O czym chcesz poczytać na blogach?

William szekspir

diablica w anielskiej skorze,czyli do tanca i do rozańca:) - bloog.pl

Z nich, Gajusz Juliusz Cezar, założył Cesarstwo Rzymskie. Juliuszowie wyprowadzali swój ród od Julusa, jednego z założycieli Rzymu (to imię jest być może echem nazwy miasta Ilionu, czyli Troi). Ów heros miał być synem... Wenus, bogini miłości. Imię Julia rozsławił na cały świat William Szekspir, pisząc swój dramat "Romeo i Julia" o kochankach z Werony. Szekspir z pewnością wybrał dla swojej bohaterki imię Julia właśnie z powodu owego pokrewieństwa z Wenerą.

Liczba imienia Julia wynosi trzy. Jest to liczba ludzi pełnych życia i energii, śmiałych, pewnych.

Robert Pattinson and Kristen Stewart - Onet.pl Blog

Importuje samochody z USA. Ma starsze siostry: Victorię i Elizabeth. Ukończył szkoły: Tower House School i Harrodian School w Londynie. Następnie pracował w Barnes Theatre Company. Podczas przygotowań do spektakli chodził na castingi do ról filmowych. Zagrał na deskach teatru w tragedii Williama Szekspira, Makbet.

W dzieciństwie grał w drużynach piłkarskich, jeździł na nartach i snowboardzie. Został również muzykiem – ćwiczył grę na gitarze i keyboardzie. Pisze piosenki. Mając piętnaście lat występował w Barnes Theatre Company, gdzie grał główną rolę.

From the inside to inside

Rządzi się zupełnie innymi prawami ,miejsce gdzie dostęp mają tylko ludzie zdolni do miłości ,postrzegający świat jako coś żywego ,posiadającego własną duszę.

„Wydaje mi się ,że widzę… gdzie ?
Przed oczami duszy mojej…”

William Szekspir

***

Moje życie składa sie z tysiąca różnych snów ,które pojawiają sie równie niespodziewanie jak znikają... Każdy jest równie piękny i niepowtarzalny. Każdy stanowi osobną fascynującą historię. Każdy stanowi nowy etap mojego życia. Każdy.

Ziemia Amberu - Onet.pl Blog

Miejscach łatwych do zdobycia,
Wędrówją w koło bocznymi ścieżkami.
I tak oto najbardziej okrutne z potworów
Czają się w labiryncie, co nas tylko mami.

Henry, Opat z Clairvaux.

Kręte alejki w zielonej murawie
Zniknęły, żaden ślad po nich nie został.

William Szekspir, Sen nocy letniej.

Niedziela - nie opublikowałam posta tego, tylko inny, dzisiejszy, ale to nic, i tak przyrost czyttelników jest niewielki więc niewiele osób się wpeieni na mnie za to. głosowałam na PSL i jestem z tego dumna. Zbliża sie pełnia i Samhain.

marcia.ownlog.com

18.03.2010 :: 17:06 Komentuj (0)

Zło czynione przez ludzi ich przeżywa.
Dobro częstokroć ginie pogrzebane z ich kośćmi. William Szekspir


Zaczęłam czytać "Szyfr Szekspira"Carrella i tak mnie pokusiło przepisać tutaj cytat rozpoczynający tą książkę. Boże... jakie to prawdziwe ;P

20.03.2010 :: 13:57 Komentuj (0)

Smutno, bo coraz.

patologia | e-blogi.pl

U czytelnika, że historia ta mogła się faktycznie zdarzyć.


 


Skomentuj [0]

HAMLET 2012-01-08

Hamlet Williama Szekspira jest oparty na temacie zemsty.  


Głównemu bohaterowi ukazuj się duch ojca. Mówi on że został on zamordowany przez swojego własnego brata. Hamlet nie do końca wierzy i jest przekonany do tego co powiedział mu duch, więc postanawia sprawdzić tą.