O czym chcesz poczytać na blogach?

Williamsburg

Jak trwoga, to do Bloga
Kochamy sztuke.


Relish, Williamsburg.


Top Cat.


Polska Ameryka.


Williamsburg.

That's all.
Komentuj (0)


Link :: 13.02.2008 :: 19:32
Swistak przepowiedzial. Wrocila zima.


Chcialem ostatnio wyjasnic amerykanskiej kolezance o korzeniach wloskich,
co to ryba po grecku. Opowiadalem wiec po kolei jak przyrzadza sie te
potrawe (lub jak JA wyobrazam sobie jak sie ja przyrzadza), opowiadalem
o skladnikach (lub o tym, co JA mysle, ze jest w skladzie). Po kilku minutach
intensywnego opowiadania kolezanka stwierdza: "Hmm, no czyli to taka lasagne,
tylko bes sera, miesa i makaronu, w zamian z ryba, marchwia i cebula!"
I zwatpilem.
Sam tylko nie wiem czy w swoje zdolnosci lingwistyczno kulinarne,
czy w kolezanke o korzeniach wloskich.


Poza tym:Fashion week w Bryant Park.


Fashion week.


Wrocila zima.


W Wendy's na Woodhaven.


Poza tym zrobilismy sobie pokoj jak z filmow Lyncha.


Sami nie wiem czy nam sie podoba i czy nie oszalejemy.


Ale bylo smiesznie.

That's all.
Komentuj (2)


Link :: 19.02.2008 :: 18:05
Wiosna, malowanie i Greenpoint
Wythe Ave @ N6th St
Williamsburg, Bkln


Franklin St
Greenpoint, Bkln


.

NYC MIASTO MARZEŃ - bloog.pl

Bridge i Manhattan Bridge oraz najnowszy wieżowiec Franka Gehrego Beekman Tower. Plakat jest piękny. A wczoraj byłem na wystawie Daniela Libeskinda w muzeum architektury we wroclawiu. Wśród wielu różnych jego projektów były oczywiście Nowe World Trade Center. Bardzo podobala mi sie ta wystawa i serdecznie ją polecam:)

New World Trade Center w Budowie zaprojektowane przez Daniela Libeskinda

One Madison Avenue zaprojektowany przez Daniela LibeskindaPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,328813468,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nowy Jork przewodnik niepraktyczny. Kamila Sławińska

czwartek, 24 lutego 2011 21:24

Właśnie czytam książke Kamilii Sławińskiej, która opisuje wszystko to czego nie moglem znalezc w przewodnikach, które mam na półce. Pani Sławińska opowiada o miejscach, które na niej zrobiły ogromne wrażenie np. most Williamsburg Bridge. Autorka zachwyca sie widokiem z tego mostu i opisuje go tak, że kiedy.

walla ćma - peryferie izraela

Próbuje poszerzać granice swojej wolności w opresywnej (a jakże!) społeczności religijnej. Jej drogą ku wyzwoleniu jest handel sztuką i prices, ukojenie zaś ostatecznie znajduje ona w ramionach portorykańskiego artysty.

Bohaterem 'Kochając Leę' jest reformowany (i to też bez przekonania) Żyd Jake, który musi dopełnić rytuału chalicy. Jake nie wytrzymuje jednak napięcia w bejs dinie i postanawia  pobrać się z Leą,  wdową po bracie-chabadniku. W efekcie Jake odnajdzie miłość i ukojenie po śmierci brata, a Lea przedefiniuje swój jidyszkajt, zrzuci szajtel i zacznie chodzić do templa.

W obu filmach love story defies tradition a jedyna droga do szczęścia prowadzi poza williamsburg. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek wątpliwości i w oczach czytelnika świat może pozostaje niewzruszenie czarno-biały. Choć w sumie czego można było spodziewać się po filmie, który otwiera scena, w której Jake, będąc młodym lekarzem, ma wizję ducha-chabadnika?

 

06:22, kameda , Film
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 lipca 2010
Ortoturystyka. Montefiore Cemetery, Queens

ArtBoom Tauron Festival

Dzielnicy powstają dzikie galerie, mnożą się artystyczne akcje, happeningi, koncerty, wystawy, ekstrawaganckie imprezy. W pewnym momencie jest on już w pełni niezależny od Mannahatanu, a jego mieszkańcy nie muszą odwiedzać innych dzielnic, ponieważ wszystko, co ważne, dzieje się za rogiem. W ten sposób powstała wyzwolona społeczność, nieskrępowana purytańską moralnością. Ścieżki, które codziennie przemierzają mieszkańcy dzielnicy przecinają się w kilku stałych punktach, jak bary Kokie’s czy polska restauracja „Kasia’s”. Atmosfera swobody służy artystom, stając się dla nich inspiracją. Poczucie bezpieczeństwa, jakie wypływa ze świadomości „bycia wśród swoich” łączy się zarazem z życiem ponad prawem – w Williamsburgu bywało niebezpiecznie, dochodziło tam do regularnych strzelanin i wojen pomiędzy gangsterskimi grupami. Nie przeszkadzało to jednak całkowitej swobodzie światopoglądowej, religijnej i etnicznej. W latach 90. dzielnica stała się modnym miejscem undergroundowych imprez, na których wypadało bywać.

Ten prawdziwie sielski krajobraz zburzyła tragedia 11 września, która zmieniła cały Nowy Jork. Entuzjazm opadł, a do artystycznej dzielnicy wtargnęły wielkie korporacje. Czar nieskrępowanej wolności prysł.

Film Ramockiego jest historią o próbie stworzenia przez artystów swojej przestrzeni, w której możliwa jest swobodna wypowiedź i życie na innym poziomie, według własnych reguł. Jest to kolejny rozdział w opowieści o artystycznej.

Lommaq's Blog


Northsix

Northsix byl DIY klub muzyczny w dzielnicy Williamsburg Brooklyn, NY. Otworzyl sie wiosna 2001 r. i byl jednym z pierwszych miejsc fali muzyki, aby otworzyc w Brooklynie. Przestrzeni, znajduje sie przy 66 North 6th Street, byla fabryka majonezu i zostal wynajety przez wlasciciela miejsce, Jeff Steinhauser, w 1999 roku w celu ustalenia miejsca prob dla muzykow i ostatecznie ekspansje na zywo sale koncertowe. Wkrotce po podpisaniu umowy najmu, inwestorzy zaczeli sie pojawiac i procesu tworzenia na zywo miejsce zaczelo. Na pokonanie wielu przeszkod prawnych, miejsce otwarty w 2001 roku ]1]. Choc nie bylo wielu miejscach DIY w obszarze na przestrzeni lat, Northsix byl pierwszym prawnych, aby otworzyc klub muzyczny w Williamsburg.

Northsix prowadzi eklektyczna harmonogram rezerwacji i byl gospodarzem wiele znaczacych music / komedia spektakle, wsrod nich byli My Morning Jacket, Broken Social Scene, Sonic Youth, Ween, Dismemberment Plan,.

Miziaforum's Blog

A BBC presenter going out of her way to justify the Israeli hasbara murderous narrative.

prawda2.info/viewtopic.php?t=10223&postdays=0&postorder=asc&start=275

Znalazlem:)
Swiete gowno corki zydowskiego aktorzyny Toma Cruisa uwiecznione w brazie.

Czy wy nadal uwarzacie ,ze MY mozemy zrozumiec ICH mentalnosc i sposob pojmowania swiata?

Zobaczcie co ma do powiedzenia na ten temat zydowski ekspert od sztuki :

NA OBRAZKU – rzeźba stolca (gówna ), ozłocona, na postumencie

“Babies mostly breastfeed for the first four months, so a baby’s first meal of solid food may be a baby’s first meal at the dinner table,” said David Kesting, the director of Capla Kesting Fine Art, located in Brooklyn’s Williamsburg gallery district. “A bronzed cast of baby’s first poop can be a meaningful memento for the family.”

“Dzieci sa karmione piersia przez pierwsze 4 miesiace dlatego pierwszy “solidny’ posilek jaki dziecko spozylo moze byc jego pierwszym w zyciu posilkiem przy rodzinnym stole. “-mowi DAVID KESTING dyrector galerii sztuki Z Brooklyn.
Odlana w brazie pierwsza kupka moze byc znaczaca rodzinna pamiatka”

Czy to trzeba komentowac?

Jerzy Ulicki-Rek

Z wielu stron dochodza infomacje o koncentracji armii zydowskiej (pod roznymi flagami) co mialoby sugerowac przygotowania do kolejnej napasci na niepodlegle panstwo po to tylko aby zydowskim planom imperialnym stalo sie zadosc.
Od 1917 roku te.