O czym chcesz poczytać na blogach?

Wikimapia

sensorium.blog

Gdzie można kupić mundury.
Umundurowanie można nabyć w składnicy harcerskiej, najbliższa jest na ul. Targowej 12
W skład umunudorwania podstawowego wchodzi:
- bluza munudrowa ZHP (+ naszywka WAGGGS dla dziewcząt lub WOSM dla chłopców) - musi mieć obszyty kołnierzyk i pagony na czarno
- bojówki
- pas skórzany, brązowy ZHP
- buty czarne, skórzane, za kostkę
- beret czarny (z lilijką, najlepiej grawerowaną)

Jest to zakup drogi, więc gdy będzie tatie zapotrzebowanie od Was, zorganizujemy akcje zarobkową.

2. W najbliższą sobotę, tj. 12.03.11, nasza drużyna ma służbę w Harcerskim Ośrodku Wodnym, przy ul. Zaruskiego (http://wikimapia.org/6062279/pl/Harcerski-O%C5%9Brodek-Wodny). Nasz szczep posiada łódkę, która w kwietniu będzie schodziła na Zegrze, co oznacza, że trzeba ją przygotować po okresie spędzonym w zimnym hangarze. Tak jak inne drużyny z naszego hufca, będziemy szlifować i malować łódkę.
Należy ze sobą zabrać:
- ubrania do możliwego zniszczenia, do przebrania
- 2 bilety ulgowe
- coś do jedzonka

Przypomne o tym jeszcze na zbiórce.

3. Pamiętamy o naszej dyniowej skarbonce :)

Czuwaj,
dh. Basia

Tagi: how

skomentuj (2)

Sobotnie.

Młodzieżowy Ruch Rycerstwa Niepokalanej w Grudusku

Też resztę kościoła, pozyskując fundusze ze sprzedaży cegieł z rozebranego zrujnowanego zachodniego skrzydła klasztoru. Tuż przed I wojną światową Stefan Szyller dokonał częściowej rekonstrukcji portalu romańskiego, którego fragmenty wówczas odnaleziono – wymagało to podniesienia barokowego chóru muzycznego i przesklepienia przedsionka. Dalsze badania i prace przed i po wojnie pozwoliły odkryć i odnowić romańskie polichromie.

Ołtarz główny wykonany został w Krakowie ok. 1630 r. W jego centrum znajduje się obraz Matki Boskiej Czerwińskiej, uważany za cudowny, namalowany w 1612 r. przez Łukasza z Łowicza.

Zabudowania klasztorne, przylegające do świątyni od południa, pochodzą z XV-XVI w., przebudowane zostały w XVII w. Z XV w. pochodzą plebania i dzwonnica (tzw. Brama Opata Kuli), wtedy też sklepiono gwieździście kaplicę (być może dawny refektarz) w skrzydle południowym, dodano też tam portal gotycki. Obok dzwonnicy znajduje się figura Chrystusa postawiona tutaj w pięćsetlecie przeprawy Jagiełły przez Wisłę. W początku XX w. na plebanię zaadaptowano spichlerz z XVIII w. wobec ruiny innych budynków.

Na podstawie: http://wikimapia.org/6958959/pl/Czerwińsk-nad-Wisłą

Bo świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować.

Disco polo). Na pewno zorganizujemy też quiz i przedstawimy krótką prezentację o naszym kraju. Jeśli ludzie będą chętni, to zainicjujemy jakiegoś prowizorycznego poloneza :D Będzie się działo :)

Myślę, że wrażenia po imprezie zamieszczę w kolejnej notce :)

19:41, alittleal
Link Komentarze (1) »
środa, 13 października 2010

W sobotę (9 X) pojechaliśmy (ok.  40 Erasmusów) do Detmold (miejscowości położonej ok. 35 km na północ od Paderborn). Co najważniejsze, pogoda dopisała, więc wycieczka udała się w 100% ;) Najpierw z przewodnikiem zwiedzaliśmy zamek, nadal zamieszkiwany przez książęcą rodzinę ( w środku piękne meble, żyrandole, sala z trofeami z polowań, na ścianach ogromne arrasy). Potem miejskim autobusem wjechaliśmy na sam szczyt góry, by móc podziwiać olbrzymi pomnik Hermana (prawie 53,5 m wysokości) (http://wikimapia.org/1677/pl/Hermannsdenkmal-Pomnik-Arminiusza-Hermana),

...::: Lecimy na Jamajkę - Onet.pl Blog

expedia.co.uk
travelrepublic.co.uk
gtahotels.com
hotel.info
hotelopia.com
hotels.co.uk
hostels.com
hostelbookers.com
hostelworld.com
trivago.pl
ebookers.com
thomson.co.uk
priceline.com
hotwire.com
opis do hotwire
nasz hotel
Mapy
wikimapia
google maps
wsch i zach słońca na świecie
temp C* pow i.

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
SAga(treść i ilustracje);