O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wikipedia

WarX

Szlifowanie jakości najczęściej czytanych artykułów z polskojęzycznej Wikipedii.

Projekt ten na dłuższą metę powinien stać się najistotniejszym Wikiprojektem (co nie koniecznie jest tożsame z najpopularniejszym ;), ponieważ najczęściej czytane artykuły pl.wiki mają dziennie po kilka do kilkunastu tysięcy odwiedzin! - takiego potencjału nie wolno nam zmarnować!
18:21, wiki.warx
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 września 2007
IPN vs. Wikipedia
Człowiek czeka cały rok na urodziny, więc pewnie prawdopodobieńswo tego, że coś się w tym dniu stanie niefajnego jest wprost proporcjonalne do kwadratu oczekiwań ;)

Marzyło mi się, aby w tym dniu (Urodzin polskojęzycznej Wikipedii) na portalu takim jak gazeta.pl pojawił się artykuł na temat Wikipedii. No i marzenia moje się spełniły - faktycznie jest artykuł i to w ramce (taki z obrazkiem, rzucający się w oczy). Szkoda tylko, że jest to artykuł o tym, jak to IPN powołał się na Wikipedię jako źródło wiedzy o agentach, działaczach i innym hultajstwie :(

Kolejny raz pojawiają się totalne przeinaczenia na temat tego,

Wikipedia - Onet.pl Blog

Krzysztofa Jasiutowicza oraz fizyka Pawła Jochyma. Pierwszy artykuł poświęcony był regule Titiusa-Bodego

 

 

Adres polskiej strony:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

 

Skąd się wzięła nazwa

          Słowo Wikipedia powstało w wyniku połączenia wyrazów wiki i encyklopedia.

Smoki.JPG, czyli o Wikipedii inaczej

Witam na moim blogu. Jestem Herr Kriss, użytkownik Wiki od roku 2005. Przez ten czas zostałem adminem polskiej Wikipedii, potem zostałem adminem na Wikimedia Commons. Póki to pierwsze wymagało wysiłku, to na drugie wystarczyło mieć dobry sposób i przy małym wysiłku dostawało się “guziki” bez problemu. W ten sposób udało mi się przepchnąć parę osób, które uważałem za godnych zaufania. Niestety RFA (request for adminship) stało się bardziej wymagającym miejscem i sposób już nie działa.

Jakiś czas później wynikła kłótnia przy próbie usunięcia artykułów po śląsku w przestrzeni Wikipedia (albo przestrzeń użytkownika?) i jako wyjście zaproponowałem utworzenie śląskiej Wikipedii. Zaczęło się od prośby na Wikimedia Meta (w tłumaczeniu prośby na angielski pomagał mi Wpedzich, jak zresztą w całym procesie tworzenia szl.wikipedia), potem ostre tłumaczenie MediaWiki, które było obowiązkowe (razem z Lajsikonikiem zrobiliśmy to w rekordowy czas, z tego co mówili nam developerzy), pierwsze artykuły w Inkubatorze, czyli miejscu gdzie “wykulwają” się projekty Wikimedia, a na koniec ostateczna decyzja. Tak więc pomysł był mój (chociaż tak się złożyło, że w logach tego nie ma), ale szl.wikipedia by nie powstała dzięki uporowi Lajsikonika (który zrobił.

sakayayallah | Nie posiadam teorii – podróżuję

Ludów, zamieszkujących pierwotnie pustynię syryjsko-arabską, ich dziejów, kultury, języka

http://slowniki.gazeta.pl/pl/semicki

Coś znacznie bliższego prawdy.

Niespodzianka natomiast spotyka mnie w portalu Wiedzy PWN Wyników wyszukiwania brak !!!

zrzut ekranu

O co chodzi? Poprawność polityczna czy usuwanie ze świadomości pojęć niekoniecznie dobrze brzmiących, o które toczy się bitwa?

Pojęcia semityzm wikipedia nie znajduje. To też może nieco dziwić. Cóż takiego ono zawiera, że popularne źródło wiedzy nie zamieszcza jego definicji?

Znajduję za to antysemityzm.

Antysemityzm – postawa wyrażająca uprzedzenie, niechęć, wrogość i dyskryminację Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, z powodów religijnych, gospodarczych lub politycznych. Ekstremalny antysemityzm głosiła ideologia niemieckiego nazizmu, doprowadzając do próby wyniszczenia narodu żydowskiego w okupowanej Europie. itd…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm

Z pamiętnika wikipedysty

3.
Gdy zalogowałem się dziś na Wikipedii, na górze strony zobaczyłem pomarańczową ramkę z informacją, że mam nowe wiadomości! Jejku, jak mi serce biło! Twórcy Wikipedii do mnie napisali!

Wszedłem do mojej skrzynki odbiorczej – jakoś dziwnie ona na Wikipedii wygląda – i przeczytałem wiadomość. Przeczytałem kilka razy, bo nie za bardzo mogłem zrozumieć to, co mi tam napisali. Napisali, że Wikipedię zawsze może każdy edytować i że to wcale nie jest błąd. Dali mi jeszcze link do strony z zasadami Wikipedii. Przeczytałem ją i faktycznie tak jest! Dziwne. A przecież Wikipedia ma już dziesięć lat (wiem, bo niedawno mówili o tym w radiu) – i przez te dziesięć lat nikt jej nie zhakował, choć można to tak łatwo zrobić?

Trochę jestem rozczarowany, że nie uratowałem Wikipedii i nie będę sławny – ale cieszę się, że mogę edytować. Edytowanie Wikipedii jest bardzo fajne. Dziś na przykład dopisałem do artykułu "Edyta" informację, że Edyta S. z mojej klasy jest najpiękniejszą dziewczyną na świecie. Napisałem tak, bo to jest prawda, a w Wikipedii powinny być prawdziwe informacje!
18:54, remedios_44
Link .

Na przekór wszystkiemu

Popłoch i niepewność zapanowały. Nawet ci, którzy na co dzień wykazują jasność umysły poddali się temu informacyjnemu chaosowi.

Rozpoczęły się nerwowe przeszukiwania sieci w pogoni za jakąkolwiek informacją wyjaśniającą to posunięcie Wikipedii. Co prawda można była znaleźć oświadczenie dotyczące protestu, z którego jasno wynikało, że zamknięcie serwerów będzie trwało 24 godziny i dotyczyć będzie jedynie anglojęzycznej wersji, ale Polak jak na własne oczy nie zobaczy to i nie uwierzy.

Punkt 6.00 rozpoczęły się klikania. Uff…! Można było odetchnąć z ulgą. Wszystko jest na swoim miejscu. Ciocia Wikipedia pomoże!Tagi: dramat pomoc Wikipedia
17:08, martjuszka
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 stycznia 2012
Władcy życia

Rok temu pisałam pracę magisterską dotyczącą przestępczości nieletnich, aby uzupełnić ją o materiał badawczy udałam się do Zakładu Poprawczego dla.

Życie wśród sławy, kasy i popularności! - Onet.pl Blog

  barszcz z uszkami,
 1. karp (smażony lub w galarecie),
 2. kapusta z grzybami,
 3. kapusta z grochem,
 4. pierogi z kapustą i grzybami,
 5. paszteciki z grzybami,
 6. kotleciki z ryżu z sosem grzybowym,
 7. kluski z makiem (cukrem i miodem),
 8. kompot z suszonych owoców,
 9. zupa migdałowa,
 10. śledzie,
 11. ziemniaki.
Ciekawostki:
 • Na Śląsku podaje się 15 potraw (oprócz wyżej wymienionych, także moczkę, marcelki i makówki).
 • Potrawy wigilijne powinny być bezmięsne i bez tłuszczów zwierzęcych podczas przygotowywania, jednak Kościół rzymskokatolicki w 2003 roku dopuścił w tym dniu spożywanie mięsa.

To chyba wszystkie definicje. Niezbyt to świąteczne, ale lepiej wiedzieć co to jest. Źródło- wikipedia, wolna encyklopedia. Robicie, któryś dzień świąt, piszcie co będzie na stołach.

Wikipedia uk

Blog lilcia579

Szwajcarski cieszy się większą popularnością w Niemczech i Czechach.

Komentarzy: 0 2010-09-09

Bearded Collie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

  Umaszczenie dopuszczalne w każdym kolorze, choć najczęściej jest trójkolorowe. Sierść krótka, twarda i przylegająca. Lekko wysklepiona czaszka, średniej długości, proste i szerokie uszy. Głęboka klatka piersiowa, ukośne, muskularne łopatki, dobrze wysklepione żebra. Uda bardzo muskularne, a przednie nogi proste, średniej grubości. Podobny do foxhounda angielskiego.

   

zgredkowanie na ekranie

Helen Oyeyemi udało mi się nawet zdobyć autograf :)
No i któregoś pięknego dnia dowiedziałem się, że do polski przyjechał znany rysownik komiksów Stan Sakai. Może i jest znany, ale mi jego nazwisko nic nie mówiło, więc najpierw Wikipedia, a potem Allegro, i tak nabyłem pierwszą część przygód Usagiego :)
Nie żałuję, komiks czyta się wartko i z zainteresowaniem. Yojimbo Usagi jest sprawiedliwym roninem, który gdzie tylko może walczy ze złem i.Walczącego samuraja - ronina, który nie oddaje miecza, choć doskonale wie iż jego walka z góry jest skazana na porażkę. Ludzie i tak będą się żywili hamerykańską papką i italiańskim żarciem.
Ergo, wyróżnienie w postaci ukazania się mego bloga w polecanych jest OK, mile łechce me zgredkowe podniebienie, nie powiem, ale w żaden sposób nie wpłynie na formę i treść bloga.
Tak mi dopomóż Bóg. :)

djamaladdin 2008-06-18 04:41:57
.