O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wikileaks

VOTUM SEPARATUM - Onet.pl Blog

Niedawno przez Benedykta XVI australijska zakonnica, która ujawniała przypadki pedofilii w kościele katolickim. Drogę przez piekło przechodzi włoski dziennikarz Roberto Saviano, który swoimi publikacjami odsłonił prawdziwe - krwawe i chciwe oblicze neapolitańskiej mafii. Oczywiście, że motywacje działań demaskatorskich i śledczych mogą być przeróżne. Często także głównym czynnikiem jest chęć zyskania sławy, a co za tym idzie dużych pieniędzy. Ja jednak będe się upierał, że najważniejszym czynnikiem jest tutaj odwaga. I za to wielki plus, bo do odważnych świat należy.

    Najczęściej odwiedzana witryna internetowa świata wygląda niepozornie. wikileaks.org charakteryzuje się skromną szatą graficzną, w oczy rzuca się prosta czcionka. Żadnych fajerwerów, reklam, udziwnień - tak nieodzownych dla innych portali internetowych. Na pierwszy rzut oka aż wierzyć się nie chce, że jesteśmy na stronie, która wstrząsnęła światową dyplomacją. Równie niepozornie prezentuje się założyciel i redaktor naczelny Julian Assange. Patrząć na zdjęcie tego chuderlawego, lekko siwiejącego Australijczyka nie powiedzielibyśmy, że jest to wróg publiczny numer dwa największego światowego mocarstwa, zaraz po Osamie Bin Ladenie. Choć sprawia wrażenie człowieka nieśmiałego, współpracownicy i ludzie którzy mieli okazję poznać osobiście.

Polityka i wojna

I pod okupacją hitlerowską. W dzisiejszych Niemczech łatwiej o broń, niż w Polsce.

Tagi: broń militaria pistolet posiadanie broni samoobrona ustawa o broni i amunicji wolność
14:34, dekert29
Link Komentarze (2) »
środa, 01 grudnia 2010
Śmigłowiec Apache strzelający do reporterów w Iraku

Jakiś czas temu, portal Wikileaks zamieścił pewien tragiczny film nakręcony kamerą śmigłowca bojowego Apache. Piloci helikoptera pomylili grupę arabskich reporterów z rebeliantami i powystrzelali ich z działka pokładowego.

Film jednoznacznie wskazuje na to, że był to straszliwy, ale niezamierzony przypadek. Dziennikarze nie mieli specjalnych oznaczeń na ubraniach i pojazdach, a z dużej odległości, z teleobiektywami, faktycznie wyglądali jak terroryści uzbrojeni w "kałachy" i RPG-7.

Tym bardziej nie rozumiem histerycznego wrzasku niektórych tzw. obrońców praw człowieka o "zbrodniach amerykańskiego reżimu". Owszem Amerykanie popełniają zbrodnie wojenne, ale to z pewnością nie była jedna z nich.

K.R.Szczurek - blog wolnościowy - Onet.pl Blog

Wydaje im się, że głosując coś zmieniają, że zarabiając nie są okradani, a kiedyś nawet dostaną od kochanego państwa emeryturę!

Wierzę, że mogłoby być inaczej. Ludzie musieliby jednak zdać sobie najpierw sprawę, że świat nie kończy się na TVN, GW i Keynesie, o którym nawet nie słyszeli...  

PS: Wydaje mi się, że nawet członkowie REM nie wierzą w skuteczność swojego apelu.
K.R.Szczurek (15:56)
0 komentarzy

10 grudnia 2010
Nietypowa wojna
Raczej nie mówi się o tym w ogólnokrajowych mediach, ale w prawdziwym świecie zaistniał ostatnio problem z Wikileaks. Stronkę zaprojektowano tak, aby ten kto coś na nią wrzuca był pewny, że nikt go.

ROKOSTAGEMAN Blog O Wszystkim I O Niczym | kliknij ABOUT aby przeczytac o czym jest mó blog

Zimna wojna nigdy się nie skończyła…

Przejście na stronę Amerykanów tłumaczył obrzydzeniem, jakim darzył ekipę Władimira Putina i chęcią zapewnienia bezpiecznej przyszłości swojej rodzinie. Jego żona ujawniła fakt jego śmierci, aby – jak twierdzi – przeciąć niezdrowe spekulacje. Co miała biedna zrobić. Musiała chronić rodzinę i siebie… Jej mąż mówił otwarcie, że Rosjanie likwidowali niższych rangą niż on, więc spodziewa się wszystkiego…

Czy jego śmierć miała jakikolwiek związek z ujawnianymi informacjami na temat stylu działania władz rosyjskich? Nie wiadomo. Pozostają domysły.

Aleksander Ścios ocenia ten przeciek Wikileaks jako piętrową rosyjską dezinformację, mającą na celu potwierdzenie wszystkich elementów rosyjskiej propagandy na temat okoliczności i przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jego argumenty są mocne, ale ostateczną ocenę tego, jaka jest prawda, pozostawiam czytelnikom.
(źródło: www.wpolityce.pl)

.

Wikileaks video

Libertarianie | Multiblog wolnościowców

Cenzura i manipulacje

 • ekonomia
 • Fotografie
 • hoax
 • korwin
 • korwin-mikke
 • Kultura
 • Liberalizm
 • libertarianizm
 • marketing
 • Materiały video
 • Quazi-Filozofia
 • Jeśli ktos uważa, że to przypadek to współczuje. Wojna w Afganistanie ma coraz więcej przeciwników, bo rzeczywiście tzw. siły koalicji antyterrorystycznej ponoszą coraz więcej porażek. A ostatni wyciek 90 tysięcy dokumentów z WikiLeaks tylko to potwierdza. Trzeba więc społeczęństwu przypomnieć “o co walczymy”.*

  Nie mam żadnych dowodów, że to zdjęcie nie jest prawdziwe. Zrobienie takiej manipulacji w Photoshopie zajmuje jednak tylko chwilę. Opowieść.

  tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

  That’s how the New World Order works

  The CO2 emission is your choice. No pressure… The video below is NOT FOR CHILDREN

  Być w Polsce oznaczone jako takie!!! Przyjmij zasadę, że GMO jest tam gdzie lecytyna sojowa i syrop glukozowo-fruktozowy.
 • Najnowsze wpisy

  • Lobby GMO – Wikileaks ujawnia depesze dyplomacji amerykańskiej z Warszawy
  • Fukushima – prawda a propaganda
  • GMO w polskiej żywności to fakt! Kupujesz olej Kujawski?
  • Zagrożenia ze strony GMO
  • Fukushima – dym wydobywa się z.