) i ”Winston Churchill” .

Po skończonej pracy , nie mając możliwości dojechania do kei autem(zamknięty dojazd) dopadłam jedynej gdyńskiej dorożki stojącej pod.

Mój blog

Dla nich :*
Były szczęśliwe ale ja nadal nie jestem ;P Dołuje mnie trochę to, że nie mam z kim świętować, cóż trzeba żyć dalej : ) Mam nadzieję że kiedyś znajdę to jedną niepowtarzalną :P Chociaż boję się,  że jej nie znajdę ale jak to ktoś (konkretniej to Winston Churchill)  kiedyś powiedział:
"Jedyną rzeczą, której powinniśmy się bać jest strach".

Wszystkim, którzy też się dołują w ten dzień życzę spełnienia marzeń i tego żebyście znaleźli.

_BLOG woda - e-blogi.pl

Po kilku dniach od tego zdarzenia przed chatę farmera zajechał elegancki powóz i wysiadł z niego Randolph Churchill, arystokrata, syn Siódmego Księcia Marlborough. Okazało się, że nieszczęśliwym jeźdźcem był jego syn. Za uratowanie życia chłopca zaproponował farmerowi sowitą zapłatę. Ten kategorycznie odmówił. W tym momencie z naręczem chrustu na opał wszedł na podwórze około siedmioletni.

Później w Londynie skończył politechnikę i studiował medycynę. Został lekarzem i bakteriologiem – zasłynął na całym świecie jako sir Alexander Fleming - odkrywca penicyliny.

Wiele lat później, uratowany z bagna chłopiec, już jako dorosły mężczyzna, ciężko zachorował na zapalenie płuc. Życie uratowała mu penicylina. Nazwisko mężczyzny-  sir Winston Churchill, brytyjski polityk, dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, mówca, strateg,.

Bożena Stachura - Onet.pl Blog

Jego losów w ostatnich trzech latach działalności politycznej – jako premiera rządu polskiego w Londynie, przywódcy PSL-u i wicepremiera powojennego rządu w Polsce. Premiera SCENY FAKTU – 23 marca 2009 r. godzina 20.20 


W maju 1945 roku po rozmowach z Churchillem i Andersem, wbrew stanowisku polskiego środowiska emigracyjnego, Mikołajczyk podjął dramatyczną decyzję o powrocie do kraju i kierując się postanowieniami konferencji jałtańskiej przybył do Polski. Wierzył, że nawet w warunkach sowieckiej dominacji są szanse przeciwdziałania jej i.Oporu społeczeństwa przeciwko obcej władzy i walki o minimum demokracji. Dla niego samego była klęską i osobistą porażką, dramatem polityka, męża stanu i polskiego patrioty. 

Obsada:

Stanisław Mikołajczyk – Adam Ferency 
Wincenty Witos – Olgierd Łukaszewicz 
Winston Churchill – Marian Opania 
Władysław Anders – Maciej Kozłowski 
Józef Stalin – Ryszard Filipski 
Maria Hulewiczowa – Bożena Stachura 
Stanisław Wójcik – Marian Dziędziel 
Stefan Korboński.